Colt SAA 7,5″ 45 nickel

Sve o vazdušnim pištoljima
Post Reply
ch1zra

Colt SAA 7,5″ 45 nickel

Post by ch1zra » Sat May 25, 2019 12:05 am

Cao svima,

interesuje me misljenje iskusnijih o ovom pistolju.
URL code iz nekog razloga ne radi, verovatno nemam dovoljno postova :)

Pretpostavljam da sto se tice performansi ima boljih za iste ili slicne pare, medjutim u ovaj sam se zaljubio na prvi pogled :)
Koristio bih ga naravno iskljucivo za neki plinking. Imam vazdusnu pusku, medjutim kad planiram da pucam iz nje, tu je citava logistika, setanje sa futrolom, blabla. Ovo mi deluje daleko prakticnije, bar sto se tice gabarita.

Hvala unapred :)

alexsasax

Post by alexsasax » Mon May 27, 2019 1:34 pm

Pozdrav kolega, moje iskustvo sa co2 replikama bas i nije najbolje. Prvi sam nekoliko puta slao na servis(curi co2), dali su mi drugi koji je procureo odmah i na kraju sam uzeo novac nazad. Da napomenem, sve sam radio kako treba ali su opet pustali co2.. U medjuvremenu sam se ohladio pa i vise ne razmisljam o kupovini co2 replika a gledajuci recenzije medju boljima je ovaj model
https://www.peloponez.com/proizvod/vazd ... -dijabole/

Verujem da bih prosao puno bolje da sam ga pazario u Peleponezu..

Sent from my iPhone using Tapatalk

zuxbg

Post by zuxbg » Tue Jun 04, 2019 2:19 pm

Ja koristim 2g povremeno dole iz potpisa ASG CZ P09 na dijabole, ispucao sam 20-tak CO2 patrona bez problema. Na 10m je solidno precizan, bez obzira sto je blow back (BB), ne trosi mnogo gas. Sa jednom ampulom ispuca 4 okvira (64 dijabole), posle 50 dijabola se oseti. Posle 4 okvira, jos jedan ispuca kada prestane da radi BB.

Pre toga sam imao Umarex Walther CP1 koji je bio nonBB, takodjer na dijabole, uzeo sam ga polovnog, popravljao ga, i na kraju srecno prodao. Kazu na neth da je njihov model P88 ekstra, ali je i dostz skuplji

Mene interesuju samo modeli na dijabole, to donosi neke specificnosti za punjenje. Kome nije bitna preciznost, mozda rade posao modeli na kuglice koji su jednostavniji i jeftniniji.

Imao sam Colt M4 karabin na CO2 i 4.5mm kuglice, i njega sam srecno prodao.
Artemis M22 5.5mm - Discovery Optics HD 5-25X50

zuxbg

Post by zuxbg » Tue Jun 04, 2019 2:48 pm

Gadjanje sa holografskim nisanom

https://youtu.be/tpCV9dwTbh0
Artemis M22 5.5mm - Discovery Optics HD 5-25X50

Post Reply