Predstavljanje i test COMETA 220 Galaxy 4,5mm

Klasične vazdušne puške.
zvonko

Re: Predstavljanje i test COMETA 220 Galaxy 4,5mm

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 6:31 pm

Zatim sam posle podesene optike presao na gadjanje i jakoooo se i sam prijatno iznenadio rezultatima ...bar meni dobrim jer za bolje i neznam :D
Tako da moram opovrgnuti misljenje koje sam naveo u pocetku cele teme....a to je da je po meni za ovu pusku limit neki od 40 metara.
Medjutim presao sam se bas debelo. na moju srecu :D :D :D
Attachments
6.jpg
3.jpg
1.jpg
8.jpg
7.jpg
4.jpg

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 6:36 pm

kircan wrote:
Wed Aug 28, 2019 6:27 pm
Za 40m pri vetru grupe uopste nisu lose, cak i dobre. Mislim da su te dijabole 4,52 a ne 4,2mm.
Hvala na ispravci kolega :D moja greska u pisanju sada cu pokusati ispraviti da ne unosim zabunu :D

goxy
Moderator Foruma

Post by goxy » Wed Aug 28, 2019 6:40 pm

Zvonko ovde ima grupa na kojima vam mogu pozavideti i mnogi vlasnici pcp pušaka.
Hajde kada se još malo zbližite da ponovo nam prikažete grupe od 10 komada u sličnim uslovima.
Fx royale 400Bp 5.5,Mtc viper pro 5-30,Fx no limits
Rti Priest 6.35;5,5,Eaglevision,Swfa ss 16x,huma ldc...

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 6:52 pm

goxy wrote:
Wed Aug 28, 2019 6:40 pm
Zvonko ovde ima grupa na kojima vam mogu pozavideti i mnogi vlasnici pcp pušaka.
Hajde kada se još malo zbližite da ponovo nam prikažete grupe od 10 komada u sličnim uslovima.
Plan narednih dana jer su javili celu nedelju lepo vreme je....da idem na test na 50 metara . :D
jednostavno mi je zelja da vidim limit te puske ali i moj limit :D
No jos cu itekako probati sta tacno i koliko maximum moze stvarno dati na tih 40 metara, a sada cu i objasniti sta zelim..... :D

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 6:53 pm

E sada dolazim i sam do nekih mojih licnih zapazanja.
Prvi i naj veci problem je aj da kazem pomeranje same puske koje se bas ogleda prilikom samog gledanja kroz optiku .
Naime koliko god disanje prilagodio ali i sam sedeci stav vidno je pomeranje cevi i to od mene kao strelca.
Zasto je tako....po meni je razlog jako prost ali samim time se odrazava i na rezultate pogodaka,pa sam ubedjen da bi uz fiksni naslon pogotci bili jos bolji.
Evo o cemu se radi....ja pokusavam gadjati u naj pribliznijim prirodnim uslovima...kao kada bi stajao uspravno ruku naslonio na neko drvo i na podlakticu oslonio cev,,,,nadam se da sam nekako uspeo objasniti .
E sada ,posto je sipka sa V lezistem samo 10mm debela visoka oko 1,do 1,3metra i da cev na njoj lezi a da je kundak na ramenu itekako se prenose na celoj pusci sve vibracije ali i pomeranja kroz disanje te se samim time dok nisanim vidi da se cev pomera ....jbg...pusac 40g.i po 2pakle cigareta na dan uzele danak u plucima :D :D
Attachments
3.JPG

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 6:59 pm

Po meni nije realno da korisitim ovaj stalak iz razloga sto mislim da je cela puska kontrolisana sa stalkom a da strelac utvari sluzi samo da povuce obarac....pa ajd jos i daljinac da kupim i da sama okida umesto mene :D
Jednostavno gubi se smisao gadjanja u naj pribliznijem prirodnom okruzenju i uslovima.
Attachments
SMARTRELOADER_SR200_1523270756.jpg

goxy
Moderator Foruma

Post by goxy » Wed Aug 28, 2019 7:01 pm

Čekajte!Ono su grupe sa tronožca prednji naslon,a zadnji samo rame,sedeći?
Ja sam mislio sa stola dva oslonca...
Ovo samo poboljšava moje mišljenje o vašim grupama i vama kao strelcu.
Fx royale 400Bp 5.5,Mtc viper pro 5-30,Fx no limits
Rti Priest 6.35;5,5,Eaglevision,Swfa ss 16x,huma ldc...

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 7:02 pm

Da bi dokazao prvenstvaeno sebi to sto mislim i tvrdim sledeci puta cu pucati sa fiksnim stalkom na 40 i 50 metara a potom i sa moga dosadasnjeg stalka

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 7:05 pm

goxy wrote:
Wed Aug 28, 2019 7:01 pm
Čekajte!Ono su grupe sa tronožca prednji naslon,a zadnji samo rame,sedeći?
Da ,,,,ja sam kupio sipku koji pecarosi koriste za drzanje stapa .....bar predpostavljam da im za to sluzi .... :D
mada je jako tanka sipka samo je 10mm pa sam podupro sa strane sa jos dve takve ....ali i dalje cim naslonim cev puske vidno se njise cela sipka iako ima podupirace :D
Kundak je naravno sam na mom ramenu. :D
evo slike da se vidi malo bolje kako sam improvizovao .plus obicna stolica sa debelim jstukom za sedenje ....utrnem ceo posle 10 sati gadjanja a kamo li pozadina.... :lol: :lol:
Attachments
2.JPG

alexsasax

Post by alexsasax » Wed Aug 28, 2019 7:08 pm

goxy wrote:Čekajte!Ono su grupe sa tronožca prednji naslon,a zadnji samo rame,sedeći?
Slazem se, grupe su po meni fenomenalne.
Ko zna sta ce biti kada kolega Zvonko raspali sa dzakovima kao osloncemImageImageImage

Sent from my iPhone using Tapatalk

milos.992
Donator

Post by milos.992 » Wed Aug 28, 2019 7:37 pm

Dobre grupe, ali cev puske se nikad ne naslanja ni na sta, stavi neko jastuce ili sta vec ispod prednjeg dela kundaka, pozadi u rame i to ti je to...

Ledeni

Post by Ledeni » Wed Aug 28, 2019 8:01 pm

Dragi kolega Zvonko, mi smo ovde uglavnom na "ti", ali zbog prilične razlike u godinama ipak ću vam persirati. I nadam se da ne zamerate što sam slobodan da vas savetujem, a savet niste ni tražili :D .

Dakle, prvo bih vam rekao da je limit te vaše puške oho-ho preko 40 metara. Ne bih da sada kačim neke svoje video-snimke, čisto da ne podgrevam neke stare sukobe mišljenja, ali ako ta Cometa u uslovima koje ste naveli pravi ovakve grupe, slobodno računajte da je njen limit makar dvostruko veći! Možda je teško poverovati u to, ali ja sam iz neznatno modifikovane Zastave M56 stare četiri decenije uspevao da svakim metkom pogodim metu 30x20 cm na 95-100 metara. Naravno, o nekoj snazi i probojnosti dijabole od 0,5 grama na toj daljini nema ni govora, ali za mene u tom smislu nema većeg zadovoljstva od onog "ding" koje se čuje kada zrno pogodi metal. Ako poželite, možete sve to videti u odgovarajućoj temi - možda vam bude zanimljivo i možda vas "ponuka" da i sami eksperimentišete.

Što se tiče uslova u kojima se puca, moj stav oduvek, a bavim se oružjem od najranije mladosti, jeste da najpre treba upoznati limite same puške (vazdušne, malokalibarske, karabina...), pa tek onda testirati sposobnosti samoga strelca. Da sam na vašem mestu, ja bih obezbedio maksimalno udoban položaj, bilo sedeći ili ležeći i što stabilnije oslonce za potkundak i kundak (najlakše i najjeftinije je dve čarape napuniti pirinčem ili pšenicom) i najpre detaljno istestirao pušku na svim distancama koje su mi zanimljive. Čak i tada će uticaj strelca biti manje ili više izražen. jednostavno, nije svaki dan isti i na rezultate mogu da utiču naizgled nebitne stvari i sitnice - vrućina, znoj, komarci, mušice, greške u okidanju (nedavno je to slikovito opisao jedan naš kolega i drugar)... Naravno, tu je i najveći neprijatelj - vetar! Ako imate aplikaciju Strelok u telefonu, proučite je i videćete da čak i povetarac od 1 m/s može da pomeri tačku pogotka za 1-2 cm na 30-40 metara i pokvari vam inače savršenu grupu. Ali, ako sebi obezbedite uslove koji su približni idealnim, možete makar da kažete da ste sve ostale faktore sveli na minimum i da je sada (skoro) sve na samoj pušci. Videćete da svoje streljačke sposobnosti itekako možete da proveravate i kada pucate u idealnim uslovima.

Ali, ako baš želite, nakon što detaljno upoznate sposobnosti same puške, odnosno čitavog sistema koji čine puška, optika i metak/dijabola, lako ćete proveravati sebe tako što ćete pucati iz stojećeg stava, gađati sa samo jednim osloncem ili već kako vam padne na pamet. Ono što ja na osnovu dugogodišnjeg iskustva u svemu ovome mogu da pretpostavim na osnovu svega što ste nam napisali jeste da će te grupe na 40 metara svakako biti znatno uže kada budete gađali sa kvalitetnim osloncem i po potpuno mirnom vremenu. Uz želju da nam što češće postavljate ovako lepe komentare i slike, moram i malčice da vam zamerim na onoj konstataciji da "PCP puška nema draži". Možda i nema ako se zadržimo na 30-40 metara, mada i na tako malim (za preciznu PCP pušku) rastojanjima čovek uvek može da se trudi da pravi sve uže i uže grupe, ali pokušajte da iz PCP-a pucate na 100 ili 150 metara i videćete da se stvari itekako menjaju i da čak ni to što je puška snažna, precizna i bestrzajna često ne pomaže da se pogodi cilj.

SMD

Post by SMD » Wed Aug 28, 2019 8:21 pm

zvonko wrote:
Wed Aug 28, 2019 7:05 pm

...cim naslonim cev puske...
Iako su grupe stvarno respektabilne za springera, ovo mi nekako bode oci.
Cev na pusci koja se preklapa nikako ne bi trebalo da se naslanja na bilo sta prilikom gadjanja...

zvonko

Post by zvonko » Wed Aug 28, 2019 9:05 pm

Ledeni wrote:
Wed Aug 28, 2019 8:01 pm
Dragi kolega Zvonko, mi smo ovde uglavnom na "ti", ali zbog prilične razlike u godinama ipak ću vam persirati. I nadam se da ne zamerate što sam slobodan da vas savetujem, a savet niste ni tražili :D .

Dakle, prvo bih vam rekao da je limit te vaše puške oho-ho preko 40 metara. Ne bih da sada kačim neke svoje video-snimke, čisto da ne podgrevam neke stare sukobe mišljenja, ali ako ta Cometa u uslovima koje ste naveli pravi ovakve grupe, slobodno računajte da je njen limit makar dvostruko veći! Možda je teško poverovati u to, ali ja sam iz neznatno modifikovane Zastave M56 stare četiri decenije uspevao da svakim metkom pogodim metu 30x20 cm na 95-100 metara. Naravno, o nekoj snazi i probojnosti dijabole od 0,5 grama na toj daljini nema ni govora, ali za mene u tom smislu nema većeg zadovoljstva od onog "ding" koje se čuje kada zrno pogodi metal. Ako poželite, možete sve to videti u odgovarajućoj temi - možda vam bude zanimljivo i možda vas "ponuka" da i sami eksperimentišete.

Što se tiče uslova u kojima se puca, moj stav oduvek, a bavim se oružjem od najranije mladosti, jeste da najpre treba upoznati limite same puške (vazdušne, malokalibarske, karabina...), pa tek onda testirati sposobnosti samoga strelca. Da sam na vašem mestu, ja bih obezbedio maksimalno udoban položaj, bilo sedeći ili ležeći i što stabilnije oslonce za potkundak i kundak (najlakše i najjeftinije je dve čarape napuniti pirinčem ili pšenicom) i najpre detaljno istestirao pušku na svim distancama koje su mi zanimljive. Čak i tada će uticaj strelca biti manje ili više izražen. jednostavno, nije svaki dan isti i na rezultate mogu da utiču naizgled nebitne stvari i sitnice - vrućina, znoj, komarci, mušice, greške u okidanju (nedavno je to slikovito opisao jedan naš kolega i drugar)... Naravno, tu je i najveći neprijatelj - vetar! Ako imate aplikaciju Strelok u telefonu, proučite je i videćete da čak i povetarac od 1 m/s može da pomeri tačku pogotka za 1-2 cm na 30-40 metara i pokvari vam inače savršenu grupu. Ali, ako sebi obezbedite uslove koji su približni idealnim, možete makar da kažete da ste sve ostale faktore sveli na minimum i da je sada (skoro) sve na samoj pušci. Videćete da svoje streljačke sposobnosti itekako možete da proveravate i kada pucate u idealnim uslovima.

Ali, ako baš želite, nakon što detaljno upoznate sposobnosti same puške, odnosno čitavog sistema koji čine puška, optika i metak/dijabola, lako ćete proveravati sebe tako što ćete pucati iz stojećeg stava, gađati sa samo jednim osloncem ili već kako vam padne na pamet. Ono što ja na osnovu dugogodišnjeg iskustva u svemu ovome mogu da pretpostavim na osnovu svega što ste nam napisali jeste da će te grupe na 40 metara svakako biti znatno uže kada budete gađali sa kvalitetnim osloncem i po potpuno mirnom vremenu. Uz želju da nam što češće postavljate ovako lepe komentare i slike, moram i malčice da vam zamerim na onoj konstataciji da "PCP puška nema draži". Možda i nema ako se zadržimo na 30-40 metara, mada i na tako malim (za preciznu PCP pušku) rastojanjima čovek uvek može da se trudi da pravi sve uže i uže grupe, ali pokušajte da iz PCP-a pucate na 100 ili 150 metara i videćete da se stvari itekako menjaju i da čak ni to što je puška snažna, precizna i bestrzajna često ne pomaže da se pogodi cilj.
Zahvaljujem se od sveg srca na svemu napisanom.... :D
Taman posla molim i ja vas da ne persiramo ....mada ja to po navici :D na svakom forumu....posle kada upoznam malo forumase i ja se opustim :D
Mnogo je razloga zasto mi treba oslonac za cev....da ne davim ovde ljude.... :D
Kljucna kost na 3 mesta pukla rame hronicno atrofira a puska prilicno teska....mojom greskom naravno :D ....uz to i 6 operacija desne sake koja je samo 50% u funkciji :D tako da ako je drzim normalno puska mi cela drhti posle 3 ispaljene dijabole.
Takodje ste sve u pravu i sam dan mora biti aj da kazem.....po mom raspolozenju za pucanje :D
Da ne govorim o musicama ,,osicama kojih u selima ima ihajjj :D vetar mi je najveci problem jer je u sred leta retko bez njega ali bas retko .

kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan » Wed Aug 28, 2019 11:48 pm

zvonko wrote:
Wed Aug 28, 2019 6:53 pm
E sada dolazim i sam do nekih mojih licnih zapazanja.
Prvi i naj veci problem je aj da kazem pomeranje same puske koje se bas ogleda prilikom samog gledanja kroz optiku .
Naime koliko god disanje prilagodio ali i sam sedeci stav vidno je pomeranje cevi i to od mene kao strelca.
Zasto je tako....po meni je razlog jako prost ali samim time se odrazava i na rezultate pogodaka,pa sam ubedjen da bi uz fiksni naslon pogotci bili jos bolji.
Evo o cemu se radi....ja pokusavam gadjati u naj pribliznijim prirodnim uslovima...kao kada bi stajao uspravno ruku naslonio na neko drvo i na podlakticu oslonio cev,,,,nadam se da sam nekako uspeo objasniti .
E sada ,posto je sipka sa V lezistem samo 10mm debela visoka oko 1,do 1,3metra i da cev na njoj lezi a da je kundak na ramenu itekako se prenose na celoj pusci sve vibracije ali i pomeranja kroz disanje te se samim time dok nisanim vidi da se cev pomera ....jbg...pusac 40g.i po 2pakle cigareta na dan uzele danak u plucima :D :D
Menjam svoje misljenje o grupama. Grupe su fantasticne. Mislim da bi sa stalkom te grupe bile takve na 80m. Mozda ne bi bilo lose prvo ispucati sa osloncem razne daljine da se vidi za sta je puska sposobna pa onda krenuti na pucanje iz stava ili sa nekog malog oslonca. bravo Zvonko i jedva cekam da vidim naredni izvestaj...
Hammerli 850 4,5- never forgotten :(
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Fx Streamline 6.35 & Optisan 6-24x56i
Diana Eleven 4,5

zvonko

Post by zvonko » Thu Aug 29, 2019 12:25 pm

kircan, zahvaljujem na savetu , :) Nadam se ove nedelje da cu probati na vece daljine ali redom dizuci sve po 10 metara .
Naime cekam jos dve kutije dijabola da mi stignu jer sam sve vec ispucao... :D :lol: pa onda i vreme mora da me posluzi a prvenstveno mislim na proklet vetar ,sada me bas ukocio bio citav dan ipo sam izgubio zbog njega 8-)
i daaaa.........AUTAN mi ponestao ,pa sam se vise cesao po glavi nego li pucao bezbrzino :D :D

Post Reply