Weihrauch HW45 VS. Cometa Indian Black

Sve o vazdušnim pištoljima
Post Reply
SteffAirguns

Weihrauch HW45 VS. Cometa Indian Black

Post by SteffAirguns » Sat Jan 02, 2021 5:30 pm

Postovane i uvazene kolege, zelim vam Srecnu Novu godinu. Da ste svima nama bude bolja , srecnija i opustenija nego prethodna godina.
Zelim da otvorim ovu temu gde cu vam predstaviti moja dva opruzna vp. iz moje kolecije. Jedan protivnik dolazi iz Nemacke, a drugi iz Spanije. Da li je zaista HW45 superiorniji pistolj u odnosu na svog kolegu? Da li je njegova skoro duplo veca cena opravdana na papiru? Da li je HW45 zaista duplo bolji jer je duplo skuplji? E pa pridruzite mi se i u narednih par dana cemo sve to saznati zajedno, sto na papiru sa raznim dijabolama, sto iz ruke. Oba pistolja su mi izuzetno draga jer sam jedan dobio od supruge, a drugi od roditelja i oba su mi neprocenljiva. Zaista su laki za koriscenje, opste je poznato da dugo traju i ako se cuvaju bice kao i ostatak kolekcije lepo nasledstvo jednog dana. Elem da pocnem sa predstavljanjem.

Cometa Indian Black 4.5mm -
Kupljen u Mp-tropic-u i cena mu je oko 23.500 rsd.
Brzina na Cometinom sajtu sa 4.5mm dijabolama je 150ms. Pistolj je izuzetno jak , ali veoma lagan za prelamanje jer ima dugacku rucicu sa kojom se sabija opruga i zbog toga se moze pucati po ceo dan bez ikakvog umora. Korice su ergonomicne i napravljene od plastike, zavrsna obrada pistolja je odlicna i nista se ne klima i sve stoji cvrsto. Dobije se sa plasticnim kofercetom gde lagano staju i kutijica dijabola i pistolj. Sa okidacem se mora vezbati i ne moze se podesavati, jednog dana bi voleo kad bi ga odneo negde na tjuning da mu se pravi potencijal pokaze. Mehanicki nisani su mu napravljeni od plastike i mogu se samo podesavti po horizontali. Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Umarex Beretta 92FS
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

SteffAirguns

Post by SteffAirguns » Sat Jan 02, 2021 5:46 pm

Weihrauch HW45 4.5mm
- Kupljen nov u Peloponezu i njegova cena je bila 53.200din. Brzina na Weihrauch sajtu sa 4.5mm dijabolama je u Low power 125ms, a u High power 170ms. Ovo je pistolj koji se naziva Rolls Royce-om opruznih pistolja. Prica se da je on najjaci i najprecizniji fabricki opruzni pistolj koji se moze kupiti. Iz mog iskustva sa njim sve se to moze potvrditi. Ovo je pistolj koji ima dva stanja natezanja (Low-High) power. Natezanjem do pola se dobija brzona od 125ms , a natezanjem do kraja se dobija brzina od 170ms. Po nekom Weihrauch pravilu slabija brzina se koristi za pucanje u papir i pravljenje grupa znog manjeg trzaja i lakse kontrole i sporije brzine, a veca brzina se koristi za plinkovanje ili sta god vam padne na pamet (***). Dosta se jace oseca trzaj u High power , ali sa malo vezbanja i upoznavanja moze se cak postici i bolji rezultat na papiru nego sa low power. Pistolj na sebi nema ni truncicu plastike osim gumica i fiber optickog kabla koji se koristi za nisan. Ceo je napravljen od metala, korice su napravljene od kvalitetno izrezbarenog drveta, okidac je metalan kao i nisani. Pistolj zaista ostavlja kvalitetan utisak. I po mom skromnom iskustvu sa ostalim vp ima zaista najbolji match okidac sa kojim se moze vezbati tako sto ce te samo otkljucati mehanizam povlacenjem cekica i pustanjem na mesto i time mozete vezbati dry-fire bez pucanja. O zavrsnoj obradi se ne treba ni pricati jer se to i ocekuje, jedino sto me je negativno iznenadilo je da rucice koje sabijaju oprugu kad nije opruga nategnuta malo mlataraju, ali istrazuo sam to i tako mora. U narednih par dana ili barem cim budem stigao testiracu oba pistolja. Zamolio bih vas kolege da mi predlozite kakve testove bi hteli da vidite i sta bi vas najvise zanimalo, a ja cu pokusati sve to da isprobam i testiram. Znace mi vasa interesovanja i misljenja. Da li testirati ja 5-10m, da li vas zanima probojnost? Sve predloge napisite pa cemo videti sta mozemo uraditi. Veliki pozdrav od vaseg kolege Steff-a. ImageImageImage
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Umarex Beretta 92FS
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

Joca
Moderator Foruma

Post by Joca » Sat Jan 02, 2021 5:50 pm

Bravo, odlični prikazi! Sve jasno, detaljno objašnjeno, ispraćeno slikama... baš lepo.
PS. samo bih te molio da ne stavljaš spisak pušaka na svaku objavu, jer već imaš sve to u potpisu. Čisto da se ne duplira i zbog preglednosti. Hvala na razumevanju.
FX Royale 400 Laminate | MTC Viper Pro 5-30x50 | Hawke adjustable mounts
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 4-16x50 AO IR
FX Doppler Radar chronograph

SteffAirguns

Post by SteffAirguns » Sat Jan 02, 2021 5:53 pm

Joca wrote:Bravo, odlični prikazi! Sve jasno, detaljno objašnjeno, ispraćeno slikama... baš lepo.
PS. samo bih te molimo da ne stavljaš spisak pušaka na svaku objavu, jer već imaš sve to u potpisu. Čisto da se ne duplira i zbog preglednosti. Hvala na razumevanju.
Hvala kolega, jel imate mozda vi neke predloge za predstojecu borbu Spanca i Nemca? Izbacio sam spisak i nadam se da je sad preglednije i bolje ImageImage
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

SteffAirguns

Post by SteffAirguns » Sat Jan 02, 2021 6:01 pm

I jedva fotka cisto da ih vidite zajedno Image
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

ZEX
Donator

Post by ZEX » Sat Jan 02, 2021 9:56 pm

Pozdrav kolega SteffAirguns.

Lepa kolekcija, a i lepi pokloni ;) takodje i lepo opisano. Rado ću da ispratim tvoje testiranje, lično sam držao Cometa Indian Black 4.5mm u Mp-tropic. Meni lično šta se nije svidelo to je okidač, po meni okidač je jedna od najbitnijih stavki kod pištolja. Imao sam pištolj HP Zoraki, isiti je imao podešavanje okidača, malte ne okidao je na dodir i imao je odlične rezultate.

Šta se tiče pištolja Weihrauch HW45 4.5mm oko njega ne znam ništa, ali znam da je markiran pištolj.

Ovaj put ću se ponašati kao da sam u kladionici, i tipujem na Weihrauch HW45 4.5mm.

Živo me interesuju rezultati testiranja. Pozzz
FX Impact MKII, .22- .25 i .30, Falcon S30
- - - - - - - - - - - Hawke 4,5-14x50

SteffAirguns

Post by SteffAirguns » Sun Jan 03, 2021 8:54 pm

Kolega Zex. Što se tice okidanja na Indian-u sa njim se stvarno mora vezbati. Ali kad se uvezba pocinje da pokazuje dobre rezultate. Samo da se ukaze prilika i lepo vreme i bacam ih na test
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

SteffAirguns

Post by SteffAirguns » Sun Jan 10, 2021 1:17 pm

Image
Image
Imao sam dobru volju da napravim test i poredjenje. Ali vreme nije dozvolilo. Ipak evo par slicica pre kijameta
Weihrauch HW97KT
Weihrauch HW50S
Weihrauch HW45
Cometa Fenix 400
Telly Madjarica
Daisy Model 25
Cometa Indian Black
Beretta 92FS

Post Reply