Bresser durbin iz Lidla

Dodatna oprema, delovi & dijabole
Post Reply
Ledeni

Bresser durbin iz Lidla

Post by Ledeni »

Na nagovor kolega sam pazario ovu spravicu i mogu reći da sam (s obzirom na to koliko je koštala) veoma zadovoljan. Kolega Kircan ima istu takvu, pa može i on da kaže neku reč.

https://www.youtube.com/watch?v=fhm-FqkIKHE
kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan »

Jos jedan sjajan video, a i sama spravica, koju sam i ja pazario negde kad i ti. Vrlo upotrebljiva, ja je koristim kad gledam na 10m (mrzi me stalno da se setam do mete) da vidim gde mi je pogodak zavrsio u crnom, kada promasim znam gde je otisao.
Jos bih dodao da je cak i prilicno robustan, moj je pao sa stola posto je pas zadrmao sto i nista mu se nije desilo.
Nema nista neumerenije od neumerenosti
Glock17

Post by Glock17 »

Sad kad iz Amana ovo vide pa odgovore konkurenciji iz Lidla jednim "Alloro HD Spotting Scopes"-om... 8-) :D
_Ra

Post by _Ra »

Bresser je odličan u odnosu cena-kvalitet, imao sam gore pomenuti sa doduše malo većim uvećanjima ali sam bio extremno zadovoljan njime
Iceman

Post by Iceman »

Pre ...ne znam ni ja, 20ak godina jedan čile koji je pucao sa nama je na 300+m koristio teleskop namontiran na geometarski stativ iako sam bezbroj puta imao priliku nikad me nije zainteresovalo da gvirnem kroz to sokoćalo. Sećam se da neki od momaka iz saja nisu hteli da imaju "spotera nego su koristili manfroto stative sa durbinima namontiranim sa donje strane stativa pa kad zalegneš pod stativ durbin ti je blizu da možeš da ždrakneš šta se događa. U Batajnici smo opet u bazi imali kamere i monitore pored svake mete....elem moja ekipa je držala praksu da se ne gleda kroz durbin dok se puca na metu to utiče na rasturanje grupe. Otpucaš seriju i onda odeš na metu zameniš papir doneseš za sto i analiziraš šta se dogodilo sa grupom konstantnim korekcijama konstantno ne znaš gde si.
Ledeni

Post by Ledeni »

U mom svetu, ovakav durbin je odlično pomagalo isključivo za LR i ELR gađanje i to ne samo da vidimo gde smo pogodili metu, jer to uglavnom vidimo i kroz optički nišan, već da uočimo gde udaraju prvi projektili koji ne pogađaju metu. I to bilo da ga koristimo sami, a u tom slučaju savetujem upotrebu adaptera za mobilni, podešavanje manjeg zuma sa većim vidnim poljem i snimanje gađanja, tako da posle hica možemo da pogledamo snimak i vidimo "gde smo", pa da opdmah korigujemo nišanjenje. Još je bolje kad imamo spotera koji stoji ili sedi direktno iza nas i obaveštava nas o promašajima. Tu sad naravno treba imati u vidu da je često veoma teško uočiti gde je mali, lagani i spori projektil udario, pa bih zainteresovane uputio na temu Long range, u kojoj je bilo reči o izboru terena za takva gađanja.

O upotrebi ovog durbina pri gađanju na malim distancama, u papir, mogao bi da piše kolega Kircan.
slavia634

Post by slavia634 »

Da ne bi otvarao posebnu temu ..

Trenutno sam u potrazi za adekvatnom spravicom tog ranga i cene, znaci 30 tak evra najvise. Optika koju imam je 4x32.

Planirana gadjanja su na oko 30, najvise 40m. Ova optika je nedovoljna da vidim cak i pogotke u belo, na takvim daljinama.

Mete su crni krugovi na belom papiru precnika 50-60-70mm.

Na b2 (50 x 70cm) kartonu ce biti 10 tak komada meta (takvih krugova). Tih kartona imam podosta pravljenih na meru za neke sasvim druge stvari.

Fazon je da ne setam non stop i gledam sta sam pogodio, nego da idem i zamenim ceo karton, kada zavrsim recimo 10 x 5 dijabola, ali da u medjuvremenu mogu da *delekozorom* pratim sta radim :)

Ovog durbina Bresser u Lidlu trenutno nema, a nema ga ni na oglasima.

Ima nekih spravica cak i za manju cenu na KP sa 40x uvecanjem, ali ne znam kakve su. Da li su opticki bar toliko dobre, da se vidi trag dijabole na 40m na belom papiru.

Skoro sam kod drugara malo gledao kroz Zrak SD-5 40x42, i to je za tu daljinu perfektno, cak i za mnogo vece daljine meni dovoljno.

Imate li predlog sta da kupim ? Da je neko mozda probao nesto drugo u takvom cenovnom rangu do 30 tak evra i da radi zadovoljavajuce, ne mora perfektno. Ne mora ni da je novo, moze i polovno.

Znam da smo imali jedan deciji teleskop, 20-100x povecanje kada su deca bila mala, i siguran sam da bi on bio odlican, jer sam se i ja ranije zezao sa njim, ali to sanse nema da nadjem. Verovatno je nekome dat.

Hvala
Zastava M81 1995 - 2010
CZ Slavia 634 od 2015 kupljena nova u Magnumu + Norconia 4x32
slavia634

Post by slavia634 »

Samo da javim da sam se sa clanom @_Ra juce dogovorio oko ovog durbina iz Lidla. Covek juce poslao, danas stiglo, sve je u najboljem redu, cak mi juce i u live videu pokazao koliko je sprava bukvalno nova.
Probao sam ovo jutros, na ozbiljnijem stativu. Bas kao sto ste i pisali, za te pare, extra spravica.
Hvala @_Ra :)
Image
Image
Zastava M81 1995 - 2010
CZ Slavia 634 od 2015 kupljena nova u Magnumu + Norconia 4x32
_Ra

Post by _Ra »

u zdravlje da služi 💪🎯
slavia634

Post by slavia634 »

Hvala
Zastava M81 1995 - 2010