Moja mala draga spring & co2 kolekcija

Imao sam hw30s. Sjajna puška iskreno. Fenomenalna. Uzeo sam je da bi smo pucali i ja i klinac ali njega nije da previše zanima ovaj naš hobi. Sad bih pre išao na hw50s zbog veličine (moje, pa samim tim i puške). Prodao sam hw30s da bih prešao na PCP, i sad se kajem :) weihrauch nema nikakvog smisla prodavati, i koju god da kupim od sad ostaje dok me ima, neću istu grešku 2x napraviti :)
Po pitanju trgovine mudro zboriš, takodje prodajem samo ono što mi zaista ne leži ostalo ostaje kod mene jer sem weiraucha u spring puškama nema ništa da se kupi a i to mora da ti legne.Mene trenutno najviše zabavlja zastava M81a i sa njom gotovo stalno gadjam, eto pored svih modernih čuda, čak sam i bolji strelac sa drugim puškama, prosto uživam u pucanju sa njom a košta kikiriki...

Zastavica je jedna posebna dimenzija zadovoljstva,ja koji nemam ni vremena ni preterano zelje da pucam posle milona ispaljenih dijabola,par puta mesecno uzmem m81A i opalim koju dijaboku da me mine zelja.

Imao sam hw30s. Sjajna puška iskreno. Fenomenalna. Uzeo sam je da bi smo pucali i ja i klinac ali njega nije da previše zanima ovaj naš hobi. Sad bih pre išao na hw50s zbog veličine (moje, pa samim tim i puške). Prodao sam hw30s da bih prešao na PCP, i sad se kajem :) weihrauch nema nikakvog smisla prodavati, i koju god da kupim od sad ostaje dok me ima, neću istu grešku 2x napraviti :)
Ja sam se dvoumio izmedju hw50 i hw35e i na kraju sam uzeo hw35e samo iz razloga sto sam ranije dosta citao da su 50-ice imale bas problema sa galingom (zuljanjem poluge za natezanje o cilindar)…hw35e je dosta teza i glomaznija ali obziram da ne pucam iz ruke vec sa naslona u sedecem stavu taj problem sa tezinom nije problem…isto tako mi je presudilo to kada sam u peloponezu uzeo prvo jednu pa drugu u ruke nekako mi je hw35e delovala kvalitetnija, sigurnija, prosto mi je ulivala vise poverenja nego hw50s…

galing kod hw50s je resen, kod hw30s ne jos... hw35e mi ne odgovara jer je obrazina sa, meni, pogresne strane :D jeste, deluje hw35 sigurnije, ali mi s druge strane odgovara velicina kundaka/podkundaka na hw50s, deluje mi da je mogu stabilnije drzati (191cm, 125kg, ima me).

hw57 mi deluje bas bas zanimljivo. bukvalno underlever hw50s. isto se drzi, fin raspored tezine, nije preteska. losiji nisan do duse. hw97 i hw77 su bas teske :( .

Nova, masna i moja :D Čak ima i Mineli kundak a ne ovu novu zamenu. Danas ću valjda stići da opalim koju dijabolicu za probu :)

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
2656537fe8e589895438c05eb98dc717.jpg

Kontam da treba još da se slegne puška, ali fino je precizna. Nisam baš puno pucao, ali ono što jesam, sa stola sa 10m da namestim malo nišan, bilo je i 5 10ki na meti, i ne mali broj puta rupa u rupu itd. Znači, preciznost je na mestu :)

Mehanizam se polako dovodi u fino stanje, ali mislim da je kugla na hw30 dosta jednostavnije i laganije rešenje zbog kojeg svi i kažu da se s njom može po celi dan pucati. Malo je hw50 ozbiljnija i teža na tom polju ali bukvalno sa svakim natezanje i bravljenjem bilo je lakše, treba jednostavno malo vremena da se slegne.

Uglavnom, ukratko, hw50s je top, izrada vrhunska, deluje ozbiljnije od hw30s ali isto koliko je ozbiljniji toliko je manje lagan za korišćenje :)

Прод'о човек 30с па мало да је напљује да се оправда. 😂

Нек је са срећом!
Морамо их опробати кад дођем у Њу Нау да видимо какво је стање.
Мада је 30с нешто јача а лаганија, врв се за мрву више и рита.

Da, čini mi se da se malo više rita hw30s. Ali bravljenje na toj što je završila kod tebe je ko puter. Ko stvoreno za žene i sitnu decu Ovde je jače, više za mušku ruku :D

Da se razumemo, zauvek će mi biti žao što sam je prodao :)

Back