Kategorija D za stranci

Bluntman42

New member
Ćao svima! Imam jedno ozbiljno pitanje.

Ja sam rus i živim u Beogradu. Jednom došao da kupim neki CO2 pištolj samo uživanje i pucanje papirni ciljevi ali meni su rekli da ne mogu da nabavim Pištolj kategoriji D, treba meni stalni Boravak (Ja imam privremeni boravak i živim u BG već 1,5 godine. Mislim prodavci nisu u pravu. Zakon o oružji reci "
Nabavljanje i držanje oružja iz kategorije D
Član 15
Fizička lica starija od 16 godina, pravna lica kao i privredni subjekti mogu, bez odobrenja i prijave nadležnom organu, nabavljati i držati oružje iz kategorije D."

Šta znači da nema te uslove za stlani boravak da li sam u pravu?

Ćao svima! Imam jedno ozbiljno pitanje.

Ja sam rus i živim u Beogradu. Jednom došao da kupim neki CO2 pištolj samo uživanje i pucanje papirni ciljevi ali meni su rekli da ne mogu da nabavim Pištolj kategoriji D, treba meni stalni Boravak (Ja imam privremeni boravak i živim u BG već 1,5 godine. Mislim prodavci nisu u pravu. Zakon o oružji reci "
Nabavljanje i držanje oružja iz kategorije D
Član 15
Fizička lica starija od 16 godina, pravna lica kao i privredni subjekti mogu, bez odobrenja i prijave nadležnom organu, nabavljati i držati oružje iz kategorije D."

Šta znači da nema te uslove za stlani boravak da li sam u pravu?
Vazdusna puska D kategorije se kupuje uz vazecu licnu kartu, mislim, a ona je dokaz da si stalni drzavljanin Republike Srbije...

Lična karta za strance se ne dobija baš lako. Mislim da treba da živiš nekoliko godina u Srbiji, imaš posao...
Mislim da nije nikakav problem da kupiš polovnu vazdušnu pušku D kategorije ali i to treba proveriti.

"Fizička lica starija od 16 godina, pravna lica kao i privredni subjekti...". Podrazumeva se da su "lica" gradjani Srbije ('rezidenti"). Nemoj kupovati u prodavnici - kupi preko oglasa pa ce kurir da ti donese na adresu. Niko ti nece postavljati nikakva pitanja ako je ocigledno da se radi o airsoft pistolju i ako ga ne upotrebljavas na nacin na koji se to ne sme.

I D kategorija se zavodi po serijskom broju.
Nemojte se zavaravati da ne postoji evidencija o prometu ovog oružja.To što možeš da kupiš a da ti ne prijaviš ne znači da prodavac ne mora da šalje spisak u policiju.To stoji negde u fioci ali je tamo...
Nek prijavi komšija rupe u fasadi koje mu liče na dijabolu vazdušne što realno može da se desi nama koji pucamo u svojim dvorištima očekujte ih na vratima...
Ja sam kupio preko interneta i pušku i CO2 pištolj ali sam poslao očitanu i fotografisanu ličnu kartu...
Platiš tako pušku 300-400 eur i ostaneš bez nje i još si obelezen u policiji...
Pravilno i sigurno rukovanje pre svega.
A gde pucati to je priča za sebe.
Krijemo se kao hajduci po livadama, tavanima i kukuruzištima.
Prodaš kolegi sa papirima D kategoriju on opali slučajno napavi sranje,dođe policija nađe pušku papire i najebeš i ti i on...
Pre ili kasnije ćemo i D kategoriju o rame pa u SUP na evidenciji...
Volim oružje od malena ali me muka hvata od ovog razoružavanja ljudi i tajnih spiskova...

Verovatno čovek koristi neki program ili online alat za prevođenje na srpski.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Molimo članove da se uzdrže od nacionalno-političkih komentara, jer oni nisu tema ovog foruma i biće obrisani. Za takve teme ovde nema mesta i nećemo dozvoliti zloupotrebu foruma u te svrhe. Sve ostale teme vezane za vazdušno streljaštvo su uvek dobrodošle. Hvala na razumevanju.

Back