Diana Outlaw & Stormrider

Puške sa komprimovanim vazduhom
Post Reply
Iceman

Re: Diana Outlaw & Stormrider

Post by Iceman »

Rax032 wrote: Thu Jan 14, 2021 11:31 pm Ako je u pitanju 5.5mm kalibar najteža dijabola koju znam u prodaji kod nas je Jumbo Beast od 2.2 grama.
Sve u svemu ta gramaža kod Stormridera neće da može. Ili Jumbo Heavy od 1.175 ili Exact Jumbo od 1.030 grama.
Mislim da je bas tako nesto i bilo 2.2g nisam nesto mnogo obracao paznju. Prodavac mi rece to je pretesko uzmi ove i na njegov savet sam uzeo neke JSB od 1.03g.
Joca wrote: Thu Jan 14, 2021 11:35 pm Neka je sa srećom i da te dugo služi!
Za neregulisane Stormridere imamo posebnu temu, pa možeš tamo pisati utiske.
https: //airguns-srbija.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=567&start=260
Od dijabola, najbolje su za Storma Jumbo, Jumbo Heavy i možda najbolje Jumbo RS. RS su lake, ali vrlo precizne dijabole i odlično se slažu sa cevkom Storma.
Hvala , nadam se da hoce i da necu imati nekih problema sa njom posto vidim da imaju nekih problemcica. Svesno sam rizikovao pa sad malo zebem :mrgreen: . I puska i pumpa su mi na jedva :D . Ostaje mi da budem pazljiv i da se pridrzavam saveta. Potrazicu ove dijabole ne secam se sta su u Magnumu imali da ponude ja sam za vazduh i dijabole potpuni laik sad sam u fazi ispitivanja i ucenja...... Da kad smo vec kod saveta citao sam ovde po forumu vezano za ciscenje. Posto imam dosta opreme koja mi je ostala od ranije od pusaka izmedju ostalih imao sam i .22lr (brno2) i .223 ali vidim da to ne dolazi u obzir. U magnumu su mi rekli da nista ne cistim nego da ispalim par dijabola da "isteram ulje" i to je to. Opet gledam ljudi vezuju neke krpice pa vuku kanapom satima dok ne dobiju cistu krpua. Meni je zbog same konfiguracije puske toliko mrsko to da radim da vam ne mogu opisati. Prvo pitanje treba li je cistit (vec sam opalio 20ak dijabola :D jel sad kasno) . Drugo pitanje moze li se cistiti filcanim cepicima koji idu za .22lr , kapiram da je cev meksa od puscane (mada uprkos ustaljenom misljenju ni puscane cevi nisu nesto posebno tvrde ) ali sipka i sraf na koji se montira filc su mesingani kolko god da je meka celicna cev mora biti tvrdja od mesinga.

P.S. Hvala na odgovorima i na razumevanju. Nov sam na forumu pa se malo teze snalazim u temama a izbegavam da otvaram nove . Pre 20ak godina sam na jednom forumu bio admin a na drugom moderator pa znam kako ume da nervira kad neko diskutuje of topic i otvara nove diskusije na vec postojece teme.
Ledeni

Post by Ledeni »

Mislim da postoji i tema o čišćenju, ali neka admini okače link. Generalno, po kupovini nove puške najpre treba odmastiti i očistiti cev, a ponekad i neke druge delove. Umesto raznih šipki sa četkicama itd, najsigurnije rešenje je kupovna ili napravljena "zmijica", odnosno plastična struna sa omčicom na kraju i krpice. Krpice treba seckati tako da lepo zaptivaju cev, a ja imam dve vrste - manje (koje koristim da nauljim cev itd.) i veće, koje su "knap" i njih koristim u završnim fazama. Ja već četiri decenije upotrebljavam balistol (za vazdušno oružje, za vatreno nekad i neke druge stvari) i nemam nameru da ga menjam. Koliko često čistiti zavisi od same cevi. Neke "vole" da se čiste češće, neke ne. Na primer, cevka na mom AT-u je sve preciznija i ne usuđujem se da je čistim iako toi nisam uradio sigurno godinu dana. Doduše, ja pucam mnogo manje od većine kolega ovde, ali i u poslednje vreme trošim samo slagove, pa je i razumljivo što sam stipsa :D .
Joca
Moderator Foruma

Post by Joca »

Ledeni wrote: Fri Jan 15, 2021 2:15 pm Mislim da postoji i tema o čišćenju, ali neka admini okače link.
Pa i ti si admin na FB starnici... :lol: No dobro, evo linka, tu je sve objašnjeno detaljno:

https://www.facebook.com/airguns.srbija.official/posts/131110071823626
FX Royale 400 Laminate | MTC Viper Pro 5-30x50 | FX No-Limit adjustable mounts
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 2-7x32 AO
FX Doppler Radar chronograph | MTC Rapier Rangefinder
Iceman

Post by Iceman »

Hvala na savetima i linkovima. Juče sam malo pucketao i pokušao da okačim slike ali nešto nije išlo možda se nakanim da danas ipak očistim pušku...mada izgledi za to su jako slabi :mrgreen: pa ću sutra da napravim neku grupicu na 10m po ovakvom vremenu mi se napolje ne izlazi. Pa kad sednem za komp biće slike. A do tad mogu i ja vama da dam jedan savet vezan za kupovinu puške. :mrgreen:

Situacija je bila sledeća . Dvoumio sam se da li da kupim pušku ili da zamenim gume. Pošto sam bio u dilemi i nisam mogao da odlučim obratio sam se ženi i ona me je posavetovala da naravno zamenim gume. Ja sam odlučio da je poslušam ali mi se takođe veoma kupovala puška. :roll:

Našao sam kompromisno rešenje. Rešio sam da kupim pušku i da zamenim gume. 8-)

Pre neki dan sam kupio pušku a danas sam otišao kod vulkanizera i zamenio gume. Zadnje sa boljom šarom sam stavio napred a prednje pozadi. :D

Svi srećni i zadovoljni :)
alexsasax

Post by alexsasax »

E pa neka je sa srecom prinova kolega.
Jedan savet, doduse za gume, prilikom kocenja, dobre zadnje gume sprecavaju zanosenje automobila

Sent from my iPhone using Tapatalk
Iceman

Post by Iceman »

Hvala :)

Zato ne treba kočiti , naročito ne po snegu i ledu a auto em brže ide em manje troši kad se manje koči :mrgreen:

P.S. dajte neki link do neke diskusije o čišćenju ako je ima da ne idem u of topic :|
Joca
Moderator Foruma

Post by Joca »

Iceman

Post by Iceman »

Hvala Joco to sam pročitao i čistio danas prema uputstvima sa FBa sve po PSu najlon krpica itd :D . Cev na stormrideru nije bila puno zaprljana cetvrta krpica je izašla čista a iz crosmana je moglo neko čudo da se vadi lopatom i ne deluje mi kao olovo neka crna prljavstina. Nego tamo piše balistol a ja koristim brunox pa me interesuje da brunox slučajno ne jede gumice :o . To mi je palo na pamet tek lad sam završio :shock:
Joca
Moderator Foruma

Post by Joca »

Balistol sam spomenuo jer ga koriste neki moji drugari sa foruma kojima bezrezervno verujem, pa ga zato koristim i ja. Meni se takođe pokazao kao najbolji, ali znam da mnogi regularno koriste i Brunox.
Iceman

Post by Iceman »

Zna li neko koji je navoj na ustima cevi Stormridera
skorpio

Post by skorpio »

10 x 1
ArtemisM 16 falcon t 503
Projekat Frankenstein 4.5 kal hawke 3-9 x 40 8-)
(GSG PR 900 W , Huma , full tunning, hawke 3 * 9 x 4)
(Artemis pp 700)
Frankenstein mk 2 4.5 mm fire wolf 10 -40 x 50
Mini pcp + red dot :D
chaba

Post by chaba »

Poštovane kolege, i ovim putem se zahvaljuljem na savetima i bezrezervnoj pomoći oko ulazka u pcp rekreatino gađanje. Tokom aprila postadoh zadovoljan vlasnik Diane Outlaw 4,5mm, ali zbog posla samo sam se površno bavio time, pa i moja aktivnost na forumu je srazmerna..
Elem:
puska.jpg
Deklarisana kao 320m/s 30J, sa "raznim olovnim dijabolama"-kako stoji u deklaraciji. Prva opaljena dijabola (0,59g u 4,5mm, srednja težina) je odjeknula kroz fabrički moderator poput "povratka otpisanih". Na hronografu mesne zajedice to je oko 350m/s. Najteža na raspolaganju je bila JSB beast 1,05g 285m/s, sa kojom sam uspeo da pogodim ne samo papir, nego i krug od 40mm, na daljini od 30m. Deklaracija je u redu...

Puška, ravno iz kutije, barem ovaj primerak nije bila za neku iole ozbiljniju upotrebu. Priča o nemačkoj kontroli kvaliteta stoji, kao i poster Marlene Dietrich na zidu stolarske radionice u Shaoxingu, gde se pravi kundak za ovu M16-ku, koji zaista izgleda poput neke od dijaninih pušaka, plus.
Puška je rastavljena, ventil, rezervoar, okidački mehanizam očišćen od traktorske masti.
okid.jpg
Na mehanizmu okidača, pored poliranja kliznih površina, zamenjena je i opruga okidača slabijom oprugom (hvala Skorpio za savete), pa je sad razlika prvog i drugog stepena jasna. Trudio sam se da osećaj okidanja bude sličan referentnom primerku sa novosadskog okupljanja..

ventil.jpg
Ne znam kakav je nepovratni ventil za punjenje kod orginalne M16, ovde je šuplji šraf sa gumenim prstenom- drugo punjenje posle kupovine je propustio, zamenjen o-ring 8x1,5, od tad radi bezprekorno.

Na opruzi čekića je spuštena brzina zrna 1,05g na 260m/s, 0,87g na 280 m/s. Posle oko 1500 dijabola vežbanja, ponekad skoro ponovim sledeće grupe na 46m, astal:
po 13 komada po meti iz magazina 4,50 i 4,52<br />čudno, flajeri u istu rupu?
po 13 komada po meti iz magazina 4,50 i 4,52
čudno, flajeri u istu rupu?
po 13 komada po meti iz magazina
po 13 komada po meti iz magazina
Samo 10 komada, dalje nisam smeo
Samo 10 komada, dalje nisam smeo
Kad se spusti brzina na oko 180m/s sa dijabolama JSB simply sa naslona 10m dobijam praktično rupu na rupu, za ličnu upotrebu je više nego pogodna za 10m stav.

Cilj je bila hibridna rekreativna puška za papirne mete, stav 10-15m i opuštena stona varijanta do 50m, to je uglavnom to. Sva navedena štimovanja su obavljena u sopstvenoj režiji, kao vid rekreacije. Zadovoljan sam kupovinom.
Uz praktične, kinološke savete drugova sa foruma, Meda se više ne plaši
Uz praktične, kinološke savete drugova sa foruma, Meda se više ne plaši
Drugovi, svako dobro, opuštanje i dobru zabavu!
Slavia 624
Diana outlaw 4,5
Artemis PP700 4,5
Cometa 300 Norica airking 3-9x42 AO
beretta
Donator

Post by beretta »

Sjajno kolega, dobio si multifunkcionalnu pusku ;)
Verujem da nema razlike ni u delovima, a ni u kvalitetu izmedju M16 i Diane, sve to isti brat Si sklapa.

Okidac je veoma prost, ali moze da se namesti da bude odlican. ja sam ga spustao i ispod 100 gr. testa radi, ali sam na kraju namestio na 160-165gr. jer je tako za outdoor najbezbednije.

Grupe sa JSB su odlicne, pogotovu ona od 10 kom :D
Artemis M16 (5.5), T-Eagle 5-20x50 SFIR
Lane

Post by Lane »

@chaba odlican post, hvala za korisne informacije, meni znace ovakvi postovi u odabiru prve pcp puske…
Perun 734 kal.4.5
goxy
Moderator Foruma

Post by goxy »

@Chaba grupe su odlične.Nadam se da su ponovljive.Žao mi je što puška onako iz kutije nije bila kako treba.
Fx royale 400Bp 5.5
Rti Priest 6.35;5.5,Eaglevision, huma ldc....
Swfa ss 16x
Cz 200s 4.5,BigNikko
Artemis PP700sa
chaba

Post by chaba »

Za grupu od 10 komada sa dijabolama JSB beast 4,52 dugujem objašnjenje: za razliku od predhodnih rezultata koje su pucane sa naslona, sa optikom Norica airking 3-9 AO, koja sa uvećanjem 9x baš nije na visini zadatka - naime osetan je pad rezolucije. Grupa je pucana kod kolege, sa puškom zategnutim u stalak za upucavanje sa optikom Hawke vantage, kao proba same puške. Brzina 265 m/s. Ista dijabola - isto rastojanje, sa naslona, Norica optikom, radnim danom i strelčevom koncentracijom barske mušice:
sa naslona
sa naslona
sa stalka, 285m/s
sa stalka, 285m/s
sa stalka, oko 290m/s
sa stalka, oko 290m/s
Kako primećujem, generalno, dijabole brzine preko 265-270m/s, polako otvaraju grupe.

@Goxy, hvala za matematičke savete od pre dva meseca - potpuno su tačne, inače uopšte ne žalim što puška iz kutije nije odmah u fulu, jer i štimanje instrumenta spada u muziku (popodnevno pranje živaca). Neke grupe su teško ponovljive.. Pozdrav!

Svako dobro!
Slavia 624
Diana outlaw 4,5
Artemis PP700 4,5
Vidak

Post by Vidak »

Neka je sa srecom kolega, da posluzi i potraje. :)
chaba

Post by chaba »

Hvala kolega, sve najbolje!
beretta wrote: Mon Jul 19, 2021 11:37 pm Okidac je veoma prost, ali moze da se namesti da bude odlican. ja sam ga spustao i ispod 100 gr. testa radi, ali sam na kraju namestio na 160-165gr. jer je tako za outdoor najbezbednije.
Da li je pored podešavanja na imbus šrafovima (okidač i klackalica) i poliranja kliznih delova okidačkog mehanizma rađena još neka modifikacija? Naime, prilikom okidanja je još uvek jedva osetan "trzaj" - ako se u ovom slučaju može govoriti o tome - kod referentnog primerka mi se činilo kao da manje zadrhti puška iako je taj bio 5,5mm i oko 50J...
Slavia 624
Diana outlaw 4,5
Artemis PP700 4,5
beretta
Donator

Post by beretta »

Na mom primerku nije bilo potrebe za poliranjem kliznih delova, lepo je to bilo odradjeno. Ustvari igrao sam se ja tu malo sa poliranjem, jer mi je to bilo zanimljivo, ali nisam primetio nikakavu razliku. Naravno štelovanje inbusa odradiš kako tebi odgovara, a ja sam kao i ti menjao obe oprugice u okidaču, stavljene su mekse. Iskreno nisam primetio trzaj o kom pričas na obaraču. Sigurno da nije kao neki takmičarski, ali je za pušku ove namene vrhunski.
Artemis M16 (5.5), T-Eagle 5-20x50 SFIR
Post Reply