Accu-Tac FC4 G2

Dodatna oprema, delovi & dijabole
Post Reply
zoric

Accu-Tac FC4 G2

Post by zoric »

Evo da postavim novu temu za dobro poznati brend bipoda Accu Tac i model FC4 G2 koji je upravo stigao u moje vlasništvo…
Image
Image
Image
Sledi neko ozbiljnije testiranje,ali ovako na prvi utisak bipod je beton!!!čvrst,masivan i vrhunski izradjen!Hvala kolegi FritzNS na usluzi ,saradjivaćemo još!Image

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Joca
Moderator Foruma

Post by Joca »

Čestitam! Sa Accu Tacc-om nema greške. Ono što sam ja video, bilo je vrhunsko. Očekujemo utiske sa gađanja i kako se ponaša u praksi.
Walther LG400 | Diopter Basic Match | MTC Viper Pro 5-30x50
Artemis PP700SA Huma regulated | Hawke Vantage 4-16x50 AO
FX Doppler Radar chronograph | MTC Rapier Rangefinder
dejan1972st

Post by dejan1972st »

Meni su na carini tražili dozvolu za uvoz
zare

Post by zare »

Ako je to "deo" oružja onda treba dozvola. Ne znam kako je zakonom definisano sta su delovi.
dejan1972st

Post by dejan1972st »

Član 3. Stavovi 18-20 ali ne vredi. Sreća da je Optic-trade pristao da se roba vrati.
zare

Post by zare »

Sad sam pogledao, kao i uvek, neko "tumači" zakon kako hoće. Nigde ne piše da je bipod deo oružja. Ne može da ne vredi, neko tu krši zakon jer traži nešto što nije potrebno po tom istom zakonu. Ili ja ne znam da čitam zakon?

Član 3 stav 19:
osnovni delovi za oružje jesu:
(1) ram, navlaka i cev pištolja,
(2) ram, doboš i cev revolvera,
(3) sanduk, zatvarač, cev i glava puške,
(4) teleskopski - optički nišan sa svetlosnim snopom ili sa uređajem za elektronsko pojačavanje svetlosti, infracrvenim ili termovizijskim uređajem;

Član 22:
Vlasnik registrovanog oružja iz kategorije B može za njega nabavljati osnovne delove uz odobrenje nadležnog organa. Podaci o nabavljenim osnovnim delovima unose se u oružni list.
Odredbe ovog zakona koje se odnose na oružje shodno se primenjuju i na osnovne delove za oružje.
SMD

Post by SMD »

Cestitke kolega, dobro izgleda... :D

Jeste malo tezi i siri, al i ja kazem, beton. 8-)
zoric

Post by zoric »

SMD wrote:Cestitke kolega, dobro izgleda... :D

Jeste malo tezi i siri, al i ja kazem, beton. 8-)
Hvala na informacijama koje si mi pružio…Image

Glock17

Post by Glock17 »

Screenshot_20211123-211347_Samsung Internet.jpg
zoric

Post by zoric »

Glock17 wrote:
Screenshot_20211123-211347_Samsung Internet.jpg
Ako si postavio ovu sliku ovde zbog mene,tu postoji neki bug na sajtu,udji u nosač i videceš cenu…tamo ih nema za uzeti.
Izvinjavam se za offtopic.

Sent from my iPhone using Tapatalk ProImage
wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen »

zare wrote: Tue Nov 23, 2021 6:16 pm Sad sam pogledao, kao i uvek, neko "tumači" zakon kako hoće. Nigde ne piše da je bipod deo oružja. Ne može da ne vredi, neko tu krši zakon jer traži nešto što nije potrebno po tom istom zakonu. Ili ja ne znam da čitam zakon?

Član 3 stav 19:
osnovni delovi za oružje jesu:
(1) ram, navlaka i cev pištolja,
(2) ram, doboš i cev revolvera,
(3) sanduk, zatvarač, cev i glava puške,
(4) teleskopski - optički nišan sa svetlosnim snopom ili sa uređajem za elektronsko pojačavanje svetlosti, infracrvenim ili termovizijskim uređajem;

Član 22:
Vlasnik registrovanog oružja iz kategorije B može za njega nabavljati osnovne delove uz odobrenje nadležnog organa. Podaci o nabavljenim osnovnim delovima unose se u oružni list.
Odredbe ovog zakona koje se odnose na oružje shodno se primenjuju i na osnovne delove za oružje.
Ti tumačiš zakon onako kako se tebi sviđa. Da li je nešto deo oružja određuje onaj ko ga je napravio a ne onaj ko kupuje. Dakle, ako je prodavac napisao da je to deo oružja i stavio odgovarajući tarifni broj, carina nema šta dalje da pametuje. Jasno je da je u pitanju deo za oružje sve i da hoćeš da ga okačiš na garnišlu.
zare

Post by zare »

Ti ne čitaš šta piše u zakonu ;). Zakon je propisao šta su delovi oružja a to bipod nije. Ako proizvođač napiše da je remnik ili kantica za ulje deo oružja po našem zakonu ne znači da je za njihovu kupovinu potrebna dozvola. Nema tu mog i tuđeg tumačenja, sve lepo piše.
A kako se to kod nas sprovodi u praksi možda i može da bude za verovali ili ne. Kao i sve drugo.
zoric

Post by zoric »

Auu ode tema u tri lepe…:) bilo bi dobro da se otvori i jedna ovakva tema da se diskutuje o stvarima uvoza,zakonima itd.

goxy
Moderator Foruma

Post by goxy »

zare wrote: Wed Nov 24, 2021 11:28 am
Pa lepo je Voja napisao,, tarifni broj" ako je po carinskom tarifnom broju pošiljalac i(li) proizvođač deklarisao robu kao oružje ili deo za oružje ili bilo koju vrstu robe za koju treba dozvola, odobrenje za uvoz onda mi možemo da tumačimo zakon kako hoćemo, a carinik postupa po carinskoj tarifi i zakonu.
Tako da ako kupiš i čačkalicu koju je pošiljalac(prodavac) po carinskoj tarifi deklariše kao oružje carina po zakonu će tražiti dozvolu za uvoz i za tu čačkalicu.
Fx royale 400Bp 5.5
Rti Priest 6.35;5.5,Eaglevision, huma ldc....
Cz 200s 4.5,BigNikko
Artemis PP700sa
Feinwerkbau 800x/AJP riser rail/Sightron SIII
zare

Post by zare »

Ništa me ne čudi, to samo kod nas može da istu stvar regulišu 2 zakona.
Na kraju, šta nas uopšte briga kako je neko nešto krstio u inostranstvu i po tuđim zakonima kada kod nas to po zakonu nije oružje. Po kojim zakonima mi živimo, našim ili tuđim? Nego je carini lakše ovako a narod ko j.... Strašno.
bojan017

Post by bojan017 »

Sve je to lepo regulisano u carinskoj tarifi pod kategorijom "Ostalo" naravno, roba van EU bez oslobođenja od carinskih dažbina pa PDV i napomena D31 - Obavezna dozvola koju izdaje minitarstvo nadležno za poslove spoljne trgovine, dok je za tumačenje propisa na osnovu kojih se ista izdaje, kao i za dobijanje stručnog mišljenja da li je za određenu robu potrebna dozvola ili ne, nadležna grupa u okviru ministarstva nadležnog za poslove spoljne trgovine.

Krajnje jednostavno i savršeno transparentno zar ne? :lol:
zvezdan
Donator

Post by zvezdan »

Pita li ko koliko košta franko ovaj accutac?
Ja pitam
Post Reply