T-eagle ili haške LPVO

Petar021

Member
Nešto bi kratko za stojeći stav (10-25m) uzeo, i sad bistrim, t-eagle Er 1-6 x 24ir koji sam pozajmio na probu i radi posao, ili duplo skuplji, a ne.znam koliko bolji Hawke vantage 30 sa 2-4x24. Neka iskustva, predlozi ?
Ili čak na redot neki ići do 30ak K hmm?

To su lovačke optike i nikako ne odgovaraju za pucanje koje ti želiš.

Šta znam nekako mi ide na tim daljinama na keca dvojku uvećanje najbolje lezi. Red dot sam imao neki jeftini na.prelamaci pa ga slomio, na PCP još nisam stavljao red dot.
Imaš neku preporuku drugu Joco?
Hawke 1-4x 24 izgresih sve u ovom postu.

Kolika je to meta koju ti vidiš na 25m sa uvećanjem od 2x? Hajde meta i nekako ali zar ti ne bi bilo bolje da sa pozicije možes i da vidiš gde si pogodio u metu?
Vidim da poklopim crno :). Gadjam one pistoljske mislim da je crno tu nekih 3-4 cm.
Imam i 6.5-25 optiku, ali mnogo više rasipam kad stojim sa njom na 6.5, sa oslonca je druga priča. Još sam zelen vežbama se par.meseci pucam tek... Na prelamaci koristim njen mehanički, al zbog blage coravosti ili neiskustva dosta mi treba da se poravnam, a preko 15 mi je teško napraviti grupu smislenu baš ...

Stojeći 10m može da se puca i kroz diopter, dakle bez uvećanja. Stojeći na 25 ne može da se puca na diopter (može, ali ne vidiš gde si pogodio što kaže @bojan017 ). Dakle, da bi pokrio obe distance, merilo je šta vidiš na 25m sa nekim uvećanjem, koje god da je..na 10 ćeš to sigurno videti...

Ako je postavka situacije već takva i siguran si da želiš da ispratiš taj stil pucanja, moraš da uzmeš u obzir i dodatnu težinu koju sama optika dodaje na pušku kao i pomeranje balansa iste prema cevi što može da ti napravi koji problem sa leđima. Moj predlog je da, ako je ikako moguće okreneš interesovanje ka prizmatičnim optikama fiksnog uvećanja koje su konstruktivno rađene da budu postavljene što više nazad, blizu oka strelca i samim tim ne pomeraju balans puške od strelca. Immersive optics ima lep raspon takvih uređaja, doduše cene su malo veće od onog što možeš da nađes na našem tržištu...

Ako je postavka situacije već takva i siguran si da želiš da ispratiš taj stil pucanja, moraš da uzmeš u obzir i dodatnu težinu koju sama optika dodaje na pušku kao i pomeranje balansa iste prema cevi što može da ti napravi koji problem sa leđima. Moj predlog je da, ako je ikako moguće okreneš interesovanje ka prizmatičnim optikama fiksnog uvećanja koje su konstruktivno rađene da budu postavljene što više nazad, blizu oka strelca i samim tim ne pomeraju balans puške od strelca. Immersive optics ima lep raspon takvih uređaja, doduše cene su malo veće od onog što možeš da nađes na našem tržištu...
Pogledaću mada nemam problem s leđima i balansom oružja, ili još nisam osetio, treba mi neko vreme kad se prebacim s ansutza na fx-koji je i sa optikom tog tipa.laksi od ansutza :)

Back