Hatsan Torpedo 155

Klasične vazdušne puške.
Darko

Re: Hatsan Torpedo 155

Post by Darko »

bullpuppcp wrote:Dje si pazario nosace?
Ako ovi popuste odma pusku u ladnu Moravu! Ili koja ti je vec najbliza reka :lol:
Ili aparat i elektrode u ruke i nek zavari optiku :lol:
Roletna

Post by Roletna »

nosač je sa aliexpressa.
T155 5.5mm
Roletna

Post by Roletna »

Stigao novi deo od mesinga.
Trebalo je malo posla da se uglavi, isturpija, ispolira, skinu po koji mikroni, da legne. Puška je od čelika a ovo od mesinga koji je mekši, pa će vremenom to samo da se formira kako treba.
Sama cev puške je inače od legure koja se verovatno zove govnijum i to je mekan materijal, nije čelik. Nije to ko na staroj madžarici Relum Telly gde je cev kila čelika pa probušena na meru za dijabolu.
Sada sa ovim delom nema lufteva nikakvih i ništa ne landara.

Prvi put u životu sam video pravi дизелинг sada. Opalio sam jednu u telefonoteke da vidim jel sve leglo. Kad je to Puklo... al aj što je puklo, nego sam video iza dijabole onako iskričavo belo plavo da ostaje, ko da sam obeležavajuću dijabolu ispalio / trejser :lol: . odbravim i dunem u cev od nazad, a ono izađe sivi oblačić, ko da je tamić.
Attachments
slika3.jpg
slika3.jpg (157.75 KiB) Viewed 5961 times
slika2.jpg
slika2.jpg (160.25 KiB) Viewed 5961 times
slika1.jpg
slika1.jpg (181.11 KiB) Viewed 5961 times
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Sada pusku na benc pa da vidimo da li si dobio poboljsanja ili ne ;)
By the way juce bio malo na neku poljanu nisam mogao nista da pogodim. :lol:
Cele zime nisam pusku u ruke uzeo jedva sam se sastavio :lol:
Put-in

Post by Put-in »

Ja sam prošle nedelje gađao mog padajućeg zeca na 30-35m iz ruke, i padao je od 10 puta-8, zarđalo se zimus :-D
Darko

Post by Darko »

Roletna wrote: Sama cev puške je inače od legure koja se verovatno zove govnijum i to je mekan materijal, nije čelik.
govnijum :lol: :lol:
Roletna

Post by Roletna »

Danas sam isprobao. Slučajno sam jednom opalio u prazno, nisam video da nisam zabravio cev a uzeo da pucam, i vidim nema rupe na meti. Budala.
Optika ne mrda čini mi se.
Evo slika na 10m po 5 dijabola, domaće one obične sr MAR.
2014-04-13-033 copy.jpg
2014-04-13-033 copy.jpg (81.27 KiB) Viewed 5928 times
još jedna
2014-04-13-034.jpg
2014-04-13-034.jpg (65.78 KiB) Viewed 5928 times
Kao što se vidi to je skoro rupa u rupu, ima po 5 dijabola a nema 5 disjunktnih rupa. Nijedna nije odletela van papira :mrgreen:

E ali kada sam odmakao na 25m... to je išlo jedna vamo jedna tamo, uopšte hici ne konvergiraju, idu gde stignu, promenim dijabolu na gamo pro-mag. ista priča.
Obe dijabole su 1g, ja mislim da je to problem - previše su lagane.
Šta vi mislite? Jesu dijabole ili sam opet kupio go*no, što moj ćale voli da kaže kad nešto kupi a ono ne radi kako treba.
T155 5.5mm
Darko

Post by Darko »

Gadjas sa optikom na 10m :lol:
Grupe su preko 2,5-3 cm na samo 10 m.Jako loše.
Diabole tezine 1g nikako nisu lagane,onda 4,5 kalibar bi bio katastrofa.
1 g je idealno za Hasu.
Ne znam,ja sam sa 125 icom radio 8-10 cm na 50m grupe sa mehanickim nisanima u prosjeku al ok za njegove debele mehanicke nisane,nadao sam se da sa optikom moze bolje ali nisam probao sa optikom.
Moze li sloziti ikakvu grupu na 40m npr?
Roletna

Post by Roletna »

Ova druga grupa je 1cm.
40m nisam probao. Trebalo bi da se dogovorim za 50m da probamo, ali nema svrhe ako šara na 25m onoliko. Ne znam da li je u okidanju bio problem, primetio sam da mi se malo pomeri taman pred opaljenje, ali svejedno bi trebalo da je grupa grupa, a zbog okidanja da je pomerena negde.

Na 25m sam imao "grupu" od 85mm između najudaljenijih rupa, a bila je zapravo podeljena u dve grupe. U tim malim grupama razmak je bio 15-25mm. Po vertikali su bile manje više tu, ali je jedna grupa 7cm iznad druge i nije mi jasno kojim integraljenjem se to podelilo na dve.
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Posto hasa sam po sebi nije vrsna puska trazi da se hrani sa kvalitetnijim dijabolama.
Meni je at tako isto pravio grupe svugde po a4 papiru sa tim mar dijabolama a sada sa jsb 18,1gr slaze grupe dijabola na dijabolu.
Sto znaci da nije problem u cevi niti strelcu vec u dijabolama.
Mora MNOGO da se eksperimentise sa razlicitim vrstama dijabola dok se ne nadje magicna za tu cev.
U navecem broju se ispostavi da je to JSB tako da ti skratim pricu pazari jsb i odmah kreni na 50m :D
Roletna

Post by Roletna »

za tu distancu, da li je bolja ravna dijabola ili špic/kupola/bakrači ?
T155 5.5mm
Bull

Post by Bull »

Pa ja koristim uglavnom dome(oble) dijabole jer po meni sa takvim vrhom ima najbolje performanse sto je u praksi i dokazano!
Svi takmicari koriste dome dijabole jer se one uglavnom koriste za FT takmicenja, ravne su najcesce za papir i za 10m a spicaste za lov kao i hollow point
Put-in

Post by Put-in »

Koristi iskjučivo oble dojabole, nikako ravne, one su za zatvoreno i za 10m. Č-mar dijabole su najobičnije đubre, iszo kao i bilo koje gamo dijabole. JSB, HN... e to nađi pa probaj. Ali vidi taj okidač da središ, to ti je pola preciznosti.
Roletna

Post by Roletna »

pronašao sam šta je mogući uzrok: šrafić o koji se bravi cev je bio labav, okretao se pa je možda bravila svaki put drugačije jer je on s jedne strane izguljen a s ostalih i dalje obao. Oni su stavili šraf o koji se tare taj deo koji zabravljuje, tako da se troši on a ne kućište puške/mehanizma.
T155 5.5mm
Darko

Post by Darko »

Takodjer pazi da ga ne drzis pre cvrsto dok pucas,nek odradi trzaj, i da ti cijev slobodno pliva i da nije oslonjen na cijev,i da nije oslonjen na tvrdu podlogu.
Roletna

Post by Roletna »

da, bio je oslonjen par puta na tvrdo, shvatio sam da to ne valja pa sam oslanjao preko svoje ruke, ali uvek kundak.
T155 5.5mm
tasa90
Donator

Post by tasa90 »

Koliko kostaju JSB dijabole 500 kom u srbiji i gde ima da se nabave, 4.5 i 5.5 ? (ako neko zna cene)
CZ 200S FS 4.5mm
Bull

Post by Bull »

Roletna kada ce da iznesec malo tvoju topuzinu da malo plinkamo i lomimo crepove ;)
Roletna

Post by Roletna »

bullpuppcp wrote:Roletna kada ce da iznesec malo tvoju topuzinu da malo plinkamo i lomimo crepove ;)
:D

u gužvi sam, pokušava se završiti fakultet... sam od sebe neće, probao sam i to :mrgreen:
T155 5.5mm
sasapopovic

Post by sasapopovic »

Pozdrav svima
Potrebna mi je pomoc.
Volim pucanje i do sada sma uglavnom pucao iz slabijih vazdusara na 10-20m. Hteo bih da se oprobam u daljinama od 50-100m. Razmisljao sam o kupovini torepeda 155, ili mod 35, ili neku PCP. Ne bih PCP da se ne bi zamarao i razmisljao oko boce , pumpe, a iskreno ne znam ni koju bih odabrao od onoga što se kod nas nudi.
Opet jace za jače sa oprugom čitao sam da optika puca, da stalno ima problema sa optikom itd.
Molim za neki savet. Voleo bih da to bude od 5,5mm za gadjanje u metu od 50-100 m sa nekom prosečnom optikom. Jedan hobi sa šetnju kroz šumu i zadovoljstvo gadjanja na što većim daljinama, ipak amaterski.
Post Reply