Ponovo zloupotreba vazdušnog oružja

Status
Not open for further replies.

herkules

Member
Evo sad nailazim na vest u novinama da je neki degenerik , vazdusnom puskom , upucao klinca od 10g. u Sarajevskoj ulici ovde u Beogradu . Na istom mestu , tj. u parku kao i 2019g. kad je valjda neki drugi psihopata gadjao prolaznike . Nemojmo se cuditi , kad izmene i dopune ZOM dodju pred poslanike na raspravu i glasanje , pogubnim epilogom koji neizostavno sledi .

Ne dosipaj ulje na vatru. A nadam se da ti raspirivanje vatre nije cilj... Na mene je, tokom protekle dve godine, dok sam prolazio jednom (pa zatim drugom) ulicom neko (2 x neko) bacio najlon kesu napunjenu vodom. Umesto H2O, mogla je da bude H2SO4... Umesto kese sa vodom, mogla je da bude cigla ili kamena kocka, i eto mene pred vratima Sv. Petronija. I, sta? Treba li, preventivno, zabraniti najlon kese, vodu, kamen, ciglu... ?!
Postoji zakon koji regulise nasilje, povredjivanje itd., i valja ga primeniti. I to je sve. Nista od teh. uredjaja, materijala, alata itd. NE TREBA ZABRANJIVATI (to jest, nabavku i posedovanje istih). Ali, zato, ODRATI svakog pocinioca ma i najmanjeg nasilja, u porodici, na ulici itd., uvesti smrtnu kaznu i dozivotni zatvor sa PRISILNIM RADOM za svako ozbiljnije krivicno delo (teska kradja, nanosenje teskih povreda, pokusaj ubistva, silovanja itd), bez mogucnosti pomilovanja, a ne dopustati da drogirani klinac lomi drugog drogiranog klinca dok razdragani "drugovi" i "drugarice" ovaj show snimaju mob. telefonima. TO je ono sto bi zakonom valjalo regulisati i upravo TO je ono sto vajna drzava NE RADI.

Ali, pre svega treba zakonom zabraniti ORGIJANJE nasih usranih medija, koji zudno i zedno iscekuju i prizeljkuju da se neko sranje ili barem sranjce desi, pa da sa uzivanjem, sladostrasno, bruje o tome...

Last edited:
Potpisujem svaku tvoju rec . Znam da bi svaki pravi ljubitelj streljastva uradio isto . Problem je sto predlagaci ZOM-a i svi koji odlucuju o tome ne pripadaju toj (nasoj) grupi . Daj Boze da je ovo zadnji put .

kad izmene i dopune ZOM dodju pred poslanike na raspravu i glasanje , pogubnim epilogom koji neizostavno sledi
Šta to sledi?Evo pre nedelju dana pogibe motorista u Obrenovcu a pre dva dana malo dalje odatle pogibe vozač autobusa jer mu je presekao put neki vozač kamiona (to su profesionalni vozači).Po toj logici bi trebalo zabraniti saobraćaj motornih vozila nego samo trotineti ili čak ni to nego da se vrte pedale.Svako neka snosi posledice i odgovara za svoje postupke a ne kolektivno.

Na mene je, tokom protekle dve godine, dok sam prolazio jednom (pa zatim drugom) ulicom neko (2 x neko) bacio najlon kesu napunjenu vodom. Umesto H2O, mogla je da bude H2SO4... Umesto kese sa vodom, mogla je da bude cigla ili kamena kocka, i eto mene pred vratima Sv. Petronija. I, sta?
Pa ništa.Sreća što nije bilo ništa od navedenog kao što je ovde sreća pa nije M24.

Vest od malopre: "Policija u Beogradu identifikovala je i privela muškarca (66) koji se sumnjiči da je u Sarajevskoj ulici oko 19.15 časova, pucajući iz vazdušne puške, naneo povrede jedanaestogodišnjem dečaku. On je, kako se sumnja, sa prozora stana u kom živi, iz vazdušne puške pogodio u butinu dečaka koji se nalazio u obližnjem parku."

Odrati ga, kao sto je Musa odr'o jarca. A zakone o nabavci i drzanju ne dirati (ili ih, mozda i relaksirati), to jest valjalo bi utuviti slavnim zakonodavcima da coveka ne ubija cekic, noz, koplje, strela, nego COVEK koji odapinje strelu, razmahuje se cekicem nozem i kopljem. Eno, onaj slinavi debil sto pobi klince iz svog razreda, imao je jos gori scenario za slucaj da mu ne uspe pucanje (zapaljive tecnosti, blokiranje izlaza, tako da sirotani zivi izgore!). Dakle, nema to veze sa labavoscu/strogoscu zakona o oruzju, nego sa opstim odredbama koje regulisu krivicnopravnu odgovornost maloletnika itd. (kreten je jako dobro znao za te propuste i izvrsenje svog zlodela koncipirao je u skladu sa njima). Da su njega kamenovali na Terazijama, javno i uz prisustvo i ucesce gradjanstva i medija, i ovaj deda bi kenjao u gace umesto da se raspucava po parku...

Sve dok se na buvljacima prodaju vazdušne puške, biće problema. Trebalo bi najpre da se spreči trgovina na crnom tržištu.

Nema to veze sa belinom ili crnilom trzista. Na buvljaku mozes i polovni automobil da kupis, pa da u sledecih pola sata pogazis desetoro ljudi.
Kupi ciglu ili parce armature gde god hoces (ili pokupi sa nekog otpada). Drzi u sobi, terasi, predsoblju, dvoristu... Ali nemoj cekati u zasedi iza ugla zgrade i raspizditi nekog po glavi, ubiti ga ili ga poslati u gipsano korito. To je poenta. Vaspitati coveka da se ljudski ponasa, a ako se ipak ne bude tako ponasao, kazniti ga drasticno, em zbog konkretnog (ne)dela, em zbog primera drugima koji bi, inace, ovo mogli da ponove. Takve zakone nemamo.

Imamo zakone ali nema ko da ih sprovodi. Ili neće.

Pogledajte zakon o navijačima, donet i nije sprovođen. Onda se zaključilo da zakon ne valja (pa kako da valja kada nikog nisi ni pokušao da osudiš) pa da donesemo drugi zakon o navijačima. Pa ni njega ne sprovodimo.
Igrom slučaja (tad i nikad više) bio sam na nekom sastanku zbog neke fudbalske utakmice i obilazio stadion kad na jednoj strani nema stolica. Pitam onako gde su stolice, kažu navijači Zvezde ih polome pa ih ne stavljaju. Pitam delegata iz saveza zašto se navijači odmah ne vode kod sudije, koji inače sedi na stadionu i obezbede mu kancelariju da bi mogao odmah da ih osudi? Svi me gledaju belo kao da sam pao sa Marsa. On nešto tuc muc i tako se završi.

Ko je i kada osuđen zbog pušenja u zatvorenim prostorijama? Jedna žena u Nišu za sve ove godine. Juče sam izašao sa operacije (bolje da ne kažem iz koje bolnice) i ne puši samo onaj ko se nije negde sklonio da zapali.
Nije toliki problem ni u zakonima, ako meni treba zakon da me kažnjava da bih bio čovek onda treba da se vratim na planinu i čuvam ovce.

I to je problem, ali dodatni. Dok su ljudi ziveli od cuvanja ovaca na planinama, ne samo da su postojali zakoni nego su se i primenjivali. Medjutim, ovde i sada, problem je sledeci: manijak isplanira zlocin do najsitnijeg detalja, dovoljno detaljno da bi se zacudili Serlok Holms i Herkul Poaro... A zakon kaze: "pocinilac nije odgovoran za svoje postupke" (isuvise je mlad, nije znao sta radi). Malo morgen nije znao - imao dva plana, za svaki slucaj... Zivi bili pa videli, i ovaj deda ce proci sa nekom bedom od kazne, 2 meseca uslovno na godinu dana i strogi ukor od predsednika kucnog saveta...

Ухапшени С. Х. 53 године , је користио пушку FX Maverick у калибру .22 илити 5.5 мм. Занима ме да ли је исти и члан овог форума? Надам се искрено да није, мада све и да јесте , не мења чињеницу да је најмање рећи неодговоран, болестан , и да му треба судити и затворити на дуже, због онога што је урадио а и за пример свим осталим потенцијалним болесницима

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back