Diana 34 classic

Klasične vazdušne puške.
Fileee

Re: Diana 34 classic

Post by Fileee »

Pozdrav. Pretpostavljam da ides na kalibar 5.5mm? Samo da znas da treba mnogo vezbe sa mehanikom gadjati precizno na preko 20-25m. Mehanicki nisani kod 240 classic i 34 nisu na nivou puske. Debeli su, plasticni, podesavanja su tunjava... Morali su bolje i tanje nisane obavezno, ali sta je tu je. Gledaj da puska ima sto vise garancije, i da je njihov servis sto blize tebi. Ja ne znam da li uopste postoji servis u BG za Dianu, nekada je bilo samo u Pozarevcu. Obavezno da puska bude Made In Germany. Ta puska ima strasno dugacku cev i velika je generalno i gabaritna. Imaj to u vidu. Razmisli i o pcp puskama. Diana stormrider pravi tri puta bolje grupe, u to budi siguran. Srecna kupovina i javi se obavezno kada pazaris nesto i postavi grupe i mete.
Diana 240 Classic 4.5 7.5j
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
CZ Brno 2 lux 12 zljebova i bolesna orahovina :mrgreen:
CZ 511 poluautomat malo manje bolesna orahovina :mrgreen:
milanmimao@yahoo.com

Post by milanmimao@yahoo.com »

Hvala Fileee na brzom odgovoru. Planirao sam kalibar 4,5mm. I da, planirao sam da vezbam prvo sa mehanickim nisanom, pa bih video kasnije. Bas sam bacio pogled i na stormrider, ali ne znam nista o tom modelu. Mada, iskreno, mozda se ne bih upustao u PCP.
Da li postoji bolja varijanta od Diane 34 u ovom cenovnom rangu ili koju hiljadu skuplje? Ili Diana 34 plus optika? Ja cesto boravim u prirodi, pa bih tamo gadjao limenke itd. Ali bih otisao i do streljane, da vezbam sa metama. Veliko hvala na pomoci unapred!
Glock17

Post by Glock17 »

milanmimao@yahoo.com wrote: Sun May 02, 2021 8:21 pm Da li postoji bolja varijanta od Diane 34 u ovom cenovnom rangu ili koju hiljadu skuplje?
..postoji:
viewtopic.php?f=12&t=1429
..a za ostalo ćemo se dogovoriti. ;) :D
milanmimao@yahoo.com

Hvala na ponudi Glock17, razmislicu 😀. Kakva su iskustva sa tom puskom, kad si je koristio u streljani?
I glavno pitanje - zasto je prodajes? Sta ti na njoj ne odgovara?
Glock17

Post by Glock17 »

Prodajem je iz razloga što želim da kupim "Kometu 220 Galasiju" jer sam video na YT da ona na 80m pravi grupe 4cm, a moja samo 8cm... :roll:
glale

Post by glale »

:) Al si trgovac...,sad će čovek da otrči i kupi 220-ku :)
Fwb 601 VE 8-32X50E-SF
Fwb 300S VE 6-24X50
Glock17

Post by Glock17 »

Evo..sve trči... :D
bojan.ks

Post by bojan.ks »

Glock17 wrote: Mon May 03, 2021 4:21 pm Evo..sve trči... :D
Haha, vidiš da čovek nestade. Ozbiljno te shvatio za ovih 4cm :)
G-lock, ne odustaješ od Komete pa to ti je.
milanmimao@yahoo.com

Haha, nisam nestao. I dalje sam za Dianu 34, samo se kanim da odem do Pozarevca da je pogledam uzivo, jer je nema u Beogradu. Bilo je u MP Tropic-u, u Zemunu, ali je prodali...
Inace, ja da pravim grupe od 10cm na 80m, nista preko toga ne bih trazio... :-D
bojan.ks

Post by bojan.ks »

Ma dobro. Poslušaj kolege sa foruma i nećeš pogrešiti. Malo se šalimo ponekad, a ponekad malo više :), ali prave savete i pomoć ćeš uvek dobiti od naših nepristrasnih kolega, jer je ovde pre svega kvalitet na prvom mestu.
ohne zucker

Post by ohne zucker »

Pozdrav drugari,

Imam jedno pitanje u vezi Diane. Da li je neko raspoložen da pomogne prilikom upucavanja? Puška je 34 classic.

Imao sam ranije već jednu istu takvu i bila je odlična. Ispucala nekoliko hiljada dijabola ali na kraju sam je prodao. Najviše iz razloga što sam se preselio iz kuće i dvorišta u stan i što sam retko bio u prilici da pucam. Međutim, brzo me uhvatilo kajanje i na kraju kupim ponovo. Sticajem okolnosti, prodao sam prethodnu za 300€ a sledeću kupio novu u radnji takođe za 300€, imao sreće da uhvatim neki popust u Požarevcu u Top Gan. Međutim, imam je jedno dve godine a ispucao sam možda pedesetak dijabola, ponavljam sad živim u stanu.

Živim u Lazarevcu, ako neko iz Beograda ili okoline ima vremena da odvoji jedan dan popodne i zgodnu lokaciju - bio bi super zahvalan. Takođe, ako ima izbor par vrsta nekih boljih dijabola, da vidimo šta puška voli a da ne lutam previše. Ja imam kutiju Baracuda Hunter extreme, a kupio bi još šta ali pravo da kažem ne znam ni šta. Kalibar je 4,5mm.

Kako god - piće i sl. na mene :D

Možda sam trebao da napravim novu temu, ne znam kakva je politika sajta povodom toga. Ako je tako izvinjavam se.
Green Grass and High tides forever
kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan »

postovanje kolega
molio bih vas da se prvo predstavite u odgovrajucoj temi a potom i da procitate pravila foruma.
mi to tako ovde
pozdrav
uprava foruma
Nema nista neumerenije od neumerenosti
milos.992
Donator

Post by milos.992 »

Pozdrav, ja sam iz Lazarevca i imam Dianu 340 ntec, tako da su nam puske manje vise iste, samo na drugaciji pogon 😁
Imam neke dijabole i par optika koje mozes da probas da budemo sigurni sta te muci oko upucavanja...
Mesto gde ja pucam je 20km od Lazarevca, pa se mozemo dogovoriti da odemo tamo jedan dan da probas sta budes hteo...
ohne zucker

Post by ohne zucker »

@Milos

Pa važi, kad imaš vremena mogli bi. Gde pucaš, u Tamnavi?

Nisam napomenuo, trenutno nisam zainteresovan za optiku, zanima me da upucam pušku na mehanički nišan i neko vreme tako da koristim. Pravo da kažem, ne znam ni jel trenutak za upucavanje, do sada sam ispucao pedesetak dijabola, možda koju manje više. Ne znam jel to dovoljno da se puška razradi i nalegne i da je spremna za upucavanje.

Ne mogu da ti pošaljem poruku, verovatno imam nedovoljno postova na forumu.
milos.992
Donator

Post by milos.992 »

Poslacu ti moj br pa pisi na viber...
ohne zucker

Post by ohne zucker »

Dogovoreno
Ljuba011

Post by Ljuba011 »

Ovo je pravi primer sta znaci kvalitetan forum! Bravo momci, lepo druzenje vam zelim i puno rupa u crnom ;)
Post Reply