Koja optika za Dianu 350 n-tec?

Klasične vazdušne puške.
Ledeni

Re: Koja optika za Dianu 350 n-tec?

Post by Ledeni » Thu Oct 03, 2019 8:36 pm

Nažalost, to u praksi ne funkcioniše tako. Najjače springerice imaju vrlo specifičan trzaj koji se razlikuje od trzaja karabina i mnogo negativnije deluje na optiku. Znam za slučajeve da je recimo Hatsan 125 "razbio" optiku koja je pre toga bila na karabinu .300 WM, a on je svakako klasa za sebe. Osim toga, te stare vojne optike imaju malo uvećanje (najčešće 2x, 3x i 4x), iz današnjeg ugla više nego prevaziđene končanice i po mom mišljenju više su stvarčica za kolekcionare, nego za praktičnu upotrebu.

Joca

Post by Joca » Thu Oct 03, 2019 9:31 pm

Mnogo je gadan trzaj magnum springerice i sasvim je drugačiji od vatrenog oružja. Iako ne deluje tako, trzaj je oštar, multidirekcionalan(napred, nazad, levo. desno, gore i dole)i na optiku deluje kao udarac čekićem. Na YT ima puno klipova na kojima se vidi usporeni snimak trzaja i jasno je uočljivo da se cela puška protrese od udara. Kako to deluje na osetljivu mehaniku u optici, nije teško zaključiti. Naravno, tu ne strada samo konačanica, već i tureti i unutrašnji sklopovi.

Diana Stormrider Huma-Air Regulated, Gen. 2, .22cal. | Hawke Vantage 4-16x50 AO MilDot IR
Diana 240 Classic | Diana Bullseye ZR-Mount | Hawke Vantage 3-9x40 AO MilDot
Hawke LRF400 Pro Rangefinder | mtm K-Zone shooting rest

Cody

Post by Cody » Sat Oct 05, 2019 3:49 pm

zvezdan wrote:
Wed Oct 02, 2019 11:09 pm
mili ja sam kupio dvije dijane 350 ntec i slupale se sve optike od niko airkinga do hawke air maxa
iz njemačke sam nabavio utg i ako te zanima sajt ću ti poslati ,i ja da znam sam jedini imao tada a možda i sada utg i koliko znam jedini ja sam imao to iskustvo da vam podijelim
znači ne traži iskustva ljudi koji ni tu pušku nisu držali u rukama a kamoli utg optiku
meni je vrhunski radila i sa i bez zr mounta.........
Poštovanje
Molim vas savjet
Naručio sam UTG 3-9x32
https://www.amazon.com/gp/product/B005UGIMNQ/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1
Zbog kompaktnosti (jer je ipak kratak objektiv) da li ga može nostiti Bullseye ZR?
Ili neka druga preporuka?

zvezdan
Donator

Post by zvezdan » Sat Oct 05, 2019 11:53 pm

kompakt nisam siguran mislim da ne
FX Impact X,Sightron SIIIss
https://www.youtube.com/channel/UCzwUDsrYnf76lXe87BD8jCw?view_as=subscriber

andrija.mijailovic

Post by andrija.mijailovic » Tue Oct 08, 2019 3:45 am

Dobar dan, ja sam novi clan, Andrija.
Imam od skoro Dianu 340 N-tec 5,5mm
Desava mi se da je tacno upucam da pogadja centar na 10 metara, a kada pomerim metu na 20 metara pogadja iznad 5,6 cm
Nakon toga sam primetio da su srafovi na nisanu i kod obaraca propustili.
Da li to moze biti razlog?
I da li je to normalno, da sa istim nisanjenjem pogodis centar na 10m a na 20 pogodi par cm iznad?
Hvala unapred

SMD

Post by SMD » Tue Oct 08, 2019 7:24 am

Generalno, treba da dotegnes sve sarafe pa tek onda dalje.
Normalno je da ti prebacuje jer si upucao suvise blizu, putanja dijabole je parabola a ne prava linija.
E sad, koliko prebacuje zavisi od visine nosaca optike, jacine puske i slicno. Ja bih recimo upucao na barem 20-25m daljine i onda ti ni na kojoj daljini nece prebacivati.

andrija.mijailovic

Post by andrija.mijailovic » Tue Oct 08, 2019 7:31 pm

Ok, hvala puno. Danas dotegao srafove, pa probao ponovo. Pogadjam iz sedeceg stava poklopce od coca Cole na 20-ak metara, mehanicki nisani.dijabole obicne, sport s

Probao od 10-ak metara do 25, super je, pogadja pomenuti poklopac svaki put, ekstra je puskica, precizna a i prelepa

Post Reply