Zastava vazdusne puske

Klasične vazdušne puške.
cikaBane

Re: Zastava vazdusne puske

Post by cikaBane »

moja greska ja sam umislio da pitate za dihtung klipa. objasnio sam vam za dihtung klipa.
cikaBane

Post by cikaBane »

dihtung cevi se pravi neuporedivo lakse ali i OPASNIJE za pusku!!! objasnicu ali za nastalu stetu nemojte me ni citirati ni prozivati. Radite kako hocete ALI na sopstvenu odgovornost. za ovo vam vec treba majstor koji je to radio. ali ako hocete da znate kako neki od majstora to rade evo objasnicu. treba vam koza debljine bar 5.5-6mm cev se skine sa puske stegne u stegu tako da se ne moze ostetiti (koza najbolje i to na delu gde je serijski broj ne na okruglom delu cevi) uzme se kozni kvadratic koji ce sasvim prekriti cev gledanu odozgo gde je mesto za dihtunh znaci sve. e sad dolazi opasan deo. koza se nakucava čekićem lagano ne prejako ali ne ni preslabo dok se skroz ne ukuca a okolni deo pocinje sam da odpada. onda se odsece ali ne sasvim ravno sa cevi i naulji. ovom metodom oni koji to nisu radili mogu da nepovratno uniste cev!!! jer ipak mlatite čekicem po njoj ako vam se omakne i udarite kako ne treba ili u ivicu. gotovo natukli ste cev. zato ili majstor ili trazite gumene. meni nije problem sto puta sam to radio. za druge necu da odgovaram!
Vincester

Post by Vincester »

Hvala cika bane za postupak izrade dihtunga za klip.
Inace moje pitanje se odnosilo na dihtung klipa, a sto se tice dihtunga za cev tu definitivno odustajem.
Ne iz razloga sto je postupak rizican, a jeste ,
nego sam zadovoljan silikonskim ili gumenim.
Hvala jos jednom.
cikaBane

Post by cikaBane »

nema na cemu kolega vincester sad bar znate kako se to radi. ako ti nije tesko postavi sliku tog gumenog za cev kojim si zadovoljan.
Glock17

Post by Glock17 »

A što se vi drugari mučite meni stvarno nije jasno?
Lepo i fino dajte majstoru oružaru specijalisti za zastavice m56 i rešili ste problem, ja slučajno znam jednog pa ako vam treba info tu sam...
Pozdrav drugari.
zare

Post by zare »

Vincester, zvao sam onaj oglas za "crvene" dihtunge, dihtung klipa je silikonski a dihtung cevi je samo kožni. Kaže da ne prave silikonske za Zastavu. Kožni je konusni, deblji nego što treba pa se na šmirgli dotera na pravu meru.

Nego, šta je sa Ledenim? Nema ga baš dugo na forumu, ne postavlja snimke...
zare

Post by zare »

Samo da razjasnimo dihtunge jer sam ja to smetnuo sa uma, Vincester nema Zastavinu cev na pušci i kod njega ne ide Zastavin dihtung. Zato je i mogao na onom oglasu da kupi silikonski dihtung za cev.
Vincester

Post by Vincester »

Bas tako, inace ako neko ima visak cevi za zastavu raspolozan sam za dogovor
Glock17

Post by Glock17 »

:shock: Kako???

Pa, koju onda cev imaš ako nemaš zastavinu?
Glock17

Post by Glock17 »

zare wrote: Fri Oct 29, 2021 6:14 pm
Nego, šta je sa Ledenim? Nema ga baš dugo na forumu, ne postavlja snimke...
Da, mogao bi izbaciti neki video kako se menja đon na vazdušnoj pušci Crvena Zastava M56.
A dok se ne pojavi i objavi, predlažem da odgledate ovaj video klip:
https://youtu.be/VResHzPmwL8
cikaBane

Post by cikaBane »

Meni se čini a možda grešim da ovde nije ni bila tema kako već koji dihtung postaviti umesto istrosenog ili koji gumeni -silikonski se najbolje pokazao.

kolega vincester je verovatno narucio cev direktno iz istoimene fabrike :shock:
Vincester

Post by Vincester »

Glock17 wrote: Fri Oct 29, 2021 11:21 pm :shock: Kako???

Pa, koju onda cev imaš ako nemaš zastavinu?
Cev koju mi je dao prijatelj je kineska.
Na samom cevu nije bio naznacen model puske.
Ostatak puske prijatelj pobacao ( verovatno je bila u losem stanju.
Inace njena original zastavina je unutar cevi bila u toliko losem stanju, i prepuna korozije da nisam uspeo ni sipku od 2mm da proguram.
Sve sam pokusao
Nafta, vd 40, benzin, srestva protiv korozije.
Kada sam i nekako uspeo pogled kroz cev je bila kao kroz odzak.
Opet ciscenje i razna srestva i opet katastrofa.
zare

Post by zare »

I da si uspeo da očistiš ne bi imalo svrhe. To je rđa toliko pojela da ne bi ni mogao da je koristiš.
cikaBane

Post by cikaBane »

Sigurno ne bi bila zavidna preciznost koju god da je metodu i majstoriju koristio. Kako god bilo. Kolega se lepo snasao i napravio sebi pusku.
Vincester

Post by Vincester »

Nakon ciscenja danima poceo je da se nazire metal. Morao sam uportrebiti i najfiniju pastu za poliranje.
Zlebove je totalno pojela korozija a ja stigao do precnika od 5mm.
Tako da mi je to dosadilo video sam da nema efekta.
Jedino da sam bar stigo do 5.5mm ali sam odustao jer bi mi kolego pozavidele na preciznost :D :D :D
zare

Post by zare »

Pošto mi je kundak na pušci napukao na 2 mesta kod rukohvata i pukotine idu sa obe strane kundaka i dosta su dugačke, rešio sam da to nekako sredim.

Pukotine iako dugačke nisu bile duboke u smislu da kundak ima ogromnu rupu nego je samo natezanjem kundaka mogla malo bolje da se uoči pukotina i bila je vrlo tanka. Baš zbog toga nisam bio siguran da li je ubacivanje lepka na silu dovoljno i koliko duboko će lepak da prodre u pukotinu pa sam rešio da sve ojačam vijcima za drvo.

Iza okidača je ubačen vijak dužine 4 cm a iza rukohvata dužine 7 cm ali je upušten delom kroz kundak da bi prošao kroz sve pukotine. Išao sam sa najtanjim a najdužim vijkom da bi ako kasnije zatreba mogao da se ubaci deblji.
Drži to odlično, nema nikakvog pomeranja ali sam primetio da posle nekog vremena vijci po malo popuste pa je potrebno dotegnuti ih.

Interesuje me da li je pametno napuniti rupe dvokomponentnim epoksidom i zaviti vijke? Posle toga ne verujem da mogu da se odviju. Video sam da tako rade, mada sa navojnom šipkom, kod potpuno rasturenih kundaka.
Attachments
IMG_6953-.jpg
IMG_6969-.jpg
IMG_6968-.jpg
zare

Post by zare »

Malopre dok nije počeo vetar i hladnoća, 9,5 metara sa naslonom, SportS Match 10 kom, po 5 kom Mađarske KG&KG i Excite Plinking.
Spoljni prečnik kruga 29 mm kao na zvaničnoj meti za 10 metara.
Attachments
IMG_20211127_123607.jpg
IMG_20211127_115206.jpg
IMG_20211127_114335.jpg
Glock17

Post by Glock17 »

Svaka čast 👏
zare

Post by zare »

Hvala, mada računam da stojeći sa naslonom i nije neka baš neka velika nauka pogoditi ovo, mada je ne mogu bolje. Da je ovako bez naslona to bi bila već druga priča ;) .
zare

Post by zare »

Da li neko može da mi razjasni nešto oko kundaka na M81?
Viđao sam 2 različita kundaka na M81. Potpuno su isti osim što jedan na bočnim stranama podkundaka nema udubljenja za prste (takvih sam video dosta više) i drugi koji ima udubljenja, kao što ih ima i M56.

Osim toga viđam po netu M56 koje koje imaju kundak od M81. Da li je to fabrička varijanta ili je naknadno menjan kundak?
Post Reply