Kupovina vazdusnog oruzja van Srbije

Rile

New member
Pozdrav, sta je sve potrebno znati pre nego sto se naruci vazdusara iz druge zemlje ? Kako glasi zakon za ovo oruzje kad se kupi van granice. Takodje kako ide carinenje .

@Rile , kao prvo, zamolićemo te da se pre daljeg komentarisanja ukratko predstaviš, u temi Novi članovi pozdravljaju, kako nalažu naša pravila, a drugo, sve ovo što si pitao već je detaljno objašnjeno na stranicama ovog Foruma. Pregledaj malo, potraži. Pozz.

Na primer, OVO je samo jedna tema u kojoj je objašnjeno sve, a ima ih još na Forumu.

Razumem da ima neke komplikacije oko uvoženja oruzja, kakva je situacija sa uvozom optike?

Vrlo verovatno negde u novembru posećujem veoma severnu Srbiju, a šta bi se desilo da ja ponesem par optike iz mojih fioka ( što ja naravno više ne koristim aktivno, ali neću ni da mi skuplja prašinu)?

Ako te ne uhvate neće se desiti ništa 😁 .
Optika ne spada u osnovne delove oružja pa ne treba odobrenje za nabavku. Uostalom, svako može da kupi optiku u bilo kojoj prodavnici. Pretpostavljam da za uvoz važe propisi kao i za svu ostalu robu ali znajući naše "propise" ništa me ne bi čudilo.

Vector optiku sa Ali express-a, koja nije bila dostupna za isporuku na srpsko tržište, jesenas sam naručio na adresu druga u Belgiji. On ju je doneo avionom u svom sledećem dolasku, nije bilo ni problema, ni carine.

U zakonu lepo piše šta su osnovni delovi oružja i da za osnovne delove oružja je potrebna dozvola za nabavku. Sada se nešto sećam da je bila neka priča o tome i da se ne radi tako kako piše...

Negde kroz maglu secam se nesto kao "povratnici imaju carinska oslobodjenja neznam do koje neke cifre koju mogu da koristim neznam koliko meseci da sebi dobavljam/donesem potrebstine iz zapada ... " ???
Ovo nije moje misljenje nego pitanje ;)

Negde kroz maglu secam se nesto kao "povratnici imaju carinska oslobodjenja neznam do koje neke cifre koju mogu da koristim neznam koliko meseci da sebi dobavljam/donesem potrebstine iz zapada ... " ???
Ovo nije moje misljenje nego pitanje ;)
Mislim da je najbolje uputiti mail ministarstvu finansija, nisam siguran za pravu adresu ali možete za početak probati na pr@carina.rs

Back