Sto za gadjanje - uradi sam ili...?

@Rax@miri@Bojan
Sto posto najbolje resenje (najjeftinije+bez prasine)! Ja sam na HaloOglasima nasao coveka koji to radi (mlevenje plastike), ali nismo uspeli da se dogovorimo o nacinu preuzimanja...
Evo linka: t.ly/ekg46
Covek (firma) se nalazi u Beogradu, negde u Rakovici, cini mi se. Dole je fotka. Radi se o parcicima nepravilnog oblika...
@zare
Problem sa jastucicima je sledeci: sto vise tih pregrada "posreduje" izmedju materijala kojim je jastuk/dzak napunjen i samog jastuka/dzaka, to je jastuk/dzak manje fleksibilan (a to ne valja). Recimo, onaj manji dzak (imam u vidu dvodelni sistem gde se na veci dzak polaze prednji/srednji deo oruzja a na manji deo se polaze zadnji deo kundaka) koji ima "usi" ili "rogove" treba da bude ispunjen tako da ovi rogovi "nabreknu" i dobro obujme kundak, a za to je potrebno da se "rinfuz" potpuno (to jest, u najvecoj mogucoj meri) prilagodi obliku dzacica.
Koliko mi kg treba da popunim ona dva dzakcica sa Aliexpresa (onaj veci za podkundak i onaj manji sa usima za kundak)? Kontaktirao sam coveka iz Rakovice...

Koliko mi kg treba da popunim ona dva dzakcica sa Aliexpresa (onaj veci za podkundak i onaj manji sa usima za kundak)? Kontaktirao sam coveka iz Rakovice...
Oko pet kila pirinča za obe vreće, e sad samo da uporediš specifičnu težinu pirinča po metru kubnom sa specifičnom težinom mlevene plastike po metru kubnom i znaćeš koliko ti plastike treba ;)

Oko pet kila pirinča za obe vreće, e sad samo da uporediš specifičnu težinu pirinča po metru kubnom sa specifičnom težinom mlevene plastike po metru kubnom i znaćeš koliko ti plastike treba ;)
Haha, pa ja da imam te detalje za plastiku, ne bih pitao... :-D Za porinac znam, a nemam info za plastiku. Ta info mi znaci pre nego sto kupim plastiku, posle kasno...
Da ne bude kao ono kad pitao covek komsiju koliko je rolni tapeta uzeo za stan, jer hteo i on da stavi, a stan im isti. Ovaj mu rekao 15 rolni. Posle dolazi i kaze mu: Pa meni ostale 3 rolne. A ovaj ce: pa i meni! :-D

Ja sam moj napunio sa granulama od reciklirane plastike, koliko se secam msm da su mi naplatili 30din/kg, ima u Bečeju firma koja se time bavi, msm da se zove Granplast
c0de9602d4f7a57a170e899000299ae2.jpg

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Je l se secas mozda ti koliko kg te plastike je bilo potrebno za ona dva dzakcica (manji za kundak i veci za podkundak)?

Ovaj granulat je obicno od polipropilena ili polietilena, u oba slucaja to je od prilike izmedju 0.9 i 1kg po litru. Tj. 0.9 i 1 gram po cm3. Obizrom da je ovo granulat a ne teoretski odlivak bez vazduha, racunajte da je i nesto laksi. Npr. flasa od jedne litre se mozda napuni sa 800gr.

Ostalo je 6.5kg :) :) :)

Od porucenih 5kg stiglo je 9.5. Mali dzak se puni sa 550-600gr, veci sa 2.4kg (kod mene je ona traka malo vise zategnuta i ne dozvoljava da se jedna strana dzaka rasiri i popuni...)

U jedan balon od 6 litara staje 3.4kg. Tako da vam je to merka, koji god materijal, samo da ispuni balon od 6 litara i bice dovoljan da napuni dzakove. Svakako ce vam mozda trebati za kasnije da se dupuni.

Last edited:
Jesi li to preko neta narucio ili zoves direktno njih? Salju postom? Granule su kojih dimenzija/oblika (tipa okrugle 2-3 mm, kocka 2-3mm...ili kako vec)? Interesuje me kako lezu kada se napuni dzacic, tj.kako puska legne na isti? Hvala

Narucio sa oglasa (KP), odgovoraju na poruke brzo, svakako mozes i da pozoves naravno. Salju brzom postom.
Oblik je cilindricni, precnika Ø3mm duzine 4-5mm.

Nisam ih jos uvek probao, ali na prvi utisak mi deluje prilicno dobro - cvrsto, dovoljno napunjeno, dovoljno i meko da malo poprimi i oblik puske.

Hvala puno, to me i interesuje, kako puska legne na isti, da li ce da poprimi oblik puske, ili je tvrdo kao kamen, sa nejasnim i ostrim konturama. Kako si objasnio, sasvim zadovoljava nasu namenu :)

Ево га! Купљен синоћ у ''у(к)ради сам''. :)
За сада служи баш као радни сто, али додаћу и једну ''пуцачку'' плочу касније.
Изненађујуће стабилан за тако малу масу и т'нку грађу!

Attachments

• IMG_20240223_094322_516.jpg
    IMG_20240223_094322_516.jpg
    94.3 KB · Views: 27
  • IMG_20240223_094343_899.jpg
    IMG_20240223_094343_899.jpg
    155.7 KB · Views: 27
  • IMG_20240223_100453_478.jpg
    IMG_20240223_100453_478.jpg
    95.3 KB · Views: 27
Back