Hladno bruniranje-sam svoj majstor

Mene je na koncu najdraze sto je ovaj post podstakao lepu diskusiju na forumu...pa tome on i sluzi,zar ne....
Sportski pozdrav svima

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

Srpche, meni je uvek interesantno kad ne-profesionalci (lepse zvuci nego amateri) poput mene, se isprobaju na ovakvom poslu. Samo cepaj !
Ja sam isto nedavno ojacao posiveli, istanjeni original brun hemijskom metodom farbanja I super sam zadovoljan, ali tek kad sam naneo 5-6 slojeva.
Naravno da nije isto kao "hladni" brun koji se radi kuvanjem u vodi (ko li mu ga dade ime....) ili u natritskim solima, ali za domacu radinost mene zadovolja.
Evo kako je to ispalo kod mene.
Obrati paznju na razliku boje cevi (koja je radjena) I nisana koji nisam dirao.

20230512_132445_copy_1008x756.jpg20230418_130713_copy_1008x756.jpg

Eto, sad je sve jasno. Hvala Vojo,ipak rec profesionalca znaci...
...pametan covek uci dok je ziv...ako hoce
emoji6.png
emoji23.png

P.s. e sad cu da udarim jos tri sloja...
emoji4.png

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

Пре третирања је корисно добро загрејати метал (феном за косу или још боље оним за скидање фарбе). Између третмана није добро шмирглати, ја не бих чак ни челичном вуном, најбоље је за то користити старе фармерке.

moze sa uljem ali samo ako hoces posle da ga cistis i odmascujes :)

Najbolje na suvo, ili jos bolje sa alkoholom, acetonom ali odmascivacem da ujedno proces bude izjdenacavanje finisa i ciscenje
I uvek grejanje metala kao sto Vuja kaze.

Zahvaljujem se svim učesnicima ove diskusije (pazi ja sad kao nešto palam...😂), ali mislim da je ovde sve razjašnjeno što se tiče bruniranja kod kuće. Efekat sto posto postignut, koga mrzi da gleda jutjub i pretražuje, ovde ima sve na jednom mestu. I što je najbitnije, sve provereno, sve radi i nema greške.....super...
Sportski pozdrav...

Back