Cometa 220 Galaxy 4.5

Klasične vazdušne puške.
Fileee

Cometa 220 Galaxy 4.5

Post by Fileee »

https://ibb.co/4fjHW45

Kako to da prodje dan, a da ne kupim novu pusku?? :lol: :lol:

Isterace Cofi sve na cistac, i pokazati realne i istinite rezultate. Od mene cete cuti samo istinu i objektivan opis. Ne vredi, devojku sam opasno zarazio i zelela je neku puskicu za sebe. Ako bi se kojim slucajem uzasno razocarali, sto do sada nije bio slucaj, osim sa losim i mekanim srafovima, koji definitivno moraju da se lepe, onda cale ulece u akciju sa telefonskim pozivom " Eej sine, jel kupujes dijabole, aj ako si u radnji kod njih uzmi meni jednu 220 galaxy dacu ti pare" LOL ali bukvalno je tako bilo. Kao da mi je rekao uzmi mi cigare. Dok pricam sa caletom, dva telefonska poziva imaju ljudi u radnji, ne morate da pogadjate u vezi cega... Dok razgovaraju, ulaze dva starija lika 55+ i traze dve odmah za poneti... Ljudi moji, kao na pijaci, ali ne mozete da verujete sta se to desava. Devojka sva srecna, picimo brzo kuci i jedva cekamo da je probamo na 10m i 15m u stanu. Verovali ili ne, mene licno najvise interesuje bas ovaj model. Da vidimo te famozne grupe, da vidimo zasto je pola ove drzave kupilo bas ovu pusku... Jedno je sigurno, Darko ih je sve otrovao, a mene zainatio da pokupujem bukvalno sve modele, makar ih posle sve prodao. Od ove tri puske, sigurno je da ostaje samo Fusion.

Da predjemo na stvar. Kvalitet izrade prosecan. Nisani prosecni. Skoro kao sve puske u plastici do 20ak soma. Cev debela, masivna, 10 zljebova, tanki kao kod Fusion modela. Kod 400 su bas debeli ti zljebovi, kod ove dve nisu. Bravljenje perfektno, sve je kruto i ljuto i tu nema greske. Vraca se sve lepo u prvobitan polozaj. Okidac je ovde metalni OCAJ ZIVI koliko je tvrd, ima kao jedan neki srafic, medjutim nikakve razlike ja tu nisam osetio. U odnosu na 400 i Fusion, pet klasa ispod. U startu ocekujem lose grupe zbog jako loseg okidaca, medjutim... Srafovi na kundaku, na bravljenju i svi ostali su identicni kod svih njihovih modela. Mekani, uzasni i jeftini. Puska je mala, kompaktna, lagana i lezi fenomenalno kada se uzme. Za vezbu u stojecem stavu idealna.

A sada grupe... Na 10 i na 15m. Prva grupa 6 komada, druga skoro 10. Dijabole klasika JSB exact 0.54

https://ibb.co/4TDJsNq
https://ibb.co/CztWXhp

Eto, procenite sami. Ja iskreno mislim da ne moze bolje za taj novac. Cevi su im stvarno precizne i dobre. Posle tri puske, mogu slobodno to sada da kazem. Nema govora naravno da prave 1cm na 25 metara ili 3-4 na 80m kao sto se reklamira i laze. Ali prave SIGURNO 1cm na 15 metara i 3cm na 45-50. Na plac idem uskoro i sve tri puske ce biti testirane na 50m i postavicu grupe. Tojest necu nositi Fenix 400, sa njim vec imam grupe od 3cm na 45m.
Diana 240 Classic 4.5 7.5j
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
CZ Brno 2 lux 12 zljebova i bolesna orahovina :mrgreen:
CZ 511 poluautomat malo manje bolesna orahovina :mrgreen:
Darko san

Post by Darko san »

Puska je ovde dosta ismevana i osporavana,ali za tu cenu pruza MNOGO,imam je zato i kazem.I dalje vam je Darko sa DUM DUM kanala nesto.....ne znam sta nije u redu sa onom recenzijom (sta je laz,gde,u cemu?)
Glock17

Post by Glock17 »

:D :D :D

@Fileee...ti si brate legenda. 🙌 :D
Vidak

Post by Vidak »

Darko san wrote: Wed Apr 21, 2021 4:35 pm Puska je ovde dosta ismevana i osporavana,ali za tu cenu pruza MNOGO,imam je zato i kazem.I dalje vam je Darko sa DUM DUM kanala nesto.....ne znam sta nije u redu sa onom recenzijom (sta je laz,gde,u cemu?)
Sacekajte par dana, pa ce kolega Fileee da dokumentuje :)
Kolega se trenutno bacio na mythbusting klipova i tvrdnji sa interneta, a sve u smislu realne provere istih.
Do sada je imao uspeha sa Cometom 400 Fenix.
Sto bi rekli, stay tuned :)

Sto se tice same Comete 220, realno veoma ste u pravu, puska pruza dosta za novce koje traze za nju, ali iz licnog iskustva mogu dakazem da je daleko od onoga sto se tvrdi na internetu.
Na forumu su iskustva mesovita, neki su bili zadovoljni, dok sa druge strane je bilo i nezadovoljnih.
Izgleda da malo vazi pravilo "kako ti se zalomi", bilo je ljudi koji su imali mehanickih problema, a sa druge strane neki i posle duze eksploatacije i dalje nemaju problema.
Darko san

Post by Darko san »

Eto napokon da neko napise nesto realno,sve se kvari i sve sluzi,ali bukvalno.Mercedes kosta 100000€ pa crkne posle neke male kilometraze,a neko se navozi dugi niz godina bez problema,tako da.....Crkavaju puske i drugih proizvodjaca ali se o tome izgleda ne pise ili vrlo malo.Izgleda ko nema Hatsana,Dianu.Perun ili Slaviju sve drugo je krs,smece nemoze nista da se pogodi itd.
Vidak

Post by Vidak »

Ovde na forumu imamo jednu "gadnu" naviku, a to je da zakljucke donosimo iskljucivo na iskustvima clanova.
Dosadasnja iskustva su nam pokazala da gore navedene marke konstantno daju zaista dobre rezultate, daleko od toga da su ostale puske "krs i smece", kako rekoste.
Jednostavno je cinjenica da su neke marke, a i neke puske, jednostavno u praksi bolje od drugih, naravno zavisi sta zelite sa istim da postignete.
Glock17

Post by Glock17 »

Kometa 220 GLaksija ne može biti loša puška nikako jer je "dokazno" da na 25metara pravi grupu od 1centimetra, a na 80metara pravi grupu od 4centimetra, ko neveruje neka pogleda na internetu, ima na YouTube video za sve neverne Tome...💯%

I još nešo: Kometa 220 Galaksija to sve postiže s običnim federom, bez predhodno ugrađenog gasnog klipa, da ne kažem "klotara", a sa gasnim klipom, ko zna kakve bi tek onda grupe bile...🤌
glale

Post by glale »

:) Dobar,dobar
Fwb 601 VE 8-32X50E-SF
Fwb 300 diopter
skorpio

Post by skorpio »

Nema tu dileme ako je vlasnik zadovoljan sta ima bilo ko da mu dokazuje , obicno se sumnje javljaju kada vlasnik nije zadovoljan a vise puta se " uverio " na jutubetu da je xy puska super ....
ArtemisM 16 falcon t 503
Projekat Frankenstein 4.5 kal hawke 3-9 x 40 8-)
(GSG PR 900 W , Huma , full tunning, hawke 3 * 9 x 4)
(Artemis pp 700)
Frankenstein mk 2 4.5 mm fire wolf 10 -40 x 50
Mini pcp + red dot :D
Glock17

Post by Glock17 »

I još nešto na primer:

Kometa 220 Galaksija ima "pleKani" okidač, a moj Walther LGV običan plastični... :roll:
glale

Post by glale »

:) Tu si rođo u pravu.A i činjenica je da šta god imaš je najbolje dok ne probaš nešto drugo,tek onda možeš da uporediš.Imao sam kometu 220 pa prešao na Slaviju 631...razlika je.Tek kad rastavis vidiš kakvi su materijali korišteni... Radi se o tome da za iste pare možeš da kupiš novu 220-tku i polovnu Slaviju.Slaviju uz malo pažnje će da naslede i unuci...
Fwb 601 VE 8-32X50E-SF
Fwb 300 diopter
SteffAirguns

Post by SteffAirguns »

glale wrote::) Tu si rođo u pravu.A i činjenica je da šta god imaš je najbolje dok ne probaš nešto drugo,tek onda možeš da uporediš.Imao sam kometu 220 pa prešao na Slaviju 631...razlika je.Tek kad rastavis vidiš kakvi su materijali korišteni... Radi se o tome da za iste pare možeš da kupiš novu 220-tku i polovnu Slaviju.Slaviju uz malo pažnje će da naslede i unuci...
Nista lepse nego kad imas nesto sto znas da ce trajati i trajati Image

Sent from my iPhone using Tapatalk
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS
Fileee

Post by Fileee »

https://ibb.co/R4C8gjk

Bio lep dan, pa reko da skoknem do Kosmaja. Kopkalo me da isprobam ove tri vrste dijabola i tacno vidim koju najvise voli moja cevka. Zanimljivo, ali najjeftiniji i najlaksi RWS se na 15m pokazao najbolje!! Posto RWS i HN imaju ravnu glavu za papir i 10m, najverovatnije bi JSB odneo pobedu na 25m+ ... Ne obracajte paznju na ovaj jedan sto uvek strci iz neke grupe, to je prva dijabola kada prelazim na drugog proizvodjaca...
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Lane

Post by Lane »

Ove grupe su sa cometom 220 na 25m sa oslonca?
Perun 734 kal.4.5
Fileee

Post by Fileee »

Ne, ove grupe su na 15m sa osloncem. Tvrdim da isto ovo mogu do 18m da uradim, ali preko toga se blago sire grupe.
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Glock17

Post by Glock17 »

Lane wrote: Wed May 19, 2021 10:42 am Ove grupe su sa cometom 220 na 25m sa oslonca?
Inače, kolega @Fileee ovakve ali za nijansu šire grupe pravi i na 10m i to jednom rukom i bez oslonca, što bi rekli iz stava. Živa istina, ja gledo na YT i izneverovo, neverovatno šta brat radi... 👏👏👏 :D
Last edited by Glock17 on Wed May 19, 2021 5:52 pm, edited 1 time in total.
Lane

Post by Lane »

Da, video sam to, majstorski, nema sta...
Perun 734 kal.4.5
lenkosmrk

Post by lenkosmrk »

Da ne otvaram nove teme, pa ču tu pisat.
Mislim, da posle pola godine opet našo malo vremena, pa uzeo vazdušaru u ruke.
Napravio sam improvirirani "hamster".
https://drive.google.com/file/d/1stbKuS ... p=drivesdk
Image
Zbog dužeg vremena nepucanja pa možda i zbog novog dodatka, trebao sam ponovno upucat optiku.
Mislim, da mi je uspelo.
https://drive.google.com/file/d/1smCgqu ... p=drivesdk
Image
Da Cometa stvarno ima odlične cjevi, može puno strelaca potvrditi.
Cometa Galaxy 4,5mm -Hawke Vantage 3-9x40 AO Mil-Dot + Sportsmatch High rings :D
Glock17

Post by Glock17 »

Ima nešto, neka tajna u tim kometinim hladnokovanim cevima čim su tako dobre... :)
Fileee

Post by Fileee »

https://ibb.co/b6pcRF6

Evo i nju malo da aktiviram, nisam dugo. Legenda ipak mora da odrzava radnu temperaturu. Pola sata sam joj cistio cev sa narandzastim brunoxom, mnogo je bila strokava i sve vreme zute krpice izlaze... Ovo joj je prvo ciscenje za zivota, bilo je tu dosta olovne stroke i fabricke masnoce. Medjutim ja nisam primetio da je nesto bolje sada, mislim cak da su grupe identicne kao pre...
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Post Reply