Diana 54 Air King

Hvala Srdjane! Pa ja sam predao 13.04., bas pred praznik. I onda sam pre dva dana svratio do MUPa da pitam, jer me ne zovu. Kad tamo je ni nema sluzbenica koja radi moj predmet, vec njena koleginica, koja je bila ljubazna i proverila sve papire na stolu i videla da je moj jos na cekanju. Sta da se radi, moracu da se strpim, mada nije lako! :)
Koju pusku ti imas?
Diana 34 ems.Izgura oko 20 džula,pa je morala da se registruje.

Ja sam prvo hteo da uzmem Diana 34 Classic 4.5mm. Ali sam stedeo jos, jer sam hteo bas taj recoiless da imam, koji postoji kod Airkinga. Jedva cekam da je odnesem u prirodu ili streljanu. Kupio sam 4 vrste dijabola (za pocetak :)) i 100 meta :-D. A mete sam trazio najvece koje imaju (17x17). Pocetnicke... :)

Evo i mojih prvih, pocetnickih hitaca (bilo je jos meta, ali ove koje sam stavio makar lice na nesto, ostale nisu bas reprezentativne :-D).
20m, Diana 54 Airking, 4.5mm, sa tripodom (pecaroskim), sedeci, otvoren nisan, mete 14x14cm.
Znam, nije sjajno, ali bice bolje uz vezbu, nadam se. Svakako sam uzivao. Imao sam vise vrsta dijabola i za razlicite dijabole, na razlicitim mestima se prave grupe. E sad, kako to ide, je l odaberem jednu vrstu dijabola i podesim nisan za nju? Jer ovako, ako menjam dijabole, cini mi se da moram nisan da podesavam za svake... Svaki savet je dobrodosao...
9DACAD30-619B-4571-BDB5-AD488FFA750F.jpeg

Vidi druže, ono crno u sredini se gadja, to je centar mete, ne oko njega :ROFLMAO::ROFLMAO:...šalim se naravno, nemoj da se ljutiš. Dakle, dobro si ti to i izpogadjao s obzirom na distancu i otvoreni nišan, pa još na pecaroškom tripodu u sedećem položaju, znači em se klatiš ko 'šenica bjelica na vetru, em nemaš zadnji oslonac da što bolje fiksiraš pušku. Em još menjaš dijabole...pa brate...čekaj stani malko. Prvo, ajd ako dobro vidiš da ostavimo mehanički nišan,ja ćorav nema šanse ni na10m da pravim grupe.Oslonac moraš pre svega da obezbediš sebi da bi procenjivao kako se dijabole ponašaju. Dakle, prvo dobar oslonac-čitaj sto sa prednjim osloncem, adekvatna stolica, zadnji oslonac nije obavezan, ako voli[ da zagrliš pušku, ali izuzetno pomaže i onda kreneš sa testiranjem grupa. Ne moraš odmah na 20, možeš i na 10m, možda i 15m, pa ćeš videti. Ima tu mnogo faktora koji definišu grupu...i trzaj i dijabola i mesto oslanjanja podkundaka i tvoj hvat i način nišanjenja...priča bez kraja. Dakle, uhvati je kako zaslužuje i samo žeži...Btw...nišani nije upucan uopšte, jer ti se ni jedna dijabola nije našla u crnom, na trećoj meti si bio najbliže, ili puška ima toliki trzaj, da je uopšte ne možeš smiriti...dakle jedna vrsta dijabole, jedno štelovanje nišana, a za drugu vrstu, može se desiti da ne moraš da menjaš, a i da moraš....ako sam ti pomogao, išta....veliki pozdrav

Vidi druže, ono crno u sredini se gadja, to je centar mete, ne oko njega :ROFLMAO::ROFLMAO:...šalim se naravno, nemoj da se ljutiš. Dakle, dobro si ti to i izpogadjao s obzirom na distancu i otvoreni nišan, pa još na pecaroškom tripodu u sedećem položaju, znači em se klatiš ko 'šenica bjelica na vetru, em nemaš zadnji oslonac da što bolje fiksiraš pušku. Em još menjaš dijabole...pa brate...čekaj stani malko. Prvo, ajd ako dobro vidiš da ostavimo mehanički nišan,ja ćorav nema šanse ni na10m da pravim grupe.Oslonac moraš pre svega da obezbediš sebi da bi procenjivao kako se dijabole ponašaju. Dakle, prvo dobar oslonac-čitaj sto sa prednjim osloncem, adekvatna stolica, zadnji oslonac nije obavezan, ako voli[ da zagrliš pušku, ali izuzetno pomaže i onda kreneš sa testiranjem grupa. Ne moraš odmah na 20, možeš i na 10m, možda i 15m, pa ćeš videti. Ima tu mnogo faktora koji definišu grupu...i trzaj i dijabola i mesto oslanjanja podkundaka i tvoj hvat i način nišanjenja...priča bez kraja. Dakle, uhvati je kako zaslužuje i samo žeži...Btw...nišani nije upucan uopšte, jer ti se ni jedna dijabola nije našla u crnom, na trećoj meti si bio najbliže, ili puška ima toliki trzaj, da je uopšte ne možeš smiriti...dakle jedna vrsta dijabole, jedno štelovanje nišana, a za drugu vrstu, može se desiti da ne moraš da menjaš, a i da moraš....ako sam ti pomogao, išta....veliki pozdrav
Hvala Srpche na komentaru. Ma kroz mehanicki nisan taj crni krug toliko dodje sitan na toj daljini 🙃. Pa dovesti u istu ravan zadnji nisan, prednji nisan i metu, uf... 🙃 A nisam ni mlad bas...
Nisam postavio metu sto sam gadjao iz stojeceg stava, tu bi se tek smejao :) (puska teska 4,7kg). A da puska nije dobro fiksirana, to se slazem. Ovo je improvizacija. Nego iz znatizelje sam menjao dijabole i skontao da to bas ne ide tako...
Imam lake i teske dijabole, od 0,52g do 1,05g. Kad one od 0,67g pogadjaju metu, ove najlakse ili najteze sa tim nisanom idi van mete..:)
Dobro, polako uvidjam neke stvari. Bice bolje...

Moj skromni predlog: za tu daljinu uzmi metu za vazdušni pištolj 10m, ili još bolje MK metu i onda probaj. Crni krug je veći i bićeš sigurno još precizniji. Takođe, dijabole testiraj sa stabilne puške, koja se oslanja na dva oslonca, napred i nazad. Nemoj posle napravljene grupe odmah menjati dijabole, već ispucaj bar 10 meta sa po 5 hitaca. Prvo, da bi se cev "navikla" na te dijabole, a drugo da bi dobro i precizno mogao da upucaš zadnji nišan. Probaj tako, pa javi.

Hvala na savetima, implementirao sam (tek sada, obaveze pritisle) i probao sa 15ak dijabola Diana High Power 4,5mm. Znaci ovog puta sa stola, sa osloncem, daljina 10m, jedna vrsta dijabola, otvoren nisan (2 prve grupe su bile van crnog kruga, pa sam podesavao nisan). Nazalost, nisam imao vremena za vise, ali prvom prilikom nastavljam. Probacu jos nekoliko grupa na 10m, pre pokusaja na vecim daljinama.
Hvala jos jednom, nadam se da slede bolji rezultati...

Attachments

• AEE8D2C3-18DB-46F7-BE6C-F41ABC88F489.jpeg
    AEE8D2C3-18DB-46F7-BE6C-F41ABC88F489.jpeg
    417.9 KB · Views: 42
Ne bi lose bilo da joj nabacis neku optiku, ta puska je sposobna na bolje rezultate od toga i na 50m u idealnim uslovima...
I da probas jos nekih dijabola poput jsb heavy, QYS domed i streamlined heavy, h&n baracuda light...to je nesto sto lezi na mojoj diani, verovatno ih ima jos, ali ove su malo teze i grupisu lepo na vecim daljinama...

Bice optika jednog dana, za sada mi zanimljivo sa otvorenim nisanom, tek je imam od skora. A znam da moze ona i dalje, samo dok je malo naucim, pocetnik sam, tek isprobavam sta i kako. Imam i JSB Heavy i Umarex Power Ton dijabole, ali rekoh prvo da podesim nisan za jednu vrstu i da ih malo ispucam, pa cu da "uvedem" i druge dijabole...
Hvala na savetu!

481ea179bc2cd9a32670472e9dbe8fbd.jpg

Danas se stekli uslovi za "sobnu varijantu" :). Mala je daljina (10m), ali je puska 24J, nisan otvoren, a ja 43 godine... :-D
Ova dva hica van crnog kruga su prva meta, dok sam se malo prisetio... :)
Svakako se uzivalo...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Malo sam se igrao sa dijabolama koje imam. Posto na 10m vec neko vreme pogadjam sve u crno na meti 14X14, danas sam prvo gadjao dve mete sa po 5 komada sa dijabolama Diana High Power 0,67g, za koje sam i podesio nisan, a onda sam uz isto nisanjenje i hvat (koliko je to moguce) na drugoj meti gadjao drugim dijabolama (po jedan komad), uz jednu Diana, kao sto je obelezeno na meti. Pa se opet jednu metu vratio na Diana...
Cisto iz radoznalosti... :-D
Znam da nije ovo bas nesto i verovatno bi rezultati bili primenjiviji da sam gadjao sa po 5 komada od drugih dijabola (vise grupa). Za sada se drzim ovih Dianinih... I cekam da se ukaze prilika za 15, 20m...
b29823241cd747f6b0f58b421bbf61c9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Back