Diana 240

Klasične vazdušne puške.
Fileee

Re: Diana 240

Post by Fileee »

Steta sto nemam neku malu kvalitetnu optikicu za nju, fiksnog uvecanja 3 puta ili 4, pa da vidimo koliko ima sati. Imam sve neke teleskope, koji placu za 7 rem. magnum i gadjanje preko tri brda... Mehanicki nisani su ocajni na njoj, debeli i kao za decu od 10 godina... Ja sam to modovao, okacicu sliku posle. Brutalni su, tanki i precizni. Bolji nego kod Shadow dvojke :D
Diana 240 Classic 4.5 7.5j
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
CZ Brno 2 lux 12 zljebova i bolesna orahovina :mrgreen:
CZ 511 poluautomat malo manje bolesna orahovina :mrgreen:
Ledeni

Post by Ledeni »

Ja na pušci u toj kategoriji (7 J) imam optiku 3-9x40 i ne mislim da je predimenzionirana. Štaviše, da imam neku sa više MD mogao bih da gađam i na preko 90-95 m, što je maksimum sa ovih 6 MD koliko imam na končanici UTG Leapers 3-9x40.

Što se trzaja tiče, gotovo svi savetuju da se pod potkundak, kada se gađa sa stola ili ležeći, sa oslonaca, podmetne dlan ruke, tzv. artillery hold, ali ja oduvek imam mnogo bolja iskustva sa uobičajenim oslanjanjem direktno na meke oslonce - vrećice sa peskom, pirinčem, onim plastičnim perlicama itd. prednji oslonac je u predelu težišta puške, malo ispred branika obarača, a zadnji u predelu pete kundaka ili malo napred. Sa puškom se trudim da imam što blaži i finiji kontakt, tako da je bukvalno samo pridržavam i ona maltene "sama" gađa. Naravno, vrlo je bitno da je okidanje dovoljno mekano. Sa takvim načinom držanja sam imao odlična iskustva i sa "pravim" puškama, odnosno dok sam upucavao karabine. Nikada ih nisam naročito snažno stezao. Naravno, moguće je da drugi imaju i drugačije (i bolja) iskustva.
Joca
Moderator Foruma

Post by Joca »

Na Dianu 240 može se bez ikakvih problema staviti bilo koja standardna optika uvećanja 3-9x, pa čak i većih. Ja sam na Diani imao Hawke optiku 3-9x40, a probao sam i 4-16x50 bez ikakvih problema. Jedino mi se, čisto zbog esetetike, više dopalo kako na njoj stoji optika sa tubusom 24mm, jer mi deluje skladnije, ali to je moj subjektivni osećaj. Najbolje i da nosači optike budu što niži, tek toliko da prednji deo optike bude 3-4mm izdignut.
FX Royale 400 Laminate | MTC Viper Pro 5-30x50 | FX No-Limit adjustable mounts
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 2-7x32 AO
FX Doppler Radar chronograph | MTC Rapier Rangefinder
Fileee

Post by Fileee »

Evo, kako sam ja to uradio. Prednja musica je bas tanka, po mojoj slobodnoj proceni malo deblja od polovine milimetra, onako odokativno... Sto se tice zadnjeg nisana, to je pre tri godine zalepljen neki deblji samolepljivi kolaz papir. I eto, jos se nije pohabalo nesto posebno. Kad bude, ja samo skinem i stavim drugi i upucam. Dobra zajebancija, nisam nikada u zivotu video ovako tanke mehanicke nisane.
Attachments
nisaniiii.jpg
nisanii.jpg
nisani.jpg
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Fileee

Post by Fileee »

Ako moze neko da mi objasni zasto je ovaj sraf minus bio potpuno labav? Ja sam pokusao da ga dotegnem, ali je onda ovo cudo sa druge strane pocelo da se rotira, pa sam ga zaglavio silom. Kako se uopste zove ova mala zajebancija sa druge strane, kako se ona pravilno zateze i da li ovaj minus sraf na ovom spoju prelamanja puske treba da bude na mrtvo zategnut, mozda i neki lepak da radi? Sve se nesto tripujem da se cevka nece vratiti uvek na isto mesto, posle prelamanja. A optika je ipak na drugom delu i to onda naravno da utice na preciznost. Hvala najlepse.
Attachments
dijanaa.jpg
dijan.jpg
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Proka

Post by Proka »

Ovo je matica, samo drugacijeg oblika. Treba ti nesto kao prosecen srafciger za to.
Anschutz 335 4.5mm
Perun 734 4.5mm
GSG WF600 4.5mm + BSA 4-16×44 (100% kinez al vrsi posao :D )
Slavia 620 4.5mm
Vladapk

Post by Vladapk »

Ja takodje imam taj problem, na mojoj pusci je torex sraf ali bez kontre, vec je nekako verovatno lepljen, pa cu morati kod strugara da je nosim
Gamo shadow 1000 bsa 4x16x44 kinez
fx royal 400stx valiant lynx 6-24x50sfir crvena zastava m81 4,5mm
Fileee

Post by Fileee »

https://ibb.co/26Nz8Nn
https://ibb.co/hgt9CHy

Potpuno sam zapostavio moju malu mezimicu. Sad sam resio malo da cvakam mehanickim nisanima i vrlo brzo se razocarao... Na 10m u stanu ne mogu da sastavim manju grupu od 15 milimetara. Kako covek brzo ispadne iz stosa kada neprestano koristi iskljucivo optiku... Bruka, evo posle 30ak komada konacno one moje grupe koje ocekujem na 10m sa njom(5komada). Puska je laser, laser.... Obozavam je.
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Glock17

Post by Glock17 »

Odlično. 👏
Knife

Post by Knife »

Fileee wrote: Tue Dec 01, 2020 9:37 pm Evo, kako sam ja to uradio. Prednja musica je bas tanka, po mojoj slobodnoj proceni malo deblja od polovine milimetra, onako odokativno... Sto se tice zadnjeg nisana, to je pre tri godine zalepljen neki deblji samolepljivi kolaz papir. I eto, jos se nije pohabalo nesto posebno. Kad bude, ja samo skinem i stavim drugi i upucam. Dobra zajebancija, nisam nikada u zivotu video ovako tanke mehanicke nisane.
File kad skineš tu plastiku sa usta cevi da li postoje useci na kojima bi mogao da se montira klasičan nišan?
Fileee

Post by Fileee »

Knife wrote: Fri Apr 16, 2021 2:28 am
Fileee wrote: Tue Dec 01, 2020 9:37 pm
File kad skineš tu plastiku sa usta cevi da li postoje useci na kojima bi mogao da se montira klasičan nišan?
https://ibb.co/PmF65R8

To su usta cevi od Diane 240. Ne mogu da verujem... Oblajznula glupa plastika gde je bio mali imbus srafic sto je povezivao plastiku sa cevkom, sad kad sam skidao...

https://ibb.co/Xp37Fgj

Kakva puska, a da se brukaju sa ovim plasticnim sranjima...
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Knife

Post by Knife »

MoŽe tu da se montira i običan nišan kako vidim.

http://www.champchoice.com/store/Main.a ... tem=169816
skorpio

Post by skorpio »

Na makro fotki vidi se kruna cevi , rekao bih da je obradjena turpijom za drvo :D
ArtemisM 16 falcon t 503
Projekat Frankenstein 4.5 kal hawke 3-9 x 40 8-)
(GSG PR 900 W , Huma , full tunning, hawke 3 * 9 x 4)
(Artemis pp 700)
Frankenstein mk 2 4.5 mm fire wolf 10 -40 x 50
Mini pcp + red dot :D
Glock17

Post by Glock17 »

Šmirglom granulacije 30. :D
Fileee

Post by Fileee »

https://ibb.co/hB6L80j

Pominjali ste plavi Loctite da moze posluziti za srafove. Jel ste na ovaj mislili? Pre toga srafovi i navoj sa alkoholom da se obrisu zbog masnoca?
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
VasilijeDedeic

Post by VasilijeDedeic »

Fileee wrote: Fri Dec 04, 2020 10:32 am Ako moze neko da mi objasni zasto je ovaj sraf minus bio potpuno labav? Ja sam pokusao da ga dotegnem, ali je onda ovo cudo sa druge strane pocelo da se rotira, pa sam ga zaglavio silom. Kako se uopste zove ova mala zajebancija sa druge strane, kako se ona pravilno zateze i da li ovaj minus sraf na ovom spoju prelamanja puske treba da bude na mrtvo zategnut, mozda i neki lepak da radi? Sve se nesto tripujem da se cevka nece vratiti uvek na isto mesto, posle prelamanja. A optika je ipak na drugom delu i to onda naravno da utice na preciznost. Hvala najlepse.
Kolega ja sam malo pre skontao da imam isti taj problem na gsgu. Tj zdnjih 15ak dana sam primetio da mi se grupe drasticno pogorsavaju, Prvo sam mislio da mi je optika stradala, pa onda sam pomislio da nije do nosaca, pa sam narucio jednodelni hawke nosac ali sve gore i gore grupe. A onda nocas primetim kada prelomim pusku da se cev blago pomera. Pa sam skinuo kundak i vidim da je isti princip kao i na tvojoj sa tim srafovima. Skroz sam onda skinuo cev i izmedju dela na cevi koji naleze na cilindar kroz koji prolazi sraf kojim se steze cev, imaju dve tanke platne po jedna sa obe strane, koje su se pojele malo. Sve to sam lepo ocistio vratio na svoje mesto i lepo zategao tako da sada nema lufta. E sutra cu videti kakvi su rezultati.
Fileee

Post by Fileee »

Nisam bas siguran da sam razumeo sta se to pojelo, da nisi mozda slikao to?
Cometa Fenix 400 5.5 25j
Ekol Thunder 4.5 25j
Glock17

Post by Glock17 »

Fileee wrote: Fri Apr 16, 2021 8:38 pm https://ibb.co/hB6L80j

Pominjali ste plavi Loctite da moze posluziti za srafove. Jel ste na ovaj mislili? Pre toga srafovi i navoj sa alkoholom da se obrisu zbog masnoca?
Nemoj taj Loctite, ni je ti on adekvatan za te stvari, uzmi bolje ovo: ;)

6250-k2-prolok-medium-6-ml.jpg
VasilijeDedeic

Post by VasilijeDedeic »

Pojele su se malo te dve platne koje stoje izmedju cevi i i onog produzetka na cilindru gde upada cev da se srafi. Na zalost nisam slikao posto sam to nocas na brzinu radio. Izgleda da su te dve tanke platne (debljine mozda manje od pola mm) ubacili ovi u fabrici da bi smanjili luft cevi. I jos jedna zanimljiva, stvar video sam da su srafovi sto povezuju pusku i kundak bili lepljeni nekim plavim lepkom ali je on posle 3 meseca pucanja popustio pa su svi srafovi bili labavi. (mada momacki se pucalo za ta tri meseca sa njom, mislim da je ispalila vise dijabola nego sto je placena) :)
VasilijeDedeic

Post by VasilijeDedeic »

Opet sam morao da rasklopim posto su sada grupe za nijansu bolje ali ne dovoljno. Probacu da izbacim sada te dve platne. Evo slike. https://ibb.co/zZ3F5rR
Post Reply