Ekol Thunder 4.5mm 24j

Klasične vazdušne puške.
Post Reply
Fileee

Ekol Thunder 4.5mm 24j

Post by Fileee »

Ovu vazdusaru sam kupio pre 3-4 godine i sa njom bio solidno zadovoljan u pocetku. Preciznost je bila pristojna, ali posle vrlo kratkog vremena poceli su razni problemi... Puska je bila milion puta u servisu i uvek je bila dobra prvih par dana, posle toga opet neki problemi i lose grupe. Kao da serviser nije hteo sve lepo da sredi, nego da mu se uvek vracam... Prvo se rasklimao zadnji sraf kundaka, pa posle i ona dva napred bocna, pa onda onaj najbitniji sraf gde se prelama cev... Molio sam servisera vise puta da zalepi sve i zabetonira, tvrdio mi je da je to vise puta ucinio, ali da nema pomoci. Vrhunac price je bio, kada sam pusku prelomio, ubacio dijabolu, i vratim ja malo agresivnije cev nazad, kad ono BAM. Puska opali, ja se zaledio... Ruku na srce, ne znam do cega je to, ali znam da je to jedina stvar koju je serviser uradio kako treba i trajno. To se vise nikada nije desilo. Odlozim ja tako pusku i skoro da sam zaboravio na nju. Posto sam se sada okurazio, jer sam jelte naucio da rasturam puske i menjam neke stvari, meni nije dao djavo mira pre neki dan i ja resim da uzmem stvar u svoje ruke i da rasturim celu pusku. Razmisljam nesto, majku mu nema sanse da je losa cev. Znam vrlo dobro da su grupe bile dobre u pocetku, ne moze to sad odjednom kao lose. Plus znam da je djon nov zamenjen i dihtung cevi, a ima i klip koji ne slabi kao opruga bas tako....

Rasturim ja pusku i naravno imam sta da vidim. Ni jedan sraf na navojima nije bio zalepljen. Ovaj najvazniji gde se prelama cev, labav samo tako. Uzmem ja zategnem sraf bez lepljenja i prelomim cisto da vidim dal je drugacije i bravljenje nazad, i naravno tesno bude posle i lepo se vrati i klikne. Drmam cev levo desno, nema lufta. Nije to pasovanje uradjeno dobro kao kod Comete ili Diane, ali vidim ja da lepak na tom srafu solidno zavrsava posao. Na tom mestu sam uz pomoc upaljaca przio kundak i napravio rupu, kako bi mi taj sraf uvek bio slobodan bez skidanja kundaka. Okacicu slike. Jos nesto, dva prednja srafa koja povezuju kundak i pusku, su totalno svojim glavama rasturila deo plastike u kundaku koji je na tom mestu uradjen sranje i vrlo tanko. Nije bilo drugog resenja nego da uzmem druge mnogo duze imbus srafove, navoj sestica i stavim konjske podloske da spoljnju plastiku uhvate velikom povrsinom, jer unutra u rupi nema sta da se uhvati vise... Plus sam stavio dve ogromne kvalitetne firmirane vezice sto jedna samo trpi 40kg kod optike, da tu kundak i pusku stegnu vertikalno maksimalno koliko je moguce, bez obzira na srafove koje sam sve zategao i zalepio. Vezice sam klestima zategao na mrtvo i grickalicom isekao delove koji vire. Nosac optike je dobio mnogo duze srafove, koji su razbusili aluminijum i usli duboko u meso, plus podloske ispod, tako da je i to sada bolje nego sto je bilo. Kod puske sam takodje obicnom burgijom za metal izbusio rupu na sini, da udje onaj vertikalni sraf stoper, kako nosac ne bih klizao. Busenje je trajalo malo duze, nije to bas tako lako uraditi na ovaj nacin kako sam ja zamislio, ali na kraju sam stvarno dobio rupu :D :D :D Ovom prilikom zelim jos jednom da pohvalim ovaj jeftini kineski Swiss Arms 4x40, optika godinama na puskama od preko 20j, nista mrdnulo nije. Debela i prosta koncanica.

To sad na kraju izgleda ovako:

https://ibb.co/BfDZ0pF?fbclid=IwAR2v5EO ... S7GIm2bXOg
https://ibb.co/tPbV9yf?fbclid=IwAR2HP0C ... Mrp_pXCxFU

Napomenuo bih da mi estetika bas nikakvu ulogu ne igra kod ove puske, vec mi je bitno da sve bude stegnuto kako treba, funkcionalno, robusno i naravno da grupe budu dobre kao sto su bile vrlo vrlo solidne na pocetku secam se...
Evo kako sada izgledaju grupe na 10m sa osloncem sve skolski kako svi radimo:

https://ibb.co/VmDW1fg?fbclid=IwAR2uqUb ... 5KxtAOl2KA
Diana 240 Classic 4.5 7.5j
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
CZ Brno 2 lux 12 zljebova i bolesna orahovina :mrgreen:
CZ 511 poluautomat malo manje bolesna orahovina :mrgreen:
Glock17

Post by Glock17 »

Svaka čast kolega, majstorski nema šta...😎
Robija

Post by Robija »

Poučno ;)
Jaguarp

Post by Jaguarp »

Druže gde si našao podatak da je 24J? Na sajtu proizvođača ne piše, ponegde je prodavci deklarišu kao 25J, ali ja sam merio brzinu sa HN Barracuda 0,68g i dobio prosečnu brzinu 187m/s. To kad se izračuna daje 12,5J. Hronograf sam proverio malokalibarkom, pokazao 350m/s, znači ne pokazuje manje. Da li si ti proverio brzinu?
Post Reply