Pumpa

Puške sa komprimovanim vazduhom
Post Reply
skorpio

Re: Pumpa

Post by skorpio »

snowpeak je fabrika ,njen proizvod je artemis a ostalo su iste puske sa drugim imenom , kada kupac kupi dovoljan broj primeraka bira ime a i poneku estetsku izmenu ...
justklokan

Post by justklokan »

Hteo Kandar da uzmem ali ipak uzeo Steoeger pumpu . Videcemo kako ce se pokazati sutra ide probni kardio sa njom. Svaki savet bi bio dobrodosao.

Image
justklokan

Post by justklokan »

Danas prvi put testirana, vala potrebna su dva omanja kardio treninga da napunim XM1 na 2 bara, mada sam ga bio ispraznio na pola u zuto na manometru, znaci negde na 0.5 bara je bio pritisak pri pocetku pumpanja. Pumpa se zagreje primetno u gornjem delu, pri vrhu, pumpam 50-70 ponavljaja pa je ostavim da se ohladi.
skorpio

Post by skorpio »

Sta bre 0.5 i 2 bara , nesto si ti druze pomesao ...
justklokan

Post by justklokan »

U pravu si , pomesao sam megapaskale i bar . Izvinjenje.
wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen »

skorpio wrote: Fri Jan 14, 2022 7:19 pm snowpeak je fabrika ,njen proizvod je artemis a ostalo su iste puske sa drugim imenom , kada kupac kupi dovoljan broj primeraka bira ime a i poneku estetsku izmenu ...
Grešiš druže. SPA je skraćeno od Snowpeak Airguns. Njihov brand je Snowpeak. Svaki kupac koji ima kontakt sa fabrikom može da bira ime. Kod nas ih ima koliko sam ja do sada video sa raznim imenima (Onyx, Alemania, Artemis, Diana, ASG i još po koja) a bilo ih je i par komada bez imena (samo sa serijskim brojevima). Ime Diana je zaštićeno i mogu ga samo nemci koristiti. Artemis je samo jedno od imena koje nije zaštićeno i koje svako može da koristi.

https://www.snowpeakairgun.com/dp-pcp-air-guns.html
http://www.snowpeaksports.com/series.html

Na ovom linku možete da vidite sve modele koji se prave i da eventualno utičete na sledeći uvoz.

Ja bih voleo da probam MAT300 i PP20.
skorpio

Post by skorpio »

Pa to i napisah , spa je fabrika i artemis je njihov proizvod , postoje razna rebrendiranja , nisam siguran sta sam pogresio ...
wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen »

Ništa brate, izgleda sam brze čitao nego što je to moj mozak mogao da razume :) Mea Culpa što bi rekli latini.
justklokan

Post by justklokan »

Gledam asortiman te fabrike , uz pumpu imaju u ponudi i kompresor na 12v . Isti model kao u ponudi nekih jacih prodavnica ovde, i ovde kosta sa PDV-om 500 eur. U nekoj buducnosti ako se ovi kompresori dobro pokazu mislim da ce skroz zameniti ove rucne pumpe jer pumpanje kubikaza od 300+ cc pumpom sa pauzama za hladjenje iste je po meni besmisleno i ubije dozivljaj i uzitak pucanja. Opet kazem, samo moje misljenje. Takodje cena od 60k dinara je takodje dranje ali ako zazivi potraznja i pojaca se ponuda i konkurencija verovatno ce pasti na neki realan nivo.
Post Reply