Hatsan Torpedo 155

Klasične vazdušne puške.
Roletna

Re: Hatsan Torpedo 155

Post by Roletna »

Nisam ga nikada propucao kroz hronija, tako da ne znam da li je na 17J, ali on ne bi trebao da bude ograničen po tom pitanju i trebao bi biti na oko 46J ... ili ti znaš nešto što ja ne znam po pitanju smanjenja energije.
U nekim zemljama je to ograničeno a srbistan nije jedna od njih. Pošto sam kupio od uvoznika za srb, ne verujem da su dobijali te oslabljene verzije.
Last edited by Roletna on Tue Mar 18, 2014 4:48 pm, edited 1 time in total.
T155 5.5mm
Roletna

Post by Roletna »

što se tiče puške sa fiksnom cevi, ako si na to mislio, to ima svoju prednost u tome što kod prelamače poravnanje cevi zavisi direktno od stepena pojedenosti dihtunga. Kada sam odlučio da kupim VP, rekao sam da hoću tu sa fiksnom cevi jer sam ja nekako zaključio da je to bolje od prelamače. Međutim kako je vreme odmicalo vidim da prelamače ne zaostaju uopšte za ovim fiksnim. Tu bih se ogradio, da neko ne kaže sad e nije isto ova je bolja zbog tog i tog, hteo sam reći da za prosečnog nekog korisnika, tu nema razlike, biju i jedna i druga jednako ozbiljno.

Torpedo ima neki hibridni sistem koji nije ni tamo ni vamo, i ja mislim da i nije baš dobar. Njegova cev je plivajuća i ustvari nju klizaš napred ili nazad, i rotiraš je na kraju da se zaglavi. Nisam baš siguran koliko se ona zabravi uvek u istom položaju pošto kada je otvoriš za punjenje, ona može da landara što znači da tu ima lufta nekog, e sad kad je zabraviš teško je proveriti. Najjednostavniji je onaj sistem kao što imaju dijane ili hatsan dominator, tu je cev stvarno fiksirana.
http://www.hatsan.com.tr/images/torpedo ... a_acik.jpg
http://www.pyramydair.com/blog/wp-conte ... breech.jpg
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Kda bih kupovao sada spring pusku a da mi nije problem da izdvojim malo ozbiljniju cifru novca samo bih pazario sa fixnom cevi tipa hw97, aa prosport ili aa tx200 i tesko da bi koja usla u uzi izbor.
To su veoma precizne i odlicne puske i u mom slucaj bih uzeo varijantu u .177cal i 16j snage.
E sada sto se tice torpeda kako mislis da se cev krece(landara)nije mi jasno iskreno nisam imao priliku da vidim niti gadjam iz te puske?
Zar nije onaj deo jedino pokretljiv sto bravi pusku(na onim slikama koje si postavi)?
Odnosno onaj deo sto dihtuje izmedju cevi i kompresione komore?
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote:Kda bih kupovao sada spring pusku a da mi nije problem da izdvojim malo ozbiljniju cifru novca samo bih pazario sa fixnom cevi tipa hw97, aa prosport ili aa tx200 i tesko da bi koja usla u uzi izbor.
To su veoma precizne i odlicne puske i u mom slucaj bih uzeo varijantu u .177cal i 16j snage.
E sada sto se tice torpeda kako mislis da se cev krece(landara)nije mi jasno iskreno nisam imao priliku da vidim niti gadjam iz te puske?
Zar nije onaj deo jedino pokretljiv sto bravi pusku(na onim slikama koje si postavi)?
Odnosno onaj deo sto dihtuje izmedju cevi i kompresione komore?
To sam prvo i ja mislio, sa slika.
taj deo sa mesinganom kuglicom koji operišeš, kao na mauzer sistemu bravljenja, Jeste cev. To je zadnji kraj cevi sa izvedenom drškom sa tom mesinganom kuglicom, i ti cev šetaš aksijalno (napred nazad) i rotiraš je oko uzdužne ose da bi zabravio. Identični pokreti kao na mauzer sistemu puške na repetiranje, samo što tamo upravljaš zatvaračem a ovde celom cevi.
Kada na torpedu odbraviš i gurneš cev napred, da bi ubacio dijabolu, ti cev možeš tada da njakaš gore dole za onu kuglicu, tu ima nekog lufta. Znači da cev ne leži potpuno uz to što ju drži već ima lufta. Kada zabraviš tada lufta nema naravno, ali ostaje pitanje da li se zabravila u isti položaj. Preciznost nije toliko loša da bi pomislio da je sistem nefukncionalan, ali možda može biti i bolji.
Last edited by Roletna on Tue Mar 18, 2014 5:40 pm, edited 1 time in total.
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Milan wrote:Roletna jel ti je torpedo ostao na 17J ili si radio neke modifikacije :?: Meni se licno svidja takav nacin natezanja nekako imam utisak da je bolji od klasicnog preklapanja...dal je to samo stvar ukusa ili ima i neke veze i sa boljim karakteristikama same puske :?: Molim te tvoje iskustvo i misljenje naravno i drugih clanova.
Mislim da kod nas stizu puske sa full snagom a ne neke oslabljene varijante.
Kao sto sam u predhodnom postu napisao ja preferiram springerice sa fixnom cevi i barem meni odklanjaju sumnju da ce se cev preklopiti uvek na istom mestu ali isto tako dobro znam da i break barel springerice su odlicne i drze grupe bez ikakvog problema.
Ali ako pogledamo FT tamicarske puske u psiton klasi u 90% slucajeva se koriste sa fixnom cevi tako da je to za mene potvrda da je bolje odluciti se za underlever springerice!
Milan
Donator

Post by Milan »

Roletna,nisam znao da li kod nas dolaze puske sa punom snagom ili su oslabljene samo to.Inace ako padne neka kinta uzecu puskicu sa fiksnom cevi.
Milan
Donator

Post by Milan »

Ih kada bi bilo normalno vreme pa da imamo tu lovu da kupimo hw97 ili neku aa koje se i meni licno svidjaju ipak bi za tu lovu kupio kao Put-inovu pcp CZ 200-S i moj sin bi je nasledio :lol:
Bull

Post by Bull »

A ne,ne,ne morala bi jedna fina springerica jedna fina pcp i jedan vazdusni pistoljcic.
Naravno sve to u .177cal pa jedna garnitura u .22 i jedna u .25.
Skromno od mene a?!
Bull

Post by Bull »

@roletna snimi ovaj!
http://www.youtube.com/watch?v=u378SS6rbAo
ali procitaj dole opis
Roletna

Post by Roletna »

znam ima on svoj sajt gde je sve to u slikama uradio. To je teška modifikacija, skupa, i tu je od hatsana ostao samo kundak. pisao sam ja njemu već za neke stvari da ga priupitam.
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

I sta ti je rekao?
Pusti link bas me interesuje da vidim o cemu je rec
Roletna

Post by Roletna »

http://hatsantuning.blogspot.com/2012/0 ... uning.html

pitao sam ga bio da li može da se skine prednji nišan, kaže da ne može, jedino da demoliraš. Posle sam i hatsanu poslao mail, vrlo su ažurni i odgovaraju u roku od odmah, i oni su rekli da ne može da se skine bez uništavanja.
T155 5.5mm
Darko

Post by Darko »

bullpuppcp wrote:A ne,ne,ne morala bi jedna fina springerica jedna fina pcp i jedan vazdusni pistoljcic.
Skromno od mene a?!
Jako skromno :mrgreen: ,samo si zaboravio jos jednu istu garnituru i u kalibru 20.
Bull

Post by Bull »

Darko wrote:
bullpuppcp wrote:A ne,ne,ne morala bi jedna fina springerica jedna fina pcp i jedan vazdusni pistoljcic.
Skromno od mene a?!
Jako skromno :mrgreen: ,samo si zaboravio jos jednu istu garnituru i u kalibru 20.
Retka kod nas!
Inace odlican kalibar i dijabole su problem :(
Roletna

Post by Roletna »

kod nas je sve retko, pogotovu novci...
a ko da to nije dosta, oderu nas sa cenama koje su 70% veće nego u okolini.
T155 5.5mm
Put-in

Post by Put-in »

Sve će se to promeniti, samo treba prvo zakon da se promeni, a šuška se da će biti uskoro.
Roletna

Post by Roletna »

Put-in wrote:Sve će se to promeniti, samo treba prvo zakon da se promeni, a šuška se da će biti uskoro.
ja se nadam. A svako ko ima 2g mozga razume da kad to otkočiš, krenuće pare da teku - više ćemo kupovati municiju, oružje, opremu, lakša organizacija takmičenja i susreta...
T155 5.5mm
Put-in

Post by Put-in »

Ako se promeni zakon, što bi kupovao ovde? Naručim lepo sa strane, i prođem duplo jeftinije, ili odem do HR i kupim lično, a ovako sad... Ali da ne nađubrimo i ovu temu, ipak je o torpedu 155 reč.
Bull

Post by Bull »

Da li si nekada skidao cev na tom torpedu i da li si ista skidao na njemu.
Malo sta znam o toj underbarell puski a iskreno voleo bih da saznam sto vise o bilo kojoj vazusari
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote:Da li si nekada skidao cev na tom torpedu i da li si ista skidao na njemu.
Malo sta znam o toj underbarell puski a iskreno voleo bih da saznam sto vise o bilo kojoj vazusari
ništa sa njega još nisam skidao, nisam u poslednje vreme u mogućnosti da se ozbiljnije pozabavim nekim radioničkim poslovima. zapravo moj torpedo nikada nije dobio priliku da se pošteno "istrči" na nekoj livadi. Sve po nekim andrgraund varijantama ili onom strelištu koje je dosadno
T155 5.5mm
Post Reply