BSA 4-16x44 iskustva

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Post Reply
IkeX

BSA 4-16x44 iskustva

Post by IkeX »

Dobro veče svima, planiram da kupim optički nišan i naišao sam na BSA 4-16x44. Imam Stoeger RX20 Sport 305m/s.Da li je ova optika dobra i kvalitetna za vazdušne puške? Ne bih pucao dalje od 50m.Ako ima neko iskustva da me savetuje bilo bi lepo.
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Skromno savetujem ZR mount na tu pušku pogotovo za tu optiku...

p.s. trenutno na oglasima na forumu ima vrlo dobrih optika, možda i tu malo pogledati...
FWB 300 Match / Vecstor Veyron 6-24 x 44
FX Streamline / T Eagle 4-16 x 44
Snowpeak pp750
Vladapk

Post by Vladapk »

Ja sam sa njom ispucao...ohoho, pa je od mene u kompletu sa puskom uzeo moj rodjak koji puca svakodnevno i dan danas i to ozbiljne kolicine olova, i dalje sluzi, dali je mene pala propisno uradjena kineska optika u svim segmentima il ne,? To niko nezna, rasteluje se, ali se i dotera i sluzi, kod mene je bila skoro pa 5 godina, ovo je verujem pojedinacni slucaj. Ono sto im je mana su skroz ne tacni klikovi, ali kad se upuca na zeljenu daljinu to drzi, i ima lepu i bistru sliku.
FX impact M3 SV 10-50x60. fx royal 400stx falcon S30. crvena zastava m81 4,5mm
IkeX

Post by IkeX »

Hvala na odgovoru :D
mzdv

Post by mzdv »

ZR mount u svakom slucaju, ne moze da skodi pri tim brzinama, a i dodaje malo visine.
Hatsan Mod 125 Vortex Sniper - uskoro optika, pa sve preko 20m
Artemis PP750 - jedna ruka, 10m
Umarex Mod. 32 - 10m
---
"Imaš više oružja nego prijatelja"
"It was hot, the night when we burned Chrome"
Hunter69

Post by Hunter69 »

Pozdrav.Imam upravo tu optiku na Diani i na ZR mount nosaču.Ispucao sam par hiljada dijabola, ništa se nije još "raskantalo".Treba za svaki slučaj povremeno proveriti šrafove na nosaču , blago dotegnuti ako ima potrebe, nikako se ne sme preterati da ne dođe do kidanja navoja.Ako je sve dovoljno dotegnuto, ne treba ništa dirati.Jeste da je takav nosač malo skup, košta više nego dupla cena te optike, ali svakako čuva optiku.
Umarex Glock 22 Gen.4
Diana 21 FBB 4.5 mm / Bullseye ZR Mount / BSA 4-16x44 AOEYS
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Jeste da je takav nosač malo skup, košta više nego dupla cena te optike, ali svakako čuva optiku.
Uopšte nije neophodno da bude Dianin ili neki drugi skuplji model. Kineske kopije od 3500-4000 dinara perfektno završavaju posao. Ja sam jednu takvu koristio bez ikakvih problema...
Snowpeak pp750
Vladimir T

Post by Vladimir T »

Moja preporuka
RSD 5,935.12 | SKWOPTICS SKWGEAR 30mm Ring Reverse recoil Heavy Duty Weaver 30mm Mount rifle Scope CNC Picatinny rail
https://a.aliexpress.com/_msjhVMa
sokolicc

Post by sokolicc »

SrpcheTheGreat wrote: Tue Jan 24, 2023 8:50 am
Jeste da je takav nosač malo skup, košta više nego dupla cena te optike, ali svakako čuva optiku.
Uopšte nije neophodno da bude Dianin ili neki drugi skuplji model. Kineske kopije od 3500-4000 dinara perfektno završavaju posao. Ja sam jednu takvu koristio bez ikakvih problema...
Ваља ли чему Hatsan ZR mount, има га по нашим продавницама?
Око 6000 кошта, скоро дупло мање од 'оригинала'.
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Dok ne probaš nećeš znati, ali mislim da završava posao...Da pojasnim svoje stanovište-ceo sistem ZR mounta se svodi na dve stvari, da opruga unutar nosaša radi što duže i da osovine unutar klizača imaju što manje lufta, tj da imaju precizan hod napred-nazad pri opaljenju. Za opruge ne sumnjam da će raditi "kolko oćeš" jer prosto nema tu nikakvihj ekstremnih sila, osim ako se ne montira neka optika od 14kg...što se tiče centriranosti klizača, mislim da je to osnovna razlika izmedju skupljih i jefitnijh varijanti ovih nosača. Kod Diane, praktično nema zazora, osovina ide kroz kanal napred nazad sa možda jednom stotom lufta, kod kopija i jeftinijih ovaj zazor može biti veći. Ali s obzirom da se radi o pravcu kretanja od nekih sigurno 15 do 25mm taj zazor ne mora uopšte uticati na preciznost pri upucavanju i držanje POI kod upucane optike.Bar je moje iskustvo bilo takvo...ali opet kažem...dok ne probaš, ne znaš...
Snowpeak pp750
SrđanMilenković

Post by SrđanMilenković »

SrpcheTheGreat wrote: Tue Jan 24, 2023 10:48 pm Dok ne probaš nećeš znati, ali mislim da završava posao...Da pojasnim svoje stanovište-ceo sistem ZR mounta se svodi na dve stvari, da opruga unutar nosaša radi što duže i da osovine unutar klizača imaju što manje lufta, tj da imaju precizan hod napred-nazad pri opaljenju. Za opruge ne sumnjam da će raditi "kolko oćeš" jer prosto nema tu nikakvihj ekstremnih sila, osim ako se ne montira neka optika od 14kg...što se tiče centriranosti klizača, mislim da je to osnovna razlika izmedju skupljih i jefitnijh varijanti ovih nosača. Kod Diane, praktično nema zazora, osovina ide kroz kanal napred nazad sa možda jednom stotom lufta, kod kopija i jeftinijih ovaj zazor može biti veći. Ali s obzirom da se radi o pravcu kretanja od nekih sigurno 15 do 25mm taj zazor ne mora uopšte uticati na preciznost pri upucavanju i držanje POI kod upucane optike.Bar je moje iskustvo bilo takvo...ali opet kažem...dok ne probaš, ne znaš...
Isto bih rekao.Ovaj Dianin koji imam,sasvim fino fercera.
Diana EMS 34 .177 Hawke Vantage 3-9×50 AO ZR mount
Air Arms TX200 mk3 .177 Sightron S-Tac 4-20x50 FFP
Anschütz 335 Vector Optics Matiz 4-12x40 AO
Feinwerkbau 603
Post Reply