preregistracija oružja

Propisi, zakoni, veština gađanja, iskustva, itd...
beretta
Donator

Re: preregistracija oružja

Post by beretta » Sat Sep 07, 2019 9:50 pm

Zelim ti od srca da uspes, ali u nasoj zemlji rade po principu, kadija te tuži, kadija ti sudi. Ja kada sam prolazio to sto ti sada, cuo sam da u Rakovici niko ziv nije dobio... To je bezobrazluk i samovolja nacelnika opstinskog Mupa.
Da uzmu pare znaju... Meni one ćurke kad sam ulazio u proceduru, kazu, ma nema razloga da ne dobijes, samo ti donesi sve sto treba.... Posle kad su me odbili, kao pa rigorozno je to, nisi dokazao da ti je zivot ugrozen.
Javljaj sta si uradio....
Hatsan mod. 99 (.177), BSA OPTICS 4-16x44 ST

zuxbg

Post by zuxbg » Thu Sep 12, 2019 10:50 am

Stiglo rešenje po kom se odbija preregistracija kratkih cevi. Prvo sam tražio kao sportsko, nisu prihvatili zahtev jer se ne takmičim. Promenio zahtev na ličnu bezbednost uz obrazloženje rekreativno streljaštvo (računajući da im je važno da uzmu pare od poreza, odn. da će neko razumam to čitati). Odbijeno jer nisam dokazao da po ... člana zakona da mi je ugrožena bezbednost. Moja greška. Pisaću žalbu sa razlozima za ličnu bezbednost. MUP preregistraciji posmatra kao nabavku.

(Zašto nisam naveo razloge za ličnu bezbednost? Komšiji je neka luda žena pretila da će mu pobiti porodicu jer se žalio na njen azil za kuce (5kom) u stanu (često urnisanje ispred vrata njegovog stana). Prijavio je pretnju policiji, ona mu je oduzela oružje.)
Artemis M22 5.5mm - Discovery Optics HD 5-25X50

kontrolor

Post by kontrolor » Thu Sep 12, 2019 2:17 pm

Mislim da se kratke cevi i po zakonu smatraju oružjem za ličnu bezbednost i to im je glavni adut za odbijanje preregistracije i ja sam bio zbunjen kada sam radio preregistraciju stalno me pitali zašto mi je ugrožen život (ubedio sam ih da mi je ugrožen :lol: ). Samo me zanima šta će biti posle pet godina koliko važi lekarsko uverenje ?
Slavia 631 4,5 mm
Diana 350 magnum 4,5 mm + Bushnell Trophy XLT 3-9 x 40
Zoraki HP-01 Ultra 4,5 mm

Ledeni

Post by Ledeni » Thu Sep 12, 2019 9:16 pm

kakva glupost. Ne mora meni život sada da bude ugrožen uopšte. Ali, ko će da mi garantuje da sutra uveče neće neki narkoman sa nožem da mi upadne u kuću i da nasrne na nas?

Pre desetak godina su mi se smejali kada sam o ovome pisao, ali sada više nikome nije smešno. U pitanju je projekat razoružavanja naroda koji već dugo traje. Nisu 90-ih mogli da nam odjednom kažu da nam se oduzimaju legalno nabavljene "kratke cevi", pa su išli korak po korak, uvodili sve u "legalne tokove", donosili zakone i uredbe i ovo je rezultat. Napisao bih sada ono što ne smem da napišem, ali verujem da vam je jasno kada kažem da postoje i druge opcije ;) .

Post Reply