Diana panther 340 ntec

Klasične vazdušne puške.
Post Reply
skorpio

Re: Diana panther 340 ntec

Post by skorpio »

Bravo Milose 👍🏻
ArtemisM 16 falcon t 503
Projekat Frankenstein 4.5 kal hawke 3-9 x 40 8-)
(GSG PR 900 W , Huma , full tunning, hawke 3 * 9 x 4)
(Artemis pp 700)
Frankenstein mk 2 4.5 mm fire wolf 10 -40 x 50
Mini pcp + red dot :D
milos.992
Donator

Post by milos.992 »

Svako ko puca sa malo jacim springericama bi trebao dosta paznje da posveti na sta oslanja pusku, razlike su ogromne, zadnji oslonac ne dolazi u obzir u mom slucaju...nisam pucao sa nekom jacom puskom koja je na oprugu i ne znam da li bi bilo lakse pucati sa takvom puskom iste snage ili sa ovom sto je na gasni klip, ali je puska bas "hold sensitive"...evo jedna zadnja grupa od sinoc pred mrak, mogla je biti bas dobra, ali je jedna pobegla malo ispod samo zato sto sam pusku povukao 1cm vise ka meni, mozda i manje od toga...
Attachments
Webp.net-resizeimage (7).jpg
Glock17

Post by Glock17 »

A kako uspeš skoro sve istresti u istu da prostiš rupu?
Mislim, šta ti je orjentir?
Ipak je u pitanju 35 metara, nije malo, a kolko vidim ne pucaš u klasičnu metu, nego u običan čist papir? Zaista neverovatno. 👏🤗
milos.992
Donator

Post by milos.992 »

Do skoro nisam gadjao ni u papir, samo u dasku, puknem jednu dijabolu ili nacrtam tacku markerom i to gadjam...mrzi me da idem da lepim nove mete, nego sam nekoliko daski sa obe strane izbusio toliko da vise ne vidim u sta gadjam :D pa sad zalepim samo papir od stampaca jer ih imam gomilu i gadjam tacku od dijabole, sa uvecanjem od 30x to nije tesko...za neke od ovih grupa sam gadjao tacku koja je 10-15cm udaljena od grupe, jer isprobavam razlicite dijabole pa necu da upucavam optiku za svaku, bitno da pogodi samo u papir da moze da se vidi grupa :D
Ako prelistate temu malo u nazad, videcete da kolega Lale pravi iste ovakve grupe...
Glock17

Post by Glock17 »

Otprilike sam tako i pretpostavio... :)
Probaj nacrtati flomasterom tačku veličine prečnika dijabole, pa onda pokušaj složoti takvu grupu u tu tačku. ;)

Btw: Uzmimo za primer moju grupu na 35 metara, pucano uvećanjem 10x, nišanim strogo u centar mete, u centar crnog, ali grupe nisu ni blizu tvojima:

20210608_192106.jpg
milos.992
Donator

Post by milos.992 »

Za pocetak, to su dve razlicite puske, dve razlicite cevi, plus tvoja je na oprugu, moja na gasni klip, drugaciji je trzaj, ne ponasaju se isto...Moras naci najbolji oslonac za nju, ne znam na koji deo kundaka oslanjas pusku, ako drzis skroz u prednjem delu, probaj da ides ka sredini...
A i fabricki okidac kod tog walthera je koliko znam dosta tvrd, ne verujem da je ispod 500gr, dok je kod mene 150, to je ogromna razlika i dosta je lakse ovako...
A i pominjete ciscenje cevi, ti ne cistis nikad, ja kad bi tako radio bacio bi sve H&N dijabole jer bi mislio da ne valjaju, ne mogu tek tako da predjem sa jsb na H&N i da pucam dobre grupe, mora ciscenje, inace su grupe vece od tih tvojih...Kod springerica mora svasta da se isproba da bi se izvukao neki maksimum...Ali najbitniji je naslon, mozes ti da budes ponovljiv koliko hoces dok pucas, ako puska ne voli taj naslon na kom je drzis dzabe ti sve...
Ove tvoje grupe su dosta dobre, malo ti fali da usavrsis to :D
Glock17

Post by Glock17 »

Hvala na objašnjenju, blagodarim... 🤗🤭
glale

Post by glale »

:lol: I da se baciš na usavršavanje
Fwb 601 VE 8-32X50E-SF
Fwb 300 diopter
Glock17

Post by Glock17 »

Šta da radim, moraću, nema mi druge... :oops: :D
Vidak

Post by Vidak »

Probaj za pocetak da ocistis cevi pre promene vrste dijabola. ;)
Ne zezam se, probaj, samo prvih 15-25 dijabola posle toga zaboravi :)
Ti si poprilicno precizan, mozda je to to sto ti treba, ko ce u ga znati...
Post Reply