Savet oko uvoza

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Joca
Moderator Foruma

Re: Savet oko uvoza

Post by Joca »

Hvala za veoma korisne informacije!
Znači, ako sam dobro sve razumeo, osim plaćanja taksi i dažbina, problem mogu imati ljudi koji nemaju člansku kartu streljačkog saveza. Uz to, ispada da takse mogu poskupeti samu optiku za skoro 100%. Divota.
Walther LG400 | Diopter Basic Match | MTC Viper Pro 5-30x50
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 4-16x50 AO
FX Doppler Radar chronograph | MTC Rapier Rangefinder
beretta
Donator

Post by beretta »

Iskreno to ne znam, nisam se setio da pitam. Oni poprilicno plastično to gledaju, bez udubljivanja... Gledaju cifru na kraju, tako da lako može da se desi da ih ne znanima što je to sa postarinom. Ja sam danas imao 2 print screen sa alija, jedan gde se vidi i tracking no. I tu stoji puna cena optike, a na drugom isecku gde se vidi i datum plaćanja ima i popust od kupona i na neke bodove... Nisam hteo ni da joj objasnjavam obzirom da sam se uklapa u nekog sa "jeftinijim ulaznicom"...

Ima na Aliju solidnih optika do 200 eur sada na popusti 11.11. Treba samo računati da ako neko upadne u ovu proceduru da će carinu I pdv platiti otprilike 35% od vrednosti naručenog.
Na cenu koja je na fakturu ide carina 10% pa na onda taj uvecan iznos za carinu ide PDV od 20%.
Artemis M16 (5.5), Riton 7 CONQUER 4-32×56
beretta
Donator

Post by beretta »

Joca wrote: Wed Nov 04, 2020 5:47 pm Hvala za veoma korisne informacije!
Znači, ako sam dobro sve razumeo, osim plaćanja taksi i dažbina, problem mogu imati ljudi koji nemaju člansku kartu streljačkog saveza. Uz to, ispada da takse mogu poskupeti samu optiku za skoro 100%. Divota.
Pa devojka koja je zadužena za ova pitanja je prokomentarisala u stilu, odlično da ste ovo priložiti sad mislim da nece biti problema da dobijete dozvolu. Inace nije to nikakva posebna dozvola.... Ja sam član neke streljane za vatreno oruzije (godišnja članarina je bila 2000 din, a sad je 3000 ako se dobro sećam)... Ja sam to fotokopirao, a i oružani list da sve deluje ozbiljnije :)
Obzirom da je ovaj način kupovine "mačka u džaku" može da se desi i cepanicu da dobijem, pa će onda trosak biti još veći :)
beretta
Donator

Post by beretta »

Kolega Joco, sad tek vidim da sam napravio zabunu kad sam napisao članka karta streljackog saveza... Loše sam se izrazio... Kopirao sma clansku kartu streljackog kluba :)
Izvinjavam se na grešci :roll:
Ledeni

Post by Ledeni »

Baš mi je krivo druže. Eto, kako se kome zalomi. Nekad imam da je osnovna funkcija državnog aparata da građanima oteža život gde god može. Ovo su zaista apsolutno bespotrebne budalaštine koje ne postoje ni u EU, ali ni u Rusiji, SAD... Javi kad je podigneš.
skorpio

Post by skorpio »

Zaista strasno , dobro treba platiti jbg neka to bude po pouzecu ili nekako , ne bezimo od placanja , prosto je bas zakomplikovano i onaj ko je pravio zakon o uvozu je totalni moron ...
night shadow

Post by night shadow »

skorpio wrote: Sat Nov 07, 2020 9:43 am Zaista strasno , dobro treba platiti jbg neka to bude po pouzecu ili nekako , ne bezimo od placanja , prosto je bas zakomplikovano i onaj ko je pravio zakon o uvozu je totalni moron ...
Slazem se sa Scorpiom u svakoj reci. Pogotovo u poslednjoj recenici 😂
Artemis m16 5.5mm-full tuned I Element Helix 6-24x50 SFP MRAD I Sports Match atp61 adjustable mounts I
Cometa fenix 400 premier 4.5mm Diana 3-9x40AO
Zastava m81
beretta
Donator

Post by beretta »

Sta da vam kažem.... Treba izdrzavati ceo državni aparat gde ima 50% viška ljudi. Ovo naše se vodi kao luksuz... Nigde u svetu nema porez na oruzije, akciza za gorivo skuplja nego litar goriva, pretplata RTS, a plaćamo kablovsku... Tako da je ovo samo još jedan apsurd u moru toga.
Meni je tu više zasmetalo jedna druga stvar o kojom nisam pisao... Carinik je na tom pozivu koji mi je poslat napisao štampanim velikim slovima (slova veličine 2.5cm) "SNAJPER!" Odem ja sa tim pozivom u ministarstvo i tamo prvo pogled cudjenja... Pitam u čemu je problem, pa kao kako možete vi da uvezete Snajper.... Vidim ja da se ne razumeju mnogo u tematiku... Pitam ih onako ljudski, a sta vi podrazumevane pod snajper... Pusku sa kojom je ubijen premijer? Onda sa morao da im dokazujem da je to optički nisan, a utisak mi je i za to da se pitaju pa sta ce to ovom. Nekako kod nas je oruzije tabo tema... Odmah te nekako gledaju kao da si malo lud i manijak :).
Glock17

Post by Glock17 »

skorpio wrote: Sat Nov 07, 2020 9:43 am Zaista strasno , dobro treba platiti jbg neka to bude po pouzecu ili nekako , ne bezimo od placanja , prosto je bas zakomplikovano i onaj ko je pravio zakon o uvozu je totalni moron ...
Bravo! Sve tačno nemam šta da dodam. :D
zuxbg
Donator

Post by zuxbg »

Naručio sam šinu za bipod za FX Impact sa Krale sajta, stiglo je brzo u domaći UPS. Traže mi dozvolu Ministarstva trgovine da bi podneli zahtev za carinjenje. Da li je neko imao iskustva sa ovakvim zahtevom? Niti je optika niti je osnovni deo oružja u smisltu člana 3 stav 19 ZoOiM. Da li da kažem UPS-u da podnesu zahtev za carinjenje bez uvozne dozvole i koje su konekvence ako carina odbije zahtev? Da li će da oduzmu predmet ili će da ga vrate?
FX Impact M3 6.35 mm - Riton X5 5-25X50
Artemis M22 5.5mm - Discovery Optics HD 5-25X50
Hammerli 850 - Vector Marksman 6-24x50
Rax032

Post by Rax032 »

Imali smo diskusiju na nekoj temi o tome, verovatno je šina stigla pod šifrom kao deo oružja i zato traže dozvolu. Za taj deo će se javiti neko ko je imao iskustva.
A što se tiče toga da UPS podnese zahtev za carinjenje bez dozvole, od toga nema ništa. Čekaće dozvolu do roka koji su naveli i nakon toga vraćaju paket nazad.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Artemis M16 5.5mm/Vector Sentinel Gen.2 8-32x50 E-SF
Slavia 631/Discovery VT-R 3-12x42 AOE
FWB 300s/Discovery VT-R 4-16X44 SF (soon)
zuxbg
Donator

Post by zuxbg »

Update po pitanju uvoza delova/dodataka za VP.

Po uputstvu kolege Berette sam otišao u Ministarstvo trgovine sa popunjenim obrascima 33 i 34 sa njihovog sajta sa idejom da vidim da li sam dobro popunio i da li fali još neki papir, Nemanjina 24, krilo A, sprat 3, kancelarija 3. Tamo su mi rekli da se oni bave vatrenim oružjem, pa me poslali na 4. sprat, a sa 4. na 7. sprat gde sam dobio obrazac i uputstvo kako da ga popunim (v. prilog). Sve radnice su ljubazne, za pohvalu.

Zanči za delove i opremu do 200 EUR taksa je 1.610 din. Popunjen zahtev sa popratnom dokumentacijum se podnosi u pisarnici na broju 22. Sredom se sastaje komisija koja donosi odluke (sekretar u ministartstvu).

Ostaje još da mi špediter dostavi tarifnu oznaku.
Attachments
Uputstvo za podnosenje zahteva za dozvolu 1.7.2021_.doc
(47 KiB) Downloaded 18 times
Primer zahteva za UVOZ robe - fizička lica.doc
(28.5 KiB) Downloaded 16 times
FX Impact M3 6.35 mm - Riton X5 5-25X50
Artemis M22 5.5mm - Discovery Optics HD 5-25X50
Hammerli 850 - Vector Marksman 6-24x50
Post Reply