DIJABOLE

Dodatna oprema, delovi & dijabole
Post Reply
SrđanMilenković

Re: DIJABOLE

Post by SrđanMilenković »

Joca wrote: Sun May 15, 2022 9:55 pm Ma samo rokaj... i tako ćeš uskoro kupiti novu pušku... :D
Sutra idem da gledam... .22 kalibar.Kako sam krenuo,do nove godine sam na 7.62
Diana EMS 34 black .177 Hawke Vantage IR 3-9×40 Diana ZR mount
Air Arms TX200 mk3 .177 Hawke Vantage 3-9x50 Mil Dot
BaneDelija

Post by BaneDelija »

Nadam se da ne krsim pravila.
Da li je neko probao gadjanje iz vazdusne puške u kalibru 4.5mm sačmu-kuglice iz lovačke patrone?
Ako jeste kakva je grupa u odnosu na dijabole sa kojima je zadovoljan?
BaneDelija

Post by BaneDelija »

Srđan Pavlović wrote: Mon Aug 01, 2011 1:30 am Nigde ja nisam rekao da je samo GecoDN dobar a da su "sve ostale svetske marke sranje", to si ti napisao.

Naravno da postoje kvalitetnije dijabole, ja i ne poredim Geco sa JSB-om sigurno, to niko ne spori.

Rekao sam da Geco DN jeste odlican izbor kada se uzmu u obzir odnos cene i kvaliteta,
i ogradio se da su za pucanje do 20 metara. Kod nas ljudi nemaju previse novaca na
bacanje, i odnos cene i kvaliteta je vrlo vazan.

Licno ih nisam probao te sa plastikom, ali licno nisam bio ni na Mesecu, pa opet verujem nekim
kompetentnim ljudima da je tamo gore pesak a ne zemlja crnica :) Isto tako pratim testove koje
rade kompetentni ljudi u ovoj oblasti, i te dijabole sa plastikom nisu neki omiljen izbor, pogotovo
ako idu nadzvucno, jer je poznato da je tada manja preciznost, to nisam ja izmislio.

Mislim, mozes ti da reklamiras ovde na forumu sta zelis, bar za sada to nismo zabranili jer zelimo
da ljudi do opreme dodju sto lakse jer se kod nas ionako tesko nalazi, ali isto tako mogu i drugi da
iskazu svoje misljenje za neki proizvod sasvim slobodno :)
Probao sam ja u praksi savjete kompetetnih ljudi za razne tvrdnje. Svaki savjet je dobrodosao ali kada isprobam licno to je mjerodavno.
Tako sam slusao majstore za razne stvari i sve sta i kako ne valja radio radove kuci jer ne mogu tebi dati garanciju na tudju RIJEČ. Kada me savjetovao ozbiljni majstor koji je radio sve to u renomiranoj evropskoj firmi, rekao mi je da citam upustvo na proizvodu i time dajem garancije. Isprobao sam par renomiranih brendova i dobio odlican rezultat i na pr ti garanciju "ako ti se ne svidja ne moras da platis".
Ne bih bas tudju rijec stavio u garanciju svoje zarade.
Samo savjet iz prakse i nista vise. Uzmite u obzir da ima dosta neiskusnih clanova koji ovdje najvise crpe znanja iz tudjih licnih iskustava. Simulacija za svoje licno iskustvo. I opet neko da me pita rekao bih uzmi sve sto te muci i isprobaj. Ali ako ne budem zadovoljan necijim ishitrenim savjetom onda njemu pada u vodu i ono sta je ok.
Tu moze da utice i duzina cijevi, snaga, kalibar...
U jednome mozes biti 300% u pravu ali ostalo pada u vodu.
Odnos kvaliteta i cijene je ok poredjenje za pracku od gume bicikla ili balonka namjenska viseslojna u odnosu na medicinku tzv. Ali na municiju ako je formula cijena-kvalitet savjetujem da predju na puvaljke-duvaljke. Fisek-strelica od papira sa vrhom od ciode, izazov je svakako a opet najvazdusnije oruzje.

MOLIM VAS NE SHVATAJTE NISTA LIČNO. SAMO ZELIMO LICNA ISKUSTVA I SAVJETI SU TAKOĐE IZ LIČNIH ISKUSTAVA. UČINAK MI NIKAD NIJE BIO REKLAMIRAN. Garancija je najbolja ne plaćas ako nisi zadovoljan.
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Postovane kolege, kao i vecina vas,i ja sam poceo da preferiram JSB kao vodecu marku dijabola. Tu je naravno i HN. Medjutim, koristim priliku da vam skrenem paznju, ko nije probao, i na jeftinije, ali vrlo kvalitetne dijabole,koje nisam bas primetio da se ovde cesto pominju...ili mi je promaklo. Dakle, vrlo sam pazljivo testirao na raznim puskama Airboss argentinske dijabole i toplo ih preporucujem za distance do 20 metara.

Varijanta sa ravnom glavom, distanca 20m,po jedno gadjanje

Image

i varijanta sa konusom,malo vece trzine, ista distanca po jedna,

Image

pa grupe

Image
(grupe naravno nisu nesto,ali to je do strelca a ne dijabola)

ovde su ove malo bolje

Image

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Weihrauch HW80K /Nikko Stirling 3-9x40 AO Airking
Diana 240 Made in PCR
ex Cometa 220 Wood / Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
ex Stoeger RX5 al u drvetu!
Fygaroo

Post by Fygaroo »

Gde si nasao te dijabole. Air boss domed

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Panim iz Požarevca je uvoznik
Diana 240 Made in PCR
Fygaroo

Post by Fygaroo »

SrpcheTheGreat wrote:Panim iz Požarevca je uvoznik
Znam da su pre imali ali bio sam u radnji u pozarevcu i nisu imali.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

U bg mislim da ih ima. Narucis preko sajta, posalju ti...
Diana 240 Made in PCR
glale

Post by glale »

:) Srpče,probaj da ispucaš onih 169 sa argentinkama.Tu svaka leti na svoju stranu,pune su opiljaka...Za konzerve,šerpe,lonce,crepove su super
Fwb 601 VE 8-32X50E-SF
Fwb 300S VE 6-24X50
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

glale wrote::) Srpče,probaj da ispucaš onih 169 sa argentinkama.Tu svaka leti na svoju stranu,pune su opiljaka...Za konzerve,šerpe,lonce,crepove su super
Ne znam, ali ove dve su mi potpuno ok. Ima Apollo varijanta koje su lose, ali ove su mi sasvim ok...idu dobro iz Dijane 240, Komete i HW..u zatvorenom!!!!

Diana 240 Made in PCR
bojan017

Post by bojan017 »

Moja preporuka za 25 metara
Attachments
IMG-47cba946b28220160c0486f1d46a38de-V.jpg
Anschütz 335
FWB 300s & Hawke Airmax 4-12x50 AO AMX
Anschütz 8002 s2
kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan »

ja sam probao te air boss i ne mogu reci da bih odabrao njih za takmicenje, ali za neko plinkanje su sasvim ok
Sto kaze bojan, QYS su sasvim druga prica.
Ja ne koristim te koje on ima streamlined, ja sam nabavio domed, laksu varijantu i zaista su sjajne. Jesu malo skuplje od JSB ali ko jos gleda na to...
Nema nista neumerenije od neumerenosti
zare

Post by zare »

SrpcheTheGreat wrote: Sun May 29, 2022 8:36 pm Varijanta sa ravnom glavom, distanca 20m,po jedno gadjanje
Ti si verovatno jedini na forumu koji na 20 metara gađa dijabolama sa ravnom glavom ;) . Ali ništa lepše od pravilne rupe na meti umesto one "brljotine" koje prave zaobljene i špicaste dijabole.
Do 10 metara...
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

kircan wrote:ja sam probao te air boss i ne mogu reci da bih odabrao njih za takmicenje, ali za neko plinkanje su sasvim ok
Ja nisam preporucio ove dijabole za takmicenje, nego za svaki dan puckanje, ono kad te svrbi ruka, a neces bas sa nekim krsom da gadjas i da se nerviras sto je svaka otisla za sebe. Uz to, glava zaboli kad uzmes 5 kutija jsb exact, svirnes 5000din...bato, kolko je to piva, domace rakije, mezetluka, ihiii, za trojicu ima..

Diana 240 Made in PCR
bojan017

Post by bojan017 »

Daleko od toga da je jedini, ja redovno koristim RWS R10 za BR metu na 25 metara u zatvorenom. Definitivno prave mnogo čistije rupe.
Anschütz 335
Anschütz 8002 s2
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

Vidi @Zare, kad sam poceo da se "trujem" ovim slatkim porokom, kupio sam brdo nekih dijabola,jer sam naravno ovde procitao da svaka puska ima neku svoju koja joj lezi, samo jsb leze svakoj (dakle klasicna ku.va ). Pa kako je koja puska dolazila,tako sam dokupljivao po kutiju drugog proizvodjaca, a usput probao i vec kupljene. Uopste se nisam vodio time da li je za 10m ili za takmicenje, nego kako bije u zatvorenom i otvorenom. Najveca distanca je bila uvek 20m. I te sa ravnom glavom su to lepo radile i na otvorenom, kad nema vetra i kad je lep dan. Isto tako, npr HN Barakuda, teza varijanta,mislim da su 10.64grain, su djubre neopevamo,to mogu slobodno da kazem. Isto kao i Barakuda Match. Na 10 m ako stigne svaka treca do POI, platim sebi pivo...a nisu jeftine...tako da meni je bitno da se rekreiram, stignu do mete gde sam hteo, pa dal je ravna ili zaobljena glava, manje vise...

Diana 240 Made in PCR
zare

Post by zare »

Ma sve se slažem sa tobom. Nego vidim da je neka opšta priča na forumu da ravna glava "ne valja" za preko 15-20 metara što i ima logike zbog aerodinamike.
Do 10 metara...
SrpcheTheGreat

Post by SrpcheTheGreat »

zare wrote: Mon May 30, 2022 8:25 am Ma sve se slažem sa tobom. Nego vidim da je neka opšta priča na forumu da ravna glava "ne valja" za preko 15-20 metara što i ima logike zbog aerodinamike.
Apsolutno se slažem!
Diana 240 Made in PCR
bojan017

Post by bojan017 »

R10 mi je na 25m u zatvorenom dobacio do 222 boda bez preterane koncentracije pa ti sad vidi :D
Anschütz 335
Anschütz 8002 s2
kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan »

@srpsche
nisam mislio da vas napadam mnogouvazeni kolega,
ja delim na dijabole na plinking, dobre i one za takmicenje
kad pucam napolju, a samo tu i pucam nebitno mi je dal su dobr ili takmicarske - vetar od 2ms sve to sredi
neke dijabole poput kineskih qys su preciznije od jsb heavy ali se to ne vidi na 25m po vetru
sve to vetar prozgadi i na kraju tu si gde si
Nema nista neumerenije od neumerenosti
Post Reply