Steyr EVO 10

Sve o vazdušnim pištoljima
Post Reply
Joca
Moderator Foruma

Steyr EVO 10

Post by Joca »

Pardini, Morini, Walther, FWB... sve bih voleo da imam, ali meni Steyr ima posebno mesto među vazdušnim pištoljima. Svakako je to lični utisak, ali kada bih birao za sebe bio bi to Steyr.

steyr1.jpg

Kada sam uzeo u ruku ovaj pištolj, bio sam iznenađen kako dobro je balansiran i kako lepo leži u ruci. Skoro da se rukohvat može labavo držati, a pištolj će i dalje lepo i stabilno ležati u šaci.
Naravno, odmah je primetan beskompromisni kvalitet. Sve je uklopljeno u mikron, a okidač je mek k'o duša. Ima veoma kratak i jasan prvi stepen i onda samo blagi dodir do opaljenja. Naravno, tu je i dry fire mod, za vežbanje osećaja na okidaču.
Kada sam prvi put video ovaj pištolj na slikama, pomislio sam da će možda boja biti malo lgbt, ( :mrgreen: ) ali u prirodi izgleda prelepo i jako elegantno. Uz pištolj idu dva cilinra, jedan u boji navlake cevi, a drugi crni. Ako pažljivo pogledate, videćete da je zatvarač obojen u crno, za razliku od standardnog hromiranog. Meni je ova crna varaijanta elegantnija i lepša.
Pošto je pištolj tek stigao, nisam još uvek pucao iz njega, ali u njegovu preciznost ni najmanje ne sumnjam. Naravno, problem će biti sa mojom preciznošću.
Na žalost, pištolj ima jednu veliku manu... nije moj. :( Vlasnik se još uvek ne oglašava, a kada će ne znamo, jer ga i dalje gustira i gleda i gleda i gleda i gleda...

steyr2.jpg
IMG_20211121_194717_copy_1824x1368.jpg
Walther LG400 | Diopter Basic Match | MTC Viper Pro 5-30x50
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 4-16x50 AO
FX Doppler Radar chronograph | MTC Rapier Rangefinder
Meda

Post by Meda »

Cestitke vlasniku 👌😁
kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan »

Mogao bi i vlasnik da s ejavi malo da kaze kako protice testiranje