Hatsan Torpedo 155

Klasične vazdušne puške.
Darko

Re: Hatsan Torpedo 155

Post by Darko »

bullpuppcp wrote:
Darko wrote:
bullpuppcp wrote:A ne,ne,ne morala bi jedna fina springerica jedna fina pcp i jedan vazdusni pistoljcic.
Naravno sve to u .177cal pa jedna garnitura u .22 i jedna u .25.
Skromno od mene a?!
Jako skromno :mrgreen: ,samo si zaboravio jos jednu istu garnituru i u kalibru 20.
Retka kod nas!
Inace odlican kalibar i dijabole su problem :(
Da, bas zanimljiv kalibar,predostavljam da kod nas tih diabola uopce nema ali kalibar je zanimljiv kompromis izmedju 177 i 22 :D
Bull

Post by Bull »

Roletna wrote:
bullpuppcp wrote:Da li si nekada skidao cev na tom torpedu i da li si ista skidao na njemu.
Malo sta znam o toj underbarell puski a iskreno voleo bih da saznam sto vise o bilo kojoj vazusari
ništa sa njega još nisam skidao, nisam u poslednje vreme u mogućnosti da se ozbiljnije pozabavim nekim radioničkim poslovima. zapravo moj torpedo nikada nije dobio priliku da se pošteno "istrči" na nekoj livadi. Sve po nekim andrgraund varijantama ili onom strelištu koje je dosadno
Ja bih umo do sada da mu nesto ne cacnem! :lol: :lol: :lol:
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote: Ja bih umo do sada da mu nesto ne cacnem! :lol: :lol: :lol:
Našao sam kako se skida cev i može se, ali će mi trebati neki alat. Potreban je dosta veliki šrafciger.

Našao sam i da cev ima lufta prilikom zabravljivanja, ima 0.2mm prostora za pomeranje. Kad uspem da demontiram cev, otići ću kod strugara da mi napravi novi taj kraj, bez te tolerancije.
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Mozda mora cev da ima taj luft i to bas zbog preciznosti!
Mada pitanje je da li je taj luft na prednjem ili zadnjem delu cevi.
Trebalo bi da ako ima lufta on bude na izlaznom delu cev jer kada opali puska cev treba da "radi" odnosno treba da moze da ima te micro oscilacije. Odnosno cev treba da bude plivajuca da ne da bude fixna na oba kraja zbog preciznosti
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote:Mozda mora cev da ima taj luft i to bas zbog preciznosti!
Mada pitanje je da li je taj luft na prednjem ili zadnjem delu cevi.
Trebalo bi da ako ima lufta on bude na izlaznom delu cev jer kada opali puska cev treba da "radi" odnosno treba da moze da ima te micro oscilacije. Odnosno cev treba da bude plivajuca da ne da bude fixna na oba kraja zbog preciznosti
Ima ona tog mikro lufta na prednjoj strani. A na zadnjoj je zabraviš, i tad možeš rukom gurnuti nadole zadnji deo cevi, za 0.1-0.2mm i time si efektivno pomerio tačku pogodaka na gore.

Merio sam ja i sam, a i kaže mi ovaj što je budžio, da treba da napravim tako da bude 15.00mm okruglo, a ne 14.72 koliko je sad. Treba mi minus šrafciger 10-11mm da odvrnem cev a ja imam od 8mm koji će oglodati, jako teško se odvrće.
T155 5.5mm
Roletna

Post by Roletna »

Cev se skida tako što se odvrne mesingana drškica, i tako se dolazi do malog imbus šrafa. Odvrće se imbusom koji se dobija uz pušku.
Kada se to odvrne, cev se slobodno odvrne iz tog zadnjeg dela.
Na prednjem kraju cevi ima mesingani ležaj, u kojem pliva cev.
Attachments
IMG_5323.JPG
IMG_5323.JPG (28.94 KiB) Viewed 5004 times
T155 5.5mm
Darko

Post by Darko »

Ovaj cija je cijev na sliki ima malo veci problem.Kriva je ko upitnik :lol:
Roletna

Post by Roletna »

Darko wrote:Ovaj cija je cijev na sliki ima malo veci problem.Kriva je ko upitnik :lol:
28mm objektiv ;)
T155 5.5mm
tasa90
Donator

Post by tasa90 »

izgleda krivo ko :?: (dobro si reko ) :lol: :lol: :lol:
CZ 200S FS 4.5mm
Bull

Post by Bull »

Nista sada na posao pa da vidimo rezultate!
Nadam se da ce biti bolje grupe kada se uradi taj deo!
Roletna

Post by Roletna »

treba da naručim mesing da mi stigne, pa kod strugara... imam još nešto što bih pravio, ali tad bi strugar počeo da postavlja pitanja :mrgreen:
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Mislim da znam o cemu pricas!
Polako tvoj torpedo postaje custom piece! ;)
Darko

Post by Darko »

Roletna wrote:treba da naručim mesing da mi stigne, pa kod strugara... imam još nešto što bih pravio, ali tad bi strugar počeo da postavlja pitanja :mrgreen:

???
Roletna

Post by Roletna »

rešio glindžavu kočnicu i glindžav obarač. Kočnicu sam 100% rešio, obarač 95% ali dovoljno je.
Od plastičnog vakum pakovanja sam napravio kao podloške, to je dovoljno čvrsto a tanko, i stavljao ih na utvrđivače one da popune prostor.
T155 5.5mm
Roletna

Post by Roletna »

Montirao viver nosač. razmak šrafova nije odgovarao brazdama na pušci, pa sam jedan od njih isturpijao na ravno da ne smeta, a samo jedan je u brazdi. Valjda će držati, oba su stegnuta.
Bilo je ili to ili da turpijam šinu na pušci da proširim brazdu da dohvati, razmak između šrafova na nosaču je manji za 3mm od onog na pušci...
Attachments
sl3.jpg
sl3.jpg (166.87 KiB) Viewed 4958 times
sl2.jpg
sl2.jpg (157.97 KiB) Viewed 4958 times
sl1.jpg
sl1.jpg (172.07 KiB) Viewed 4958 times
T155 5.5mm
vuk

Post by vuk »

prelepa, nema nista lepse od drvenog kundaka koji nije pistoljski, jos kada vidis ovakvu grdosiju :o
Ko rastavlja hasu bez alata, imace zube od zlata ! Cometa 220 galaksi 4.5
Darko

Post by Darko »

Upravo tako,haso sa ovakvim drvenim kundakom i bez onog pistoljskog rukohvata prelijepo izgleda.
Bull

Post by Bull »

Sada mozes i da gadjas na dalje od 25m :lol:
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote:Sada mozes i da gadjas na dalje od 25m :lol:
8-)

Još da mu udarim glanc, sad je sav ispipan. Kundak je furnirom obložen, što nisam do sada viđao. To je odlično zbog održavanja jer nema tu šta osim da se prebriše, nikakva ulja i gluposti, to je finiš kao da je od plastike. Ja bih više voleo pravi drveni kundak, koji bi mogao i da se cakli, a ovo ima ovako neki malo matiran odsjaj. Omiljeni deo mi je ona guma na kraju koja je onako gusta, dovoljno mekana i dobro hvata na sve površine kad se oslanja.
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Dje si pazario nosace?
Ako ovi popuste odma pusku u ladnu Moravu! Ili koja ti je vec najbliza reka :lol:
Post Reply