Završio sam kupovinu prve puške Cometa 220 Galaxi

Propisi, zakoni, veština gađanja, iskustva, itd...
Post Reply
GoranSrdanovic

Završio sam kupovinu prve puške Cometa 220 Galaxi

Post by GoranSrdanovic » Fri Aug 28, 2020 3:02 pm

Samo da obavestim da sam izabrao pušku za ćerku.
Cometa galaxy 220.
Čini mi se malo bučnija i teža za prelomiti od onih koje sam ranije držao u ruci ali verujem da je to teže prelamanje zato što je nova.

Prodavac me upozorio da je redovno podmazujem, nakon oko 100 dijabola, sa posebnim sprejem koji mi je spakovao.
Nikako wd40 ili bilo šta drugo.

Generalno za tih 15min koliko sam bio u radnji žalio se na kupce i njihovo postupanje sa puškama.

U svakom slučaju, jesam li uradio dobru kupovinu?

kircan
Sekretar mesne zajednice

Post by kircan » Sat Aug 29, 2020 11:15 pm

Na to pitanje je tesko odgovoriti zato sto svako od nas ima neke svoje zelje, mogucnosti itd itd. Ako si ti zadovoljan preciznoscu na distanci na kojoj gadjas onda super.
Hammerli 850 4,5- never forgotten :(
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Fx Streamline 6.35 & Optisan 6-24x56i
Diana Eleven 4,5
GSG PR900W - Projekat SKORPIO MK1
AirArms tx200mk3 + Carl Zeiss Conquest (KINA 100%)
CZ 200T+diopter

lenkosmrk

Post by lenkosmrk » Sun Aug 30, 2020 10:24 am

Pogledaj malo moje postove i postove drugih... Može da dude jako precizna.. cjevi su stvarno kvalitetne, polimer kundak neče biti osetljiv na grebotine i vlagu.... balans je meni sasvim pristojan, a i snaga okidanja može da se podesi....

Šta če bit sa puškom nakon 5-10 godina piokazat ce se.. ali za ove novce sasim pristojna vazdušara.
Neka vam priži puno užitka... da ne zaboravim.... držati je "mekano" :) i sprobati koje diabole od pristupačnih joj leže...
Moja baš voli Umarex Match diabole i RWS Club... (10m)
Cometa Galaxy 4,5mm -Hawke Vantage 3-9x40 AO Mil-Dot + Sportsmatch High rings :D

TexWiller

Post by TexWiller » Sun Aug 30, 2020 10:44 am

Niste pogrešili. Ukoliko ispunjava vaša očekivanje uvek je pun pogodak. Želim vam mnogo olova I precizbih grupa sa njom.
ASG Steyr M9 A1 BB 4.5mm
Stoeger RX 20 dynamic 4.5 mm
Artemis M16 6.35mm

GoranSrdanovic

Post by GoranSrdanovic » Sun Aug 30, 2020 8:58 pm

Prošao je vikend rešetanja meta.
Ćera je oduševljena.
Imam primedbu. Jedva je upucana. Svo vreme vuče na levu stranu. Nišan na strani bliže meni je max pomeren u stranu i sad je kako-tako dobro.
Da sam se samo ja bavio upucavanjem rekao buh da je do mene ali i strelac sa dvodecenijskim iskustvom sa nekoliko vazdušara je došao do istog rezultata. Da li da reklamiram pušku ili da se ne cimam? Da li je to normalno sa ovakvim puškama?
Pozdrav!

Vladapk

Post by Vladapk » Sun Aug 30, 2020 10:09 pm

Iz mog ugla: ako sa mehanickim nisanima ima iste simptome onda je cev ili nesto vezano oko bravljenja cevi. E sad ako sa mehanickim bije gde treba onda opticki nisan ne slusa komande??? Prosta eliminacija. Sve cestitke na kupovini i usmeravanju mladog strelca u zdravlju da vas sluzi i da vam donese puno radosti
Gamo shadow 1000 bsa 4x16x44 kinez

lenkosmrk

Post by lenkosmrk » Mon Aug 31, 2020 9:32 pm

Hmm... ako je nišan do kraja pomeren na stranu onda nešto nevalja...
Ja bih probao na duploj daljini ako si u mogučnosti..
Ako ide još više u stranu to bi trebalo da je kriva cjev..ali mislim da bi znao bit prednji nišan šalabajzerski stavljen na pušku...
Alo imaš moogučnosti stavi optiku pa probaj upucati na jednoj daljini pa posle na drugoj...ako nema utjecaja vjetra trebao bi biti samo pad zrna... barem tako je moje laičko razmišljanje.. ako je cjev kriva onda če iči još više u stranu...
Najbolje se vratit u dučan pa nek oni provere šta je u pitanju....

Ispravna Cometa može da pravi lepe grupe :)
Image

Malo još fali fino podešavanje optike :) dobar strelac sa pravim diabolama može da spakuje tih pet diabola skoro u jednu rupu... ja nažalost to još nisam :D
Cometa Galaxy 4,5mm -Hawke Vantage 3-9x40 AO Mil-Dot + Sportsmatch High rings :D

lenkosmrk

Post by lenkosmrk » Sun Sep 06, 2020 9:17 pm

@GoranSrdanovic ... nisi javio šta nevalja kod tvoje Comete

samo mali up-date o ponašanju moje:
Image

može ova cjev još BOLJE :) 1 cent ako se slabo vidi :D

Glock17

Post by Glock17 » Sun Sep 06, 2020 9:51 pm

@lenkosmrk:

Dobre grupe kolega, svaka cast.

Post Reply